Elektromobiliai vaikams – puiki vairavimo treniruotė

Jei dar daugelis mūsų vyriškosios lyties atstovų mašinėles iš savo vaikystės atsimena kaip metalinio, plastikinio korpuso, tiesiog stumdomas arba (čia buvo tikras „wow“) jau valdomas nuotoliniu pultu, tai šiandien vos vaikščioti pradėję mažyliai jau gali paragauti vairuotojo duonos. Elektromobiliai vaikams – puiki pramoga ne tik  mažiesiems, bet ir šaunus būdas prikaustyti jų dėmesį, mokytis manevringumo, strategijos.  Šiandien tokios žaislinės mašinos nebegąsdina savo kaina taip, kaip prieš keletą metų, o jų populiarumas išaugo tiek, kad sunku būtų jas tebevadinti ypatinga inovacija.  Žvilgtelėkime į tokių elektromobilių vaikams istoriją.

Kalbant apie elektromobilių atsiradimą, ko gero, sunku būtų patikėti, kad šie atsirado beveik taip seniai, kaip ir pirmosios transporto priemonės apskritai, o štai XX a. amžiaus pradžioje elektrinių mašinų pasaulyje buvo daug daugiau nei varomų kuru. Tiesa, pastarosios daugiau nei šimtmečiui užkariavo rinką ir tik dabar užleidžia pozicijas elektromobiliams, kurie sugrįžo kaip gamtą tausojanti inovacija.  Elektra įkraunamos arba baterija varomos žaislinės mašinos vaikams pradėjo populiarėti dešimtajame dešimtmetyje, dekoratyvinius modeliukus ėmė kurti įvairių markių automobilių atstovai. Tiesą pasakius, tai buvo itin sveikintinas rinkodarinis manevras. Juk akivaizdu, kad vaikas visų pirma norėtų vairuoti tokios markės automobilį, kokį vairuoja tėvelis ar mamytė.  


Pirmąsias elektra arba baterijomis varomas mašinas (Power Wheels)  devinto dešimtmečio viduryje pradėjo gaminti Amerikos žaislų kompanija „Kranscoir“ ir jau po kelerių metų tokių žaislų pardavimai visame pasaulyje siekė milijoninius rodiklius. Šiandien Lietuvoje didžiausios internetinės parduotuvės Pigu.lt atstovai teigia, kad per pastaruosius metus elektromobiliai vaikams sulaukia kaip niekada didelio susidomėjimo, todėl parduodami dideli panašių prekių kiekiai. Siekiant išrinkti elektromobilį savo atžalai, reikėtų įvertinti tam tikrus aspektus, tokius kaip galingumas, patvarumas bei, žinoma, kaina. Būtent elektromobilio vertė dažniausiai priklauso nuo gamintojo vardo, gamyboje naudotų medžiagų, savotiškai priklauso ir nuo „markės“. Kiekvienas tėvelis turėtų įvertinti, kokį svorį žaislinė transporto priemonė turėtų atlaikyti, kiek sėdimų vietų reikėtų elektromobilyje, kokio amžiaus vaikui jis būtų skirtas.

Turbūt kiekvienas tėvelis savęs paklausia, ar tokios vaikiškos transporto priemonės yra pakankamai saugios. Per kelis populiarumo dešimtmečius buvo atlikta daugybė techninių patobulinimų, siekiant šiuos žaislus paversti kiek įmanoma saugesniais ir tinkamesniais mažamečiams vaikams naudotis. Buvo tobulinamas elektromobilių manevringumas, apsaugos sistemos, stabdymo sistema, todėl šiandien elektromobiliai vaikams gerokai skiriasi ir yra kelis kartus saugesni už savo pirmtakus. Vienaip ar kitaip, tėveliams nevertėtų palikti vaikų „už vairo“ be priežiūros ir būtinai įsitikinti, kad tokie nepatyrę jaunieji vairuotojai nėra arti vandens telkinių, atviros važiuojamosios dalies ar kitų pavojingų teritorijų. Atminkite, kad tai brangi, vertinga dovana, reikalaujanti tiek tėvų, tiek mažojo vairuotojo atsakomybės, todėl nepabijokite įsijausti ir į vairavimo instruktoriaus vaidmenį.

» Rašyti komentarą