Erika ir Merūnas Vitulskiai kūrė namus, kuriuose patogu gyventi visiems

„Visur gerai, bet namuose geriausia” –  ne tik teisinga liaudies patarlė, bet ir moksliškai pagrįsta teorija. Kuriant namų interjerą intuityviai pasirenkame tai, kas mums patinka ir nuteikia teigiamai, tad namuose jaučiamės laimingesni. Savo būstą įsivaizdavę erdvų ir šviesų, kuriuose būtų daug langų, Merūnas ir Erika Vitulskiai atskleidžia, jog naujuose namuose Vilniuje viziją pavyko įgyvendinti su kaupu.

Kūrė praktišką ir šviesų interjerą


Remiantis įvairiais moksliniais tyrimais, namai, kuriuose yra daugiau šviesos, kuria teigiamą atmosferą, mat saulės šviesa skatina laimės hormono išsiskyrimą. Ne be reikalo tokių namų ne vienerius metus ieškojo ir Merūnas su Erika.

Prieš įsirengiant butą, sutuoktiniai jau tvirtai žinojo, kad rinksis skandinaviško stiliaus interjerą.  Jį kūrė abu, todėl jame atsispindi ne vieno, o dviejų žmonių indėlis. „Mūsų namuose vyrauja balta spalva ir medis. Stengėmės juos kurti praktiškus, įliejome kampuotų detalių, palikom šviesius baldus ir daug medienos, kas suteikia būstui jaukumo”, – apie savo privačią erdvę pasakoja dainininkas Merūnas.

Sutuoktiniai namus kūrė taip, jog juose visada galėtų pasijusti tarsi ramybės oazėje, tačiau kaip ir kiekvienos naujai iškeptos šeimos namuose, atsiradus mažyliui, pasikeičia buitis ir įpročiai. „Mūsų tvirtovėje langai pakankamai dideli, nes pageidavom daug šviesos. Kai šeimą papildė dar vienas narys, teko spręsti problemą, kaip uždengi saulės spindulius, kai reikia migdyti mažąjį turtą. Dėl šios priežasties nusprendėme prie savo namų interjero derinti roletus, kurie funkcionaliai pridengia patalpas nuo saulės”, – pasakoja Merūnas Vitulskis.


Skirtingi poreikiai ir vyturiui, ir pelėdai

Renkantis vieną svarbiausių interjero akcentų – langų uždengimus, svarbu atsižvelgti į būsto šeimininkų gyvenimo ritmą.  Merūnas atvirauja, kad dėl skirtingos veiklos, užsiėmimų, mažylio ritmo, namus teko pritaikyti tiek vyturiui, tiek pelėdai. „Mūsų lizdelyje gyvename tryse: vienas vyturys, kitas - pelėda, o trečio dar gerai neišanalizavome. Kai po darbų ar koncertų tėčiui norisi ilgiau pamiegoti, gelbėja tie patys roletai, kuriuos įsirengėme dėl praktiškų priežasčių”, – sako Merūnas.

Pasak  specialistų, pelėdoms ar žmonėms, kurių gyvenimo ritmas gerokai skiriasi nuo įprastinių darbo valandų, patariama rinktis roletus, kurie visiškai nepraleidžia saulės šviesos. „Žmonėms ypač svarbi miego kokybė, tad tvieskiant saulei net ir pietų pusėje roletai su specialiais gumuotais paviršiais aklinai užtamsina patalpą. Tai ypač aktualu įrengiant vaikų kambarį, kai mažametis dar miega pietų miegą”, – pataria roletais ir žaliuzėmis prekiaujančios „Domus Lumina”  rinkodaros vadovė Jurgita Kievišaitė.

Kai svarbu susikurti privatumo zoną

Langai, pro kuriuos patenka daug saulės šviesos, žmonėms gali kelti ir kitokių nepatogumų. Šeimininkai, kurie vertina privatumą ir intymumą, prioritetą teikia langų uždengimams, saugantiems nuo praeivių ar kaimynų žvilgsnių. „Ieškantiems funkcionalių langų uždengimų, kurie puikiai tiktų prie lakoniško namų dizaino, rekomenduojama rinktis „Diena-Naktis“ roletus, kurie puikiai pakeičia tiek dienines, tiek naktines užuolaidas“, - sako „Domus Lumina“ specialistė.

Skandinaviško stiliaus interjere, lengvai pritaikomos ir šviesaus medžio žaliuzės. Medis suteikia interjerui jaukumo, o patogiai valdant juostelių  pasisukimo kampą, išgaunamas norimas šviesos žaismas.

 

» Rašyti komentarą