Fitnesas su vežimėliu

Daugelis įsivaizduoja, kad po mažylio gimimo lieknos gali būti tik tos moterys, kurios ir prieš nėštumą turėjo idealų kūną ir reguliariai sportavo. Vis dėlto treneriai tikina, kad susigrąžinti buvusias formas gali net ir tos, kurios prieš pastodamos tuo neužsiėmė. Šį kartą pasiūlysime tau pratimų kompleksą, kurį galėsi atlikti jau po mėnesio nuo mažylio gimimo.

Dietologai teigia, kad dauguma moterų po gimdymo priauga papildomų kilogramų būtent dėl to, kad savimi visiškai nesirūpina, nežiūri, ką, kaip ir kada valgo. Na, o fitnesas, anot specialistų, pirmaisiais mėnesiais yra tiesiog būtinas kiekvienai naujai iškeptai mamytei. Antsvoris, sukauptas nėštumo metu, turėtų visiškai išnykti per devynis mėnesius (su sąlyga, kad reguliuosi savo mitybą ir vaikštinėsi lauke bent po dvi valandas per dieną).

Pirmas mėnuo

Daryti kokius nors intensyvius ir sudėtingus pratimus tau dar per anksti, tačiau įprastų kasdienių ir buitiškų judesių visiškai pakanka, kad raumenys atgautų savo buvusį stangrumą. Pirmąsias dvi savaites po gimdymo pilvo raumenys susitraukia natūraliu būdu. Kad proceso tempas būtų normalus, tau tereikia tiesiog judėti.

Pasivaikščiojimai su vežimėliu – nuostabi kardiotreniruotė, net jeigu eini lėtu žingsniu. Sporto salę pirmąjį mėnesį po gimdymo pakeis tai, kad turėsi valdyti šią kartais nelabai paslankią mažylio transporto priemonę, išnešti ją į lauką, kaskart perrengti vaikutį, kad jis nesušaltų ar neperkaistų. Šie „pratimai“ turėtų užimti ne mažiau kaip valandą, tačiau būtų idealu, jeigu užtruktum pusvalandžiu ilgiau.

Ketvirtą savaitę galima pradėti judėti jau greitesniu tempu, arba kaitalioti greitą ėjimą su lėtu.

Jau pirmosiomis dienomis po gimdymo galima atlikti paprastų pratimukų kompleksą, tačiau jį turėtų rekomenduoti gydytojas, atsižvelgęs į individualis tavo organizmo ir sveikatos ypatybes.

Antras mėnuo

Atėjo metas prisiminti Kėgelio pratimus. Na, o jeigu nėštumo periodu pagal šią sistemą neužsiėmei, dabar tikrai gali pradėti.


Kėgelio pratimus galima atlikti kasdien ir po kelis kartus – tau jie tikrai nė kiek nepakenks. Tiesa, siekti rekordų tau dar anksti – per akis užteks fizinio krūvio pasivaikščiojimų metu.

Stenkis vaikštinėti kaip galima ilgiau, jeigu tai padaryti leidžia oro sąlygos: mažiausiai – pusantros valandos, idealiu atveju – dvi. Pagreitink ėjimo tempą. Būtų labai gerai, jeigu kaitaliotum ėjimą lygiu keliuku ir lipimą į kalniuką.

Jeigu nusprendei daryti kokius nors pratimus viršutinei kūno daliai, būk labai atsargi ir nepersistenk – kasdienės treniruotės tau gali labai pakenkti. Geriau tuo užsiimti po 2 ar 3 kartus per savaitę, mankštintis reguliariai, griežtai apriboti mankštos trukmę. Vienai tokiai treniruotei tau visiškai užteks skirti po 15–20 minučių.

Jeigu pajunti, kad pradėjo pykinti, ėmė svaigti galva arba atsirado kokių nors kitų nemalonių simptomų, užsiėmimus būtina tuojau pat nutraukti. Jokiais būdais negalima versti savo organizmo padaryti „dienos normą“.

Trečias mėnuo

Kadangi mažylis jau ne toks ir mažas, o jo svoris auga ir toliau, rankos, pečių juosta ir nugara prižiūrint ir nešiojant vaikutį mankštinasi tikrai nemažai.

Galima pridėti pratimų kojų ir sėdmenų raumenims, tačiau, kaip ir prieš mėnesį, mankštintis reikėtų ne kasdien ir per daug savęs neverčiant. Nereikėtų daryti atsilenkimų, kelti abiejų kojų ir kelėnų krūtinės link. Gal paprieštarausi, nes kai kurie specialistai leidžia visa tai daryti jau nuo šeštos savaitės, bet, kaip ten bebūtų, atsarga gėdos nedaro. Numesti svorio tikrai spėsi, tad rizikuoti sveikata – ne pati geriausia išeitis.

Jeigu tau nuobodu mankštintis namuose ir tu tiesiog netveri savo kailyje, kaip nori į sporto salę, reikėtų rinktis saugesnes ir lengvesnes treniruočių programas, pavyzdžiui, pilatesą arba liekninamąjį kvėpavimą. Idealiu atveju reikėtų užsirašyti į specialią jaunų mamyčių grupę. Žinomiausi ir geriausią reputaciją turintys sporto klubai siūlo subalansuotas programas pagimdžiusioms moterims – gali apsilankyti ir mankštintis smagioje draugijoje. Rezultatai tikrai pranoks tavo lūkesčius.

Kai kuriuose klubuose atsiranda ir „egzotiškų“ treniruočių, pavyzdžiui, fitnesas su vežimėliu. Vis dėlto prieš leidžiantis į tokius nuotykius reikėtų iš pradžių pasikonsultuoti su savo gydytoju – juk fizinį krūvį reikėtų parinkti atsižvelgiant į sveikatos būklę, į tai, ar nėštumas ir gimdymas buvo sklandus, o ne tik į nuotaiką ir pageidavimus.

Plaukimas tau tiks tik tuo atveju, jeigu tuo užsiėmei nėštumo metu arba netgi prieš tai – kitaip tariant, jeigu moki profesionaliai plaukti. Mėgėjiškas variantas tik bereikalingai apkraus kaklo raumenis. Kas kita – vandens aerobika. Tai, kaip ir joga, yra optimalus variantas net ir toms, kurios dar neturi patirties.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
ne
2012-02-24 16:37
Lauryna, nemanau kad Jūs teisi.
Lauryna
2012-02-24 13:42
Jeigu neapsiryjama ir judama tiek, kiek reikia, netenka laikytis nei dietų, nei sportuot
Vida
2012-02-24 09:15
Man ir vienos mergytės užteko per metus svoris sumažėjo daugiau, negu priaugau nėštumo metu
Silva
2012-02-23 17:36
Kadangi susilaukiau dvynukų, tai man net nereikėjo specialiai sportuoti. Veiklos bus tiek, kad vos spėjau suktis