Fiziniai pratimai norinčioms sulieknėti

Mūsų dienomis labai daug jaunų moterų ir merginų turi antsvorio. Kasdien milijonai dailiosios lyties atstovių visame pasaulyje alina save įvairiomis dietomis ir sekinančiomis fizinėmis treniruotėmis, ieško naujų lieknėjimo būdų, tačiau jų pastangos lieka bevaisės – juk kova su nereikalingais kilogramais toli gražu ne visada duoda norimų rezultatų. Atrodo, kad daroma viskas, kas įmanoma ir neįmanoma, tačiau centimetrai talijos srityje netirpsta. Nepadeda nei iškrovos dienos, nei griežtos dietos... Iš esmės greitai ir efektyviai sulieknėti vien laikantis dietos ir neįmanoma – būtina atlikti ir specialius liekninamuosius pratimus.

Žinoma, bet kokia reguliari fizinė veikla po kurio laiko būtinai duos teigiamų rezultatų, tačiau jeigu pasirenkamas ypatingas fizinių pratimų kompleksas, sulieknėti ir pasiekti savo svajonę galima daug greičiau. Būtina tik pasisemti kantrybės, apsišarvuoti atkaklumu ir užsispyrimu, turėti tikslą prieš savo akis ir tikėti, kad jums pavyks.

Liekninamasis fizinių pratimų kompleksas priklausys ne tiek nuo jūsų pageidavimų, kiek nuo to, kurią kūno dalį norite pakoreguoti, ar jums reikia numesti svorio, ar išryškinti raumenukus. Jeigu neturite nutukimo problemų, pirmenybę reikėtų teikti aerobikai, gimnastikai arba paprasčiausiam bėgiojimui rytais. Norinčioms pasirinkti tinkamus pratimus, būtina pasikonsultuoti su instruktoriumi, todėl geriau sportuoti ne namuose, o sporto salėje.

Kad ir kokį pratimų kompleksą pasirinksite, reikia atminti, kad per kelias treniruočių savaites organizmas pripras prie to paties tipo apkrovos, todėl tuo periodu labai svarbu paįvairinti pratimus, įtraukti naujų elementų.

Namie geriausia mankštintis likus dviems valandoms iki valgio. Pasirinkite muziką pagal savo skonį ir pasikvieskite draugę, kad nebūtų nuobodu. Nuotaika turi būti gera.

Kova gali būti nukreipta į papildomus centimetrus pilvo, klubų, sėdmenų arba kojų srityje. Kiekviena moteris turi savo probleminę zoną, kurią pakoreguoti būna sunku. Vienoms nereikalingi riebalai nutirpsta praktiškai po kelių treniruočių, kitos gi nesėkmingai kovoja su jais ilgus mėnesius.

Patys populiariausi liekninamieji pratimai pilvo sričiai yra susirietimai (taip pat ir atvirkštiniai), liemens, kojų kėlimas:

  • Susirietimai: judesių amplitudė turi būti nedidelė. Atsigulkite ant grindų, prispauskite prie jų sėdmenis. Kojos sulenktos per kelius, alkūnės ištiestos į šonus, rankos laikomos už galvos. Įkvepiant reikia atplėšti nuo žemės pėdas ir galvą, kelti smakrą aukštyn. Iškvėpimo metu grįžtama į pradinę padėtį. Atvirkštinio susirietimo metu įkvepiant kelti reikia ne tik galvą ir pėdas, bet ir liemenį.
  • Keliame kojas: judesių amplitudė turi būti didelė. Pradinė padėtis – atsisėskite ant kėdės ir atsiremkite į atkaltę. Iškvėpimo metu kelkite kojas aukštyn, įkvėpimo – grįžkite į pradinę padėtį.

Pratimai kojoms:

  • Atsigulkite ant nugaros, išskėskite į šonus kojas ir vėl jas suglauskite. Pratimas turi būti atliekamas labai lėtai.
  • Atsigulkite ant žemės, pakelkite į viršų vieną koją, tempkite ją į save. Grįžkite į pradinę padėtį. Po kelių pakartojimų pakeiskite koją.
  • Atsistokite prie sienos ir stipriai atsiremkite į ją rankomis. Sulenkite per kelėną vieną koją ir užkelkite ją ant kitos blauzdos. Pakeiskite kojas.

Pratimai sėdmenims:

  • Atsigulkite ant nugaros, atsiremkite kojomis į sieną. Stenkitės atplėšti nuo grindų dubenį ir sėdmenis, bet taip, kad korpusas liktų vietoje. Pratimą atlikite 10 kartų.
  • Atsisėskite ant žemės, pritraukite prie savęs vieną kelėną ir apimkite jį rankomis, palaikykite 20 sekundžių ir grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite su kita koja.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Alisija
2019-12-07 12:55
1234567890
Nu
2018-03-25 13:58
Labai geras numečiau 2gramus
Zmogus
2017-06-12 22:15
As tai nesuprantu situ pratimu
Irena
2016-09-20 18:06
Gal kas gali man padeti numeti svori noriu numest per 1men. Kokius 5kg.
gabalas
2016-08-30 15:22
nieko nesuprantu kaip tuos pratimas atlikti!!!!
galetu buti aiskiau