Fotografo patarimas. Kaip fotografuoti smulkius papuošalus?

Laba diena,

Būtų labai malonu sužinoti, kaip reikia nufotografuoti mažus daiktus, pavyzdžiui auskarus ar apyrankes? Ačiū už ataskymą.


Sveiki,

Kaip kad dažniausiai matote internete, populiariausias būdas fotografuoti įvairius aksesuarus ar papuošalus yra baltame arba juodame fone. Tai pats lengviausias būdas, jau virtęs klasika.

Teorinė pusė

Tačiau prieš fotografuojant tokiu stiliumi, pakalbėkime apie klientą (jei ruošiatės pardavinėti rankdarbius). Baltame ar juodame fone ganėtinai dažnai žmonės įsivaizduoja papuošalą skirtingais dydžiais. Ir ko gero, visiems mums buvo situacijų, kuomet pirkę prekę internetu įsivaizdavome ją kiek kitokią, tiesa? Tad šiuo atžvilgiu, mums derėtų prekę (šiuo atveju apyrankę ar auskarus) palyginti su realiu dydžiu.

Nebijokite pabūti "Mados fotografais"!

Pasikvieskite savo draugę auskarų, apyrankių fotosesijai. Nuotraukoje akcentuokite siūlomą prekę, ne patį modelį.

Modelis pasuktas profiliu, plaukai permesti į kitą šoną, nuotraukoje akcentuota ir centruota siūloma prekė, tiesa? Yra devynios galybės būdų kaip akcentuoti prekę. Turėkite galvoje, jog papuošalai turi būti pirmoje vietoje, o modelis – antroje. Tad nesistenkite modelio labai išdažyti ar išpuošti.Štai porą pavyzdžių:Kitas erdvinis atvaizdavimas būtų fotografija sudaryta iš dviejų nuotraukų: pirmoji akcentuota į auskarus, o antroji nusakanti bendrą vaizdą. Tokio tipo nuotrauka žmonėms labiausiai padeda orientuotis (žr. dešinėje esantį pav.).

Patarimas

Fotografuojant buitinėmis sąlygomis (ne profesionaliai), venkite įmantrių modelio pozų ar makiažo subtilybių. Kuo paprastesnė, natūralesnė nuotrauka, tuo ji tampa priimtinesnė ir savitesnė žmonėms.

Techninė pusė

Kaip žinome, daug ką galime pasidaryti būdami namuose ir panaudodami buitinius reikmenis.
Papuošalai baltame, juodame fone, kaip ir minėjau atsakymo pradžioje, tai pats lengviausias būdas nufotografuoti mažus objektus.

Čia yra labai paprastas ir namų sąlygomis padarytas būdas: Jums tereikės nereikalingos batų dėžės, balto (arba juodo) popieriaus lapo, ir žinoma, klijų ar lipnios juostelės kraštams užklijuoti. Popieriaus neklijuokite palei dėžės formą ir jos sulankstymo kampus, nes nuotraukoje matysis neestetiškas šešėlis bei gautas rezultatas bus ne itin patrauklus. Lapą klijuokite taip, jog lenkimas centre būtų puslankio formos, tolygus.

Šoninis dėžės kraštas nėra būtinas, tačiau reikalingas tam, jog apsaugotų objektą nuo krintančių saulės spindulių ar tiesioginės dienos šviesos pro langą, sudarydamas mažiau kontrastingesnes sąlygas ir apsaugodamas nuo nereikalingo blizgėjimo.

Pasistatykite fotoaparatą ant trikojo ar kokio kito stabilaus paviršio. Sufokusuokite taip, jog centrinis fokusavimo taškas būtų sulyg fotografuojamo objekto viduriu. Užverkite diafragmą maždaug iki F/11 (šiuo atveju visas objektas matysis ryškus ir aštrus, nei kad fotografuojant prie F/2.8 ar atviresnės diafragmos).

Užrakto greitį nustatykite 1/50 reikšmei (tai leis jūsų fotoaparatui sugauti daugiau šviesos kol veidrodėlis bus pasikėlęs). Be to, nepamirškite padidinti ISO reikšmės. Tai gali būti ir ISO 400, ir 640 ir dar didesnis, priklauso nuo to, koks apšvietimas vyrauja jūsų patalpoje.

WB (baltos spalvos balansas) nustatykite į „automatinį“ režimą, nereiks sukti galvos taikant atspalvio. Na, ir žinoma, tam, kad nuotrauka išeitų nesusiliejus, nustatykite fotografavimo laikmatį dviems sekundėms, jog nuspaudus užrakto mygtuką fotoaparatas nustotų virpėti nuo Jūsų paspaudimo ir galutiniame rezultate nuotrauką padarytų gražią bei nepriekaištingą.

Jei turite paprastą skaitmeninį fotoaparatą, tiesiog nusistatykite fotografavimą į „Macro“ režimą,  pakelkite ISO reikšmę iki 400 ar daugiau (priklauso nuo apšvietimo) ir nuspauskite užrakto mygtuką. Objektas bus tik baltame fone ir nesimatys jokio popieriaus ar kitų detalių.

Na, o jei šiek tiek nedaug trūksta iki tobulumo, visada galite prikišti nagus su nuotraukų redagavimo programomis.

Sėkmės!

 


Į klausimus atsako fotografas Justas Tamošiūnas
Daugiau fotografo atsakymų rasite: fotografas Justas Tamošiūnas.

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

 

 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
nesakysiu
2013-06-08 10:03
aciu uz informacija
Lina
2012-11-20 14:45
Ačiū, Justai ))
as
2012-05-24 22:39
didziausias aciukas uz tokia gera informacija.
Dangė
2012-05-23 14:59
Idėja su batų dėže geniali
Julka
2012-05-23 14:16
ooo, labai ačiū. Persiunčiau nuorodą vienai draugei - ji taip pat dėkoja