Fotografo patarimas. Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?

Laba diena, rugpjūčio mėnesį vyks mano vestuvės. Kol kas dar neišsirinkome fotografo, nes paprasčiausiai nežinome, kaip tai padaryti. Norisi, kad fotografas būtų profesionalus, ir žinoma, už priimtiną kainą.  Tačiau internetiniuose skelbimuose pasiūla tikrai labai didelė. Gal galite patarti į ką atsižvelgti renkantis fotografą? Ir tuo pačiu norėčiau Jūsų pasiteirauti, kokio stiliaus vestuvinės nuotraukos šiais laikais madingos?

Ilona

Laba diena, Ilona,

Pirmiausia, tai sveikinu su būsima nuostabia Jūsų švente. Ir žinoma, kad viskas vyktų kuo sklandžiau, būtina išsirinkti tinkamą fotografą, kuris įamžins svarbiausias Jūsų gyvenimo akimirkas. Taigi pateiksiu keletą svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti renkantis fotografą.

1. Skirkite pakankamai laiko fotografo paieškai. Peržvelkite kuo daugiau vestuvių fotografų galerijų, kad išsirinktumėt tuos, kurių nuotraukos Jums kelia daugiausiai susižavėjimo. Nepamirškite, kad geriausi fotografai vestuvėms būna užsakyti prieš pusmetį ar net metus. Tad laiko negaiškite!

2. Tiesioginis bendravimas. Kai jau išsirinksite Jums patinkantį fotografą, susitikite su juo pokalbiui. Bendravimo metu ne tik pasidalinsite mintimis, ko Jūs pageidaujate ir kaip viską įsivaizduojate, bet ir suprasite, ar su fotografu Jums lengva bendrauti. Pokalbio metu pasiteiraukite, kokiu stiliumi fotografas fotografuoja vestuves, kokią techniką naudoja, kokių priemonių imasi, kad išsaugotų užfiksuotą informaciją. Tai atrodo tik smulkmenos, tačiau jos tampa esminėmis tada, kai kyla kokie nors nesklandumai.

Svarbu, kad su fotografu rastumėte bendrą kalbą ir bendrus sprendimus. Jei po susitikimo matote, kad šis fotografas nepatenkins Jūsų lūkesčių 100%, nepatingėkite susitikti ir su kitais.

3. Detalumas. Kai jau išsirinksite fotografą savo vestuvėms, tiksliai išsiaiškinkite, ką už savo sumokėtą kainą gausite, t.y. kiek laiko bus fotografuojama, kiek ir kada gausite retušuotas nuotraukas, jei aktualu, būtinai pasidomėkite, ar fotografas teikia papildomas paslaugas (fotofilmas, fotoknyga, atspausdintos nuotraukos ir kt.).

4. Sutartis. BŪTINAI pasirašykite sutartį, kurioje būtų aiškiai išdėstyti visi susitarimo punktai. Žinoma, nepamirškite visko įdėmiai perskaityti, o visus neaiškumus išsiaiškinkite dar iki sutarties pasirašymo.

5. Jei vis dar dvejojate dėl fotografo, išbandykite priešvestuvinę fotosesiją (“love story”). Tada realiai pamatysite, kaip bendrauja fotografas, ar jo pateikiamos nuotraukos atitinka Jūsų lūkesčius. O blogiausiu atveju, dar spėsite pakeisti fotografą.

 

Daugiau fotografės atsakymų rasite: Fotografė Vilma Martišauskaitė  

Fotografės svetainė: www.vilmaphoto.com

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

» Rašyti komentarą