Fotografo patarimas. Kaip nepersistengti retušuojant nuotraukas?

Laba diena, kaip nepersistengti naudojant "Photoshop" ir kokią programą pasiūlytumėte naudoti?

Laba diena,

Daugelis pradedančiųjų mėgsta labai piktnaudžiauti šia programa ir be jokios sąžinės graužaties deda nereikalingus efektus vieną po kito. Deja, vieno recepto tam nėra. Visa sėkmė slypi bandymuose. Tik bandymų kelyje gali atrasti tinkamiausią variantą, o jame daug ko išmokti ir pritaikyti kitiems kartams.

Retušuojant nuotraukas reikia daugiau stebėti ir žiūrėti į nuotrauką, negu kad dirbti su ja. Svarbiausia nepersistenkite, kad neprasilenktumėte su logika (nebent Jūs norite daryti manipuliaciją). Natūraliausios nuotraukos yra gražiausios. Sakydamas tai, turiu galvoje tik labai nedidelį „Photoshop'o“ indėlį.

Jei retušuojate žmogaus portretą, pilnai pakaks tik užmaskuoti veido spuogelius, neestetiškai atrodančias juoko raukšleles ir suteikti nuotraukai gyvybingumo (spalvų korekcija, ryškumas, kontrastas ir pan.). Stenkitės kuo mažiau švelninti merginos veido odą, nes galutinis variantas dažniausiai atrodo labai pigiai ir netikroviškai. Rekomenduoju tik aštrinti veidą, jog matytųsi kiekviena veido detalė. Taip atsiranda savitas nuotraukos artumo pojūtis.

O jei kalbant apie gamtos nuotraukas, jos reikalauja mažiau kruopštumo. Dažniausiai pakanka tik pažaisti spalvomis, kontrastu ar ryškumo lygiais.

Atlikti paprastoms retušavimo funkcijoms, daugelis fotografų naudoja „Adobe Photoshop Lightroom“. Tai  nesudėtinga programa  greitam ir kokybiškam nuotraukos retušavimui. Pasibandykite ir nuspręskite kas Jums arčiau širdies.

 


Į klausimus atsako fotografas Justas Tamošiūnas
Daugiau fotografo atsakymų rasite: fotografas Justas Tamošiūnas.

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

 

 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
pelenė
2012-05-28 21:07
fainei