Fotografo patarimas. Kaip nuotraukose atrodyti gražiau?

Laba diena,

nežinau, galbūt mano klausimas pasirodys juokingas, tačiau man jis labai svarbus. Esu labai nefotogeniškas žmogus. Nuotraukose atrodau tiesiog klaikiai ir negaliu paaiškinti kodėl. Galbūt galėtumėte duoti keletą patarimų, kaip nuotraukose atrodyti gražiau?

Marija

Sveika, Marija,

Pirmiausia, noriu pagirti Tave, kad domiesi tuo ir nori gražiai atrodyti nuotraukose. O tai padaryti tikrai nėra sudėtinga. Pateiksiu keletą patarimų, kuo remiantis Tu tikrai sau labiau patiksi nuotraukose.

  • Atrask savo gražiausią fotografavimosi kampą. Čia jau neapsieisi be veidrodžio, prieš kurį turėtum išbandyti įvairiausias pozas, mimikas, grimasas. Pati turi žinoti, iš kurios pusės Tavo viedas atrodo gražiau, kokioje pozoje Tu atrodai lieknesnė/aukštesnė/žemesnė ir t.t.     
  • Nepersistenk su makiažu. Nereikia ryškaus makiažo, kad išryškintum gražiausius savo bruožus. Tam tinka klasikinė taisyklė:     akcentuojame arba lūpas, arba akis.     
  • Išbandyk įvairiausius rūbų derinius. Čia vėlgi padės veidrodis ar geriausios draugės/draugo patarimai. Atkreipk dėmesį, kad nuotraukose vienspalviai rūbai dažniausiai atrodo geriau negu     margi.     
  • Atsipalaidavimas. Aš net neabejoju, kad pastudijavusi daugiau savo nuotraukų, pamatysi, jog gražiausios nuotraukos tos, kuriose emocijos būna nesuvaidintos, kurios tu nuoširdžiai juokiesi (ar verki), kuriose Tu užsiimi mėgstama veikla, ar esi tose vietose, kurios Tau     maloniausios.     
  • Emocijos. Niekada nesifotografuok pikta/suirzusi/liūdna (nebent tai norėtum perteikti savo nuotraukose). Patikėk manimi, jei Tu tikrai nenorėsi  fotografuotis, šios emocijos nuotraukose dar labiau pasimatys ir bus beprasmiškas tiek sugaištas laikas, tiek fotografo darbas
  • Praktika. Kai jau įsisavinsi penkis aukščiau aprašytus patarimus, beliks juos panaudoti praktikoje. Stenkis kuo dažniau fotografuotis, o po     to analizuok ne tik patinkančias, bet ir nepatinkančias savo nuotraukas. Atkreipk dėmesį, kokioje pozoje tu atrodei gražiausiai, kaip tuo metu buvo palenkta galva, kur žvelgė akys, kuo buvai apsirengusi.     

Sėkmės Tau!

 

Daugiau fotografės atsakymų rasite: Fotografė Vilma Martišauskaitė  

Fotografės svetainė: www.vilmaphoto.com

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Dovilė
2012-07-05 23:59
Mano manymų reikia būti savimi ir nuotraukos turėtų išeiti gražios
Deimantė
2012-05-19 21:48
Iš tikruju patarimas nėra prastas, bet verta susimastyti kad jei atras savo gražiausia tinkamiausia fotografavimosi kampa, ar kartais nuotraukose nebusi vienoda?
diana
2012-05-18 18:31
sveiki ieskau kas galetu is merginu man padeti rasykit i one mano el pastas [email protected]
Zita
2012-05-18 11:35
Atsiduokit į profesionalaus fotografo rankas, ir jaudintis dėl blogų nuotraukų nereikės
Westa
2012-05-18 09:34
Neįsižeiskit, bet visa tai savaime suprantama