Fotografo patarimas: Kokį objektyvą išsirinkti?

 

Sveiki, kokį rekomenduotumėte pirkti antrą objektyvą? Mano fotoaparatas Canon EOS 60D, dabartinis objektyvas yra Canon EF-S F/3.5-5.6 18-135 mm, galvoju apie makro objektyvą. Fotoaparatą pirkome tam, jog galėtume įamžinti kaip auga mūsų dukrelė. Tad kol kas pagrindiniai objektai yra dukrytė ir katinas. Atkreipiau dėmesį, kad labai daug zoom'inu, mėgstu fotografuoti būtent veidus.

Ačiū


Sveika,

Šiuo atveju Jums nereikia makro objektyvo. Pilnai užtenka šio, portretinio Canon EF 50 mm F/1.8 II objektyvo ar Canon EF 85mm F/1.8 USM (su ultragarsiniu autofokusavimu).

Pirmasis objektyvas yra ganėtinai geras palyginus su jo kaina (399 Lt. ir pigiau, perkant iš antrų rankų). Asmeniškai pats jį turiu bei naudoju.
Kaip ir kiekvienas daiktas, turi savo pliusų bei minusų. Didžiausias kone privalumas būtų jo kaina ir tai, kaip „piešia“ nuotraukas bei „išplauna“ foną. Nuotraukos išeina itin aštrios, o fotografui norint - ir labai švelnios. Minimalus atstumas fotografuojant objektą yra 45 cm., tad tai leidžia fotografuoti ir mažus, smulkius objektus.
 

 

Štai keleta nuotraukų darytų su Canon EF 50 mm F/1.8 II objektyvu:


Pakalbėję apie privalumas ir pamatę nuotraukų pavyzdžius, pakalbėjime apie jo trūkumus (o jų išties yra).
Pradėkime nuo to, jog kaina palyginus labai maža, o tai įtakojo ir šio objektyvo kokybę. Paėmus į rankas, jausmas it laikytum plastmasinį žaisliuką. Jo korpuse nėra jokių metalinių sudedamųjų dalių. Kartą jį netyčia išmetus iš rankų ant kieto žemės paviršiaus, galima bus koja nuspirti kiek tolėliau, kadangi kaip patys turbūt supratote, jis neatsparus smūgiams. Kita vertus, jį saugojant ir tausojant, jis gali tarnauti ir daugelį metų.

Nors šis „stiklas“ ir yra šviesus, tačiau kils daugybę problemų fotografuojant mažo apšvietimo sąlygomis. Jis tiesiog ima kvailioti bemėgindamas sufokusuoti norimą objektą, tačiau geriausiu atveju, jis vis tiek nesufokusuos objekto taip gerai, kaip kad norėtumėte.

Na, ir bene paskutinis jo trūkumas, kuris rėžia ausis (ne akis), yra jo fokusavimo garsas. Norite - tikėkite, norite - ne, tačiau fokuso garsas primena bekūdakuojančią vištą.

Bendrai: palyginus kainos ir kokybės santykiu, jis yra vertas kiekvieno lito. Jei Jūs norite naudoti buitiniam fotografavimui ir neketinate rengti parodas, šis objektyvas Jums pasitarnaus iš peties. Tai yra labiausiai rekomenduotinas „stiklas“ pradedantiesiems ir aišku ne paslaptis, jog daugelis profesionalių šių dienų fotografų - yra turėjęs šį daikčiuką savo krepšyje.


Antrasis mūsų siūlomas variantas yra Canon EF 85mm F/1.8 USMCanon EF 85 mm F/1.8 USM

Šis objektyvas yra kiek brangesnis ir kokybiškesnis visais aspektais. Vidutinė rinkos kaina yra apie 1350 Lt.

Paėmus ir palaikius rankoje, iškart ima jaustis kokybė, tvirtumas ir patikimumas. Šis ofbjektyvas pasižymi itin greitu ir tiksliu fokusavimu, tad Jums neteks atsidarius nuotraukas kompiuteryje keikti, kokį šlamštą įsigyjote.
Privalumų yra daug, vieni iš jų yra tai, kad išgauna labai ryškų, kontrastingą vaizdą bei spalvas prie atviros diafragmos. Taipogi, šis turi ultragarsinį fokusavimo varikliuką (USM), tad fokusavimo Jūs beveik nė negirdėsite (o tai bus palaima lyginant su pirmuoju objektyvu). Na, o palyginus jo dydį bei svorį - tai puikiai subalansuotas daikčiukas, kuris neleis Jūsų rankoms pavargti.

Žemiau yra pateikti nuotraukų pavyzdžiai daryti su Canon EF 85 F/1.8 USM objektyvu:
Kągi, o dabar pakalbėkime apie jo trūkumus. Deja, galiu pasakyti tik vieną, kuris yra visai nežymus. Tai yra chromatinės aberacijos. Turbūt daugeliui Jūsų tai yra nutikę, kuomet pasižiūrėję nuotrauką per kompiuterį, pamatėte, jog silueto kraštus dengia mėlyna, violetinė ištįsinė juosta, tiesa? Dažniausiai tai nutinka tuomet, kuomet fotografuojate dienos metu ir šviesa tiesiog pjaunasi tam tikrose vietose.

Beje, nepamirškite, jog šie objektyvai nezoomina (nepriartina vaizdo), jie yra „fiksai“ (fiksuoto židinio nuotolio). Reikės kojom pasinaudoti norint priartinti ar nutolinti objektą. :)

Bet kuriuo atveju, nepamirškite internete pasieškoti video, nuotraukų pavyzdžių, palyginimų ir viskas kas domina.

Sėkmės!

 

 


Į klausimus atsako fotografas Justas Tamošiūnas
Daugiau fotografo atsakymų rasite: fotografas Justas Tamošiūnas.

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
To Agne
2016-11-28 05:18
Sveika, sveikiname su pirmuoju objektyvu. Prasai ka patarti, nes nesusitvarkai su ISO. Tai patariame susitvarkyti su iSO! Sekmes!
Agne
2012-08-06 12:39
Sveiki, nusipirkau pirmaji objektyva, viskas super, bet nesusitvarkau su ISO, gal galite patarti? ))
Augustinas
2012-06-07 11:28
Tokie pinigai ir vien tik dukrytei fotografuot?.. Greiciausiai Auto rezimu...
Justas Tamošiūnas
2012-05-31 21:32
Aušra, atsakymas buvo rašomas tiesiogiai į klausimą, tad tai turėtų būti aktualu labiau mėgėjams ar besidominčiais tuo. Žinoma, žmonėms naudojantiems paprastus skaitmeninius fotoaparatus, tai nėra įdomu bei informatyvu. Eliza, klausk čia, galbūt galėsiu atsakyti į tavo klausimus
Eliza
2012-05-31 15:53
nieko nesupratau, bet velniai nematė nuotraukos gražios