Gamtos ir muzikos harmonija Jurgos Šeduikytės koncerte

V. Bubelytės nuotr.

„Mūsų rankose pasaulio likimas“ – tokie Jurgos Šeduikytės žodžiai itin prasmingai nuskambėjo Ilzenbergo dvaro parke šį savaitgalį vykusiame koncerte. Šimtamečiai ąžuolai ir jautri populiarios atlikėjos muzika sukūrė išties užburiančią dermę.

Šalia Latvijos sienos įsikūręs Ilzenbergo dvaras pritraukė per 500 klausytojų, tarp kurių beveik pusė – vilniečiai, kiti – iš aplinkinių Utenos ir Rokiškių apylinkių atvykę svečiai.

Porą valandų iki koncerto prapliupęs lietus neišgąsdino publikos, o koncerto metu, kaip patikino su klausytojais kaip visuomet draugiškai ir paprastai bendravusi Jurga, giedras dangus vakarui buvo užsakytas iš anksto. Atvirame Ilzenbergo amfiteatre žiūrovai jautėsi kaip kino salėje – už scenos driekėsi parko teritorija ir pievos, tolumoje ganėsi avys, virš galvų sklandė gandrai, ir visa tai – nušviesta magiško vasaros saulėlydžio.

Tokia romantiška aplinka džiaugėsi ir Jurga, ir jos publika. Gausus būrys šeimų su mažamečiais vaikais galėjo iš tiesų mėgautis vakaru. Atlikėjos žodžiais tariant, nieko nėra geriau, kai vaikai nevaržomai muzika gali mėgautis su tėvais ir seneliais, ir tam puikiausiai tiko parko aplinka. Tarp koncerto klausytojų įsitaisęs Rokiškio meras Antanas Vagonis dėkodamas Jurgai sakė, kad subtilios muzikos ir seno dvaro harmonija visuomet suras kelią į klausytojų širdis.

Ir tai ne tuščios frazės. Pasibaigus koncertui žiūrovai neskubėjo skirstytis, tarsi bandydami išgirsti tarp medžių tebeaidinčios muzikos garsus.

Muzikos koncertai Ilzenberge jau tampa tradicija – prieš metus beveik 2,5 tūkstančio žiūrovų minią sutraukė Andrius Mamontovas, o šių metų rugsėjo viduryje numatomas atlikėjų iš Rumunijos pasirodymas.

» Rašyti komentarą