Grįžtam iš gimdymo namų: ar namuose netyko bakterijos?

Kol kūdikėlis buvo mamytės pilvelyje, jis jautėsi visiškai ramus ir saugus, tačiau pagaliau atkeliavus į šį pasaulį, mažylis iš karto susiduria su pagrindiniu savo priešu – bakterijomis. Vaikučio imunitetas sustiprės tik per kelis mėnesius, todėl pirmosiomis dienomis nuo aplink tykančių nematomų pavojų jį teks saugoti mamytei.

Prieš grįžtant į savus namus, būtina juos kuo kruopščiau išvalyti. Gali atsipūsti, nes tai teks padaryti tavo vyrui ar artimiesiems. Kad namai būtų iš tiesų švarūs ir sterilūs, visas pakampes teks iškuopti dieną prieš tavo ir vaikučio sugrįžimą. Mums teko išgirsti ne vieną kuriozišką mamyčių papasakotą situaciją. Štai ką pasakoja mamytė Justė:

„Mano nėštumas buvo ganėtinai komplikuotas, todėl jam artėjant link pabaigos, gydytojas pasiūlė nelaukti paskutinės minutės ir atvykti į gimdymo namus šiek tiek anksčiau. Susikroviau reikalingiausius daiktus, atsibučiavau su mylinčiu vyru ir išvykau. Žinoma, apie namų kuopimą tą akimirką tikrai negalvojau ir šią užduotį palikau vyrui. Maniškis – labai pareigingas, todėl nieko nelaukė ir puolė tvarkytis. Deja, kaip tikras vyras jis kasdien išsiplaudavo indus ir susidėdavo daiktus, tačiau nepagalvojo, kad plauti grindis ir šluostyti dulkes reikia nuolatos, todėl grįžusi namo po daugiau nei savaitės ir išvydusi „vyrišką tvarką“ buvau lengvai šokiruota“.


Deja, bet kad ir kaip kruopščiai išvalytum namus, po savaitės bakterijos vėl susikaups. Todėl perspėk savo vyrą ar kitus artimuosius, kad namus išblizgintų dieną prieš jūsų sugrįžimą.

Kad viskas būtų tikrai švaru, vien dulkių valymo nepakaks. Jei namuose yra kilimas, jį reikia išnešti į lauką ir gerai išpurtyti. Būtų idealu, jei kilimai ir minkšti baldai būtų išvalyti ekologiniais valikliais (chemikalai gali pakenkti mažyliui). Plaunant grindis, reikia atstumti visus baldus, nes bakterijos mėgsta kauptis įvairiuose užkampiuose. Nepamiršk ir užuolaidų, kurias geriausia išplauti bekvapiu plovikliu, kuris nedirgins jautrių vakučio kvėpavimo takų.

Pirmosiomis savaitėmis, kai mažylis jau apsigyvens namuose, reikėtų atsisakyti cheminių valiklių ir į pagalbą pasitelkti tik vandenį. Nepamiršk ir reguliaraus namų vėdinimo, tik žinoma, jei vaikučio nėra kambaryje.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Esmė
2011-11-25 16:34
Tiesą sakant, aš išvažiuodama gimdyti irgi vyrui pasakyčiau kad sutvarkytų namus, bet nepaaiškinčiau kaip tai padaryti. O jis aišku nepagalvotų kad plaunant grindis reikia atstumti baldus. Apie kokių užuolaidų plovimą tai net kalbos nėra
Renata
2011-11-25 16:27
Na, atsarga gėdos nedaro, todėl geriau jau "generalinis" tvarkymasis likus dienai iki mažylio atvykimo, negu paviršutiniškas kas ketvirtą ar penktą dieną.
Vilija
2011-11-25 15:10
Na, bet taip juk iš esmės dažniausiai ir reikėtų tvarkytis. Tada ir ruoša prieš mažylio atvykimą atrodytų visai įprastas dalykas.