Gydome vaikų stomatitą (pienligę)

Stomatitas – tai uždegiminė burnos ertmės liga, kurią sukelia bakterijos, grybeliai ir virusai, patenkantys į burną per nešvarias mažylio rankutes ir žaisliukus (niekam ne paslaptis, kad mažiausi šeimos nariai viską būtinai turi „paragauti“, ypač tada, kai išmoksta ropoti ir jam dygsta dantukai).

Kaip prasideda liga

Kaip atpažinti stomatito pradžią? Mažylis tampa vangus, pakyla kūno temperatūra, ant gleivinių matyti prasidėjusi erozija, opelės, baltos į varškę panašios apnašos. Galima pastebėti, kad padidėjo seilėtekis, o dėl skausmingų žaizdelių vaikutis nustoja valgyti.

Stomatito gydymas

Svarbiausia gydant stomatitą – tai kantrybė ir nuoseklumas (kitaip pienligės neįveiksite). Apdoroti žaizdeles burnos ertmėje reikia po kelis kartus per dieną, tačiau tik po kosultacijos su mažylio gydytoju ir stomatologu. Galimas gydymas ir žolelių nuovirais, tačiau pirma specialistas turi įvertinti ligos sudėtingumą.


Naminės kovos su stomatitu priemonės

Kovoje su pienlige (kandidoziniu stomatitu) galima naudoti sodą.  Suvilgyk gabaliuką marlės 2 % sodos tirpale ir po valgio praėjus 20–30 minučių atsargiai patrink pažeistas burnytės vietas. Nepamiršk apdoroti čiulptukų, žindukų, ir žaisliukų, nes ligų sukėlėjų lieka ir ant jų.

Vaistinė ramunėlė – kita gana efektyvi priemonė, padedanti kovoti su stomatitu. Ramunėlių nuovirai, antpilai ir arbatos pasižymi uždegimus slopinančiomis, minkštinamosiomis ir žaizdų gijimą skatinančiomis savybėmis. 1 valgomąjį šaukštą jų žiedų užpilk stikline verdančio vandens, išmaišyk, uždenk ir palik pritraukti maždaug pusvalandį.

Vyresniems vaikams patartina savarankiškai skalauti burnytę tokia arbata – burnoje ją laikyti reikėtų ne trumpiau kaip 30 sekundžių. Visai mažiems vaikučiams galima tiesiog per dieną duoti gerti ramunėlių arbatos.

Ąžuolo žievė. Pasižymi rišamuoju, lengvu nuskausminamuoju ir antibakteriniu poveikiu. Jeigu vaikas skalaus jo nuoviru burną, apie stomatitą artimiausiu laiku bus galima visiškai pamiršti.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
karolina
2013-03-05 13:20
man yra stomatitas man labai skauda kaire puse burnos yra tokios baltos puslės ir man bajsu
Irma
2012-08-17 11:17
gydyti patiems nerekomenduoju - galima prisidirbt