Idėjos nedidelės virtuvės interjerui

1. Nedidelė sala

50cm. pločio sala gali suteikti labai reikalingą darbo paviršių mažoje virtuvėje, o blyškios spalvos ir langinės prideda erdvės pojūtį.

2. Atviros lentynos

Jei virtuvė maža, venkite sunkių spintelių, virtuvė dar labiau "susitrauks". Klasikinės sieninės lentynos iš storos plokštės yra idealus būdas išlaikyti virtuvėje tvarką ir jaukumą.

3. Integruoti prietaisai

Būtiniausių prietaisų integravimas į sienines spintas bei "armonika" durys suteiks daugiau laisvos vietos.

4. Prieinami įrankiai

Naudojamus įrankius ir indus laikykite netoli viryklės, indaplovės. Jums turi būti patogu bet kada jais pasinaudoti.

5. Spintelės nuo lubų

Pabandykite įvertinti savo virtuvėje daiktų saugojimo potencialą ir išnaudoti visą turimą erdvę. Panaudokite visą vertikalųjį saugojimo plotą, spinteles montuokite tiesiog nuo lubų.

6. Šviesos stiprinamąją

Spintelių rankenėlės turėtų būti vidinės ar aptakaus dizaino, kad mažoje erdvėje "negaudytų" jūsų drabužių. Jei natūralaus apšvietimo trūksta virtuvėje, joje tūrėtų atsirasti atspindinčių medžiagų paviršiai, pvz.: veidrodis, stiklas, blizgios baldinės plokštės bei nerūdijančio plieno technika

7. Kombinuota įranga

Pasirinkite kompaktiškus virtuvės prietaisus, kurie gali atlikti daugiau nei vieną veiksmą, pavyzdžiui kombinuota mikrobangų krosnelė ar virtuvinis kombainas. Prabangūs prietaisai yra skirti ne tik didelėms virtuvės - 45cm. vyno šaldytuve telpa net 18 butelių, o 45 cm. indaplovėje išplausite tikrai ne vieną indų komplektą.  

8. Stalčiai

Sukurkite organizuotą ir veiksmingą saugojimo vietą jūsų virtuvėje. Spintelėse užtektų įrengti kelias stalčių pakopas.

9. Paprastas išdėstymas

Pagalvokite apie tai, kaip jums teks judėti virtuvės erdvėje ir pasirinkite  virtuvės išdėstymą. Turi būti patogu prieiti prie spintelių, prietaisų ar lentynų. Visiškai integruoti prietaisai gali būti laikomi už durų neužimant vietos.

10. Efektyvumas

Pasitarkite apie erdvę taupančius baldus su savo baldų gamintojais prieš užsisakant naujus baldus, pavyzdžiui, sumažinto gylio spintos ir kampų sprendimai. Šiame klasikinės virtuvės interjere, kairėje pusėje stalviršio plotis buvo sumažintas iki 10 cm, paliekant daugiau erdvės judėti.


11. Kampinės spintelės

Išnaudokite erdves kampuose. Čia galite susidėti ir rečiau naudojamus įrankius.

12. Sandėliavimo suolas

Suole galima laikyti įvairiausių rakandų, nuo retai naudojamų indų, kuriuos ištraukiame tik atėjus svečiams, iki  valymo įrenginių ar kulinarijos knygų.

13. Išplėskite kambarį

Virtuvė gali būti apšviesta ir natūraliu apšvietimu iš viršaus, taip atsirastų daugiau erdvės prie sienų. Grindys galėtų būti montuojamos vertikalia kryptimi arba diagonaliai, bet ne horizontaliai, taip sukuriama ilgio iliuzija.

14. Virtuvė - studija

Pertvara tikrai neatima iš virtuvės daug vietos, net suteikia dar vieną darbo paviršių. Atvira virtuvė ir naudojamos tokios pat apdailos medžiagos kaip ir šalia esančioje patalpoje sklandžiai sujungia dvi patalpas ir suteikia erdvės pojūtį.

15. Apšviestos lentynos

Geras apšvietimas gali vizualiai padidinti erdvę ir suteikti lentynoms gylį.

16. Vyno lentynos

Siauras, niekam nenaudojamas erdves galima išnaudoti vyno lentynoms. Jose nebūtinai turi būti saugomas vynas.

17. Papildoma darbo aplinka

Jei nedrįstate virtuvėje įsirengti salos, jūs galite pasistatyti pavyzdžiui stumdomą virtuvės vežimėlį ar medinį stalą, taip jums atsiras papildomas paviršius darbui, be to jį galėsite bet kada patraukti. Nuotraukoje 60cm pločio medinis stalas sukuria ryšį tarp viryklės ir plautuvės bei tai papildoma darbo sritis.

18. Atvira komoda

Šioje sekcijoje galite laikyti kasdienius daiktus ar tiesiog demonstruoti savo mėgstamus indus. Komodą galite persidažyti ar kitaip kūrybiškai dekoruoti derinant prie sienų tapetų ar baldų.

19. Prieskoniai durelėse

Nelaikykite prieskonių vazelėse ar stalčiuose - jie užima tikrai nemažai vietos, be to kartais suda netvarkos įspūdį. Spintelių durelėse įmontuokite neužimančius vietos laikiklius - lentynėles prieskoniams.

20. Funkcijų daugybė

Išnaudokite visas erdves virtuvėje. Pavyzdžiui nuotraukoje, kur yra didelis langas yra sumontuotas pusiasalis-pusryčių stalas. Kitu atveju erdvė būtų likusi nepanaudota.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
vytas
2013-10-12 18:20
aha argi cia mazos virtuves, netgi juokinga, Maza tai kai virtuves plotas4.5 kvadrato. Ir pabandyk ka nors sugalvoti merginos, o kur jau kompas, darbastalis turi buti atskiras darbo kambarys.
daina
2012-10-11 21:36
juk mazame buste virtuveje ne tik verdama ir valgoma,bet reiki air nesiojamo kompiuterio darbastalio,to pasigendu- cia visur vien tik maisto gaminimo "fabrikai"
daina
2012-10-11 21:32
po langais spinteles irengti galim atik tada, kai grindu soldymas, o pas mus gi radijatoriai, ju gi neuzdengsi
Nijolė
2012-07-27 08:53
laaabai patiko juodai raudona virtuvė mano stilius
Saulė
2012-07-26 17:33
man reikėtų tokios atviros sekcijos. O dar geriau, kad su stiklu