Idėjos pasivaikščiojimui su vaiku, kurios įsimins visam gyvenimui

Tikriausiai visi mes pamename šiltas akimirkas, praleistas su šeima gamtoje, tačiau miesto vaikams, pripratusiems pramogauti visiškai kitaip, būna sudėtinga rasti veiklos pasivaikščiojimų metu. Dalinamės keliomis originaliomis ir paprastomis idėjomis – įgyvendinti jas galėsite tiek miške, tiek miesto parke.
 
Medis stiklainyje

Kad įgyvendintumėte šią idėją, jums reikės permatomo stiklainio su dangteliu arba buteliuko plačiu kakleliu, vandens (nebūtina). Kiekvienas indas turi būti skirtas tik kuriam nors vienam medžiui. Į dugną pridėkite šakelių, lapelių, sėklų, kankorėžių, žievės. Tada užpilkite vandeniu ir užsukite dangtelį. Namie bus galima surengti parodą ir užlipinti gražią etiketę su medžio pavadinimu.
 
Piešimas ant akmenukų

Eidami pasivaikščioti paimkite su savimi teptuką ir dažų. Paprašykite, kad vaikas paieškotų kuo lygesnių akmenėlių. Jeigu idealiai lygių niekur nėra, tiks tokie, kokius rasite – rezultatai vis tiek bus labai gražūs. Akmenėlis galima papuošti taip, kad išeitų boružėlės, mašinytės, namai ir t.t. Labai įdomu iš paprastų akmenukų padaryti „brangakmenius“. Svarbiausia – piešti gryname ore.
 
Namelis fėjoms

Namelio fėjai statyba – nuostabi idėja pasivaikščiojimui su maža mergyte. Įgyvendinti ją nesudėtinga: suriškite virvute šakeles ir padarykite namelio karkasą, iš lapų išeis gražus stogas. Ir būtinai papuoškite gėlėmis – fėjos turi gyventi gražiuose namuose! Galima iš namų atsinešti žaislinę fėją ir, pavyzdžiui, žaislinių baldų.
 
Medžioklė miške

Pasiūlykite vaikui pamedžioti miške. Aišku, tikro šautuvo jam neduosite, o ir žaislinio tikrai nereikės. Geriau iš anksto paruoškite kažką panašaus į anketą – kelis popieriaus lapus su paveiksliukais, ką reikia surasti (tai gali būti gėlės, lapai, vabzdžiai ir t.t.). Šalia paveikslėlių turi būti mažas kvadratėlis, kur būtų galima padėti varnelę, kai ieškomas objektas bus surastas.
 
Dėliojimas pagal spalvas


Namie iš anksto padalinkite popieriaus lapą į kelis spalvotus kvadratėlius – ant jų bus dedami atitinkamų spalvų lapeliai, gėlytės ir kt. Vaiko užduotis – sudėlioti savo radinius pagal spalvas (kankorėžiai – ant rudo kvadratėlio, pienės – ant geltono, lapelis – ant žalio, ir t.t.). Tokia pramoga labai smagi net vyresniems vaikučiams, kurie jau seniai pažįsta spalvas.
 
Gyvas audinys

Pasiimkite į gamtą siūlų kamuoliuką ir žirkles. Iš pradžių paieškokite ilgų šakelių, po to suriškite jas į kvadratą, trikampį arba stačiakampį – trumpai tariant, padarykite rėmelį. Apsukite siūlais per visą ilgį, o tarp siūlų prikaišiokite miško grožybių – samanų, gėlyčių, lapelių, šakelių, žievės gabaliukų... Nepamirškite nefotografuoti – turėsite prisiminimui (juk tokie darbeliai labai laikini)!
 
Ugnikalnio išsiveržimas

Paprašykite, kad vaikas padarytų iš žemės arba smėlio kalnelį. Į vidų įstatykite plastikinį butelį su soda ir atsargiai įpilkite acto. Ir, žinoma, būtinai nufotografuokite nustebusio vaiko veido išraišką.
 
Jaunieji impresionistai

Didieji dailininkai-impresionistai siekė pagauti ir išreikšti akimirkos įspūdį, ir tapė tai, ką matė. Leiskite dailininku pasijusti ir vaikui: pasiimkite iš namų piešimo sąsiuvinį, dažų, teptukų ir vandens, ir paprašykite, kad jis nupieštų miško grožį. Net jeigu vaikas ir neturi ypatingo talento, tokie užsiėmimai yra labai naudingi.
 
Atsargos žiemai

Pasivaikščiojimą pradėkite klausimu: „O tu galėtum išgyventi žiemą miške, kaip voverė?“ Kad įrodytų, jog tai įmanoma, vaikui teks ieškoti tinkamos drevės ir prikrauti vidun kuo daugiau kankorėžių. Grįžkite po savaitės patikrinti, ar jūsų atsargų nerado voverytės.
 
Mandalos

Dabar madinga piešti ir spalvinti mandalas – tai išties puikus kovos su stresu būdas. Tačiau dar maloniau bus padaryti mandalą miške. Prisirinkite su vaiku kaštonų, gilių, lapelių, gėlių, šakelių, akmenėlių ir samanų ir... duokite valią fantazijai. Rezultatą taip pat galima nufotografuoti ir pasilikti prisiminimui.

» Rašyti komentarą