Įdomūs faktai apie nėštumą

Daugelis besilaukiančiųjų ima skaityti krūvas literatūros, domėtis tiek nėštumu, tiek ir vėlesniu vaiko auginimu. Žinoma, kad tai yra puiku ir reikalinga, tačiau šiandien siūlome truputį pailsėti ir paskaityti nelabai rimtų nėštumo faktų. Perspėjame, kad šis sąrašas jums nebus labai naudingas, tačiau jis tikrai įdomus!

Nėštumas gali trukti net metus
Normalus nėštumas trunka apie devynis mėnesius, o jam užsitęsus gydytojai linkę skatinti gimdymą, tačiau yra pasitaikę atvejų, kuomet moteris laukėsi beveik ištisus metus! Ilgiausias užfiksuotas nėštumas truko 375 dienas. Įdomu ir tai, kad gimęs vaikutis buvo visiškai sveikas ir svėrė apie 3 kilogramus.

Nėščiosios tikrai švyti
Besilaukiančios moterys dažnai girdi komplimentus, neva jos tiesiog švyti. Nemanykite, kad žmonės tiesiog nori jums padėti puikiai jaustis, jūs tikrai galite imti švytėti! Nėščiųjų organizme kraujo gali padėti iki 50% ir tą galima pastebėti, žandai atrodo rausvesni, o oda skaistesnė. Papildomo švytėjimo suteikia ir suaktyvėjusi hormonų veikla – oda intensyviau maitinama ir tampa elastingesne.

Jums nereikia valgyti už du
Nėščios moterys nelinkusios savęs varžyti ir ima kirsti, kiek telpa, teigdamos, kad dabar jos valgo už du. Valgykite sveikai ir subalansuotai, žinoma, kad galite pasmaližiauti kiek daugiau, nei įprasta, tačiau nemeluokite sau ir nesuverskite visko nėštumui. Tiesa ta, kad besilaukiant tereikia papildomų 300 kilokalorijų, o tiek jų yra vienoje spurgoje su įdaru.

Paaštrėja skonio jutimas ir uoslė
Jeigu laukėtės, tai tikriausiai prisimenate, kaip staiga jus ėmė erzinti draugės kvepalai arba pradėjote nekęsti maisto, kuriuo seniau mielai mėgavotės. Manoma, jutimai sustiprėja dėl padidėjusio hormonų kiekio, o tai reikalinga tam, kad mamytė užsuostų ar pajustų net ir labai mažus toksinų kiekius. Pastarieji gali būti nepavojingi suaugusiam žmogui, tačiau smarkiai pakenkti vaisiui.

Gali tekti keisti batus
Pastojus visas kūnas palaipsniui ruošiasi gimdymui – įdomu tai, kad. Nors dauguma moterų nepriauga itin daug svorio (vidurkis yra apie 10 kilogramų), tačiau jų batų išmiera gali padidėti net vienu numeriu! Taip nutinka ne tiek dėl augančio svorio, kiek dėl papidėjusio raiščių elastingumo – jis reikalingas, kad gimdymui, tačiau paveikia ir pėdas. Pėdos tampa plokštesnės ir platesnės. Tiesa, dažnai pėdos pagimdžius vėl sumažėja, bet pasitaiko ir ilgalaikių pokyčių. Štai jums ir priežastis batelių kolekcijos atnaujinimui!Vyrai gali lauktis su jumis
Kartais vyrai gali patirti vadinamąjį užjaučiamąjį nėštumą, dar žinomą Kuvado sindromo vardu. Būsimuosius tėčius taip pat gali rytais pykinti, jie gali tapti jautresni kvapams ir skoniams, jiems gali imti skaudėti nugarą ir pėdas. Mokslininkai kol kas nesutinka, kodėl taip nutinka – vieni aškina, kad tai gali būti pasąmoningas bandymas atkreipti dėmesį į save, o kiti teigia, kad Kuvado sindromą lemia hormonų svyravimas, kuris prasideda, jeigu vyras yra itin prisirišęs prie savo partnerės.

» Rašyti komentarą