Ilgi ir tankūs plaukai - misija įmanoma!

Ne paslaptis, kad gražūs, tankūs ir ilgi plaukai – pats trokštamiausias moterų aksesuaras. Taip nepuošia nei deimantai, nei balto aukso grandinėlės, nei įspūdingi žiedai ar rūbai. Moteris, turinti išpuoselėtus plaukus, jau savaime yra gražuolė. Deja, dažniausiai tenka įdėti labai daug pastangų, kad plaukai ataugtų gražūs ir sveiki, o kantrybės užtenka toli gražu ne visoms... Nors trumpus plaukus prižiūrėti kiek paprasčiau, nereikia pasiduoti ir taip lengvai atsisakyti savo svajonių.

Norinčioms ilgų plaukų dailiosios lyties atstovėms reikia atsikratyti labai svarbios problemos – sausumo. Dėl jo ima šakotis plaukų galiukai, dėl jo trupa brangi „augmenija“ ir kemša vonią. Tikriausiai žiūrėdama veidrodyje į trumpą uodegytę mąstai, kad ilgais ir įspūdingais plaukais puikuotis gali tik reklamų modeliai (ir tai ne be profesionalių stilistų pagalbos).

Vartydama šampūnų buteliukus greičiausiai pastebėjai, kad jų sudėtyje būna SODIUM LAURETH SULFATE. Neabejojame, kad girdėjai apie neigiamą jo poveikį, tačiau patikėk: tai – dar ne pati blogiausia priemonės dalis.

Ne ką mažiau kenksmingi ir įvairūs silikonai. Visai nesvarbu, ar jie tirpūs vandenyje, ar ne. Jie padengia plaukus ir galvos odą nematoma plėvele, tad kliudo kvėpuoti odos ląstelėms, neleidžia patekti į jas vertingoms medžiagoms. Gamintojai tikina, kad plėvelė apsaugo plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio. Gal tai ir tiesa, tačiau tik iš dalies – juk tokiu atveju tikriausiai nė viena moteris nesiskųstų slenkančiais, trupančiais ir skilinėjančiais plaukais. Blogiausia silikonų ypatybė yra ta, kad plaukai prie jų pripranta. Nustojus juos naudoti, plaukai pradeda labai elektrintis, praranda išvaizdą. Jeigu vis dėlto esi atkakli ir esi pasiryžusi kovoti iki galo, maždaug po trijų savaičių greičiausiai pastebėsi, kad plaukų būklė normalizuojasi.

Kaip atpažinti silikonus? Kai skaitai šampūnų ir balzamų etiketes, atkreipk dėmesį į sudedamųjų dalių galūnes: -ane, -one, -thiconol, -silane. Pavyzdys: dimethylpolysiloxane, dimethicone, dimethiconol, phenyldimethylpolysioxane, phenyldimethicone, cyclomethicone, aminopolysiloxane ou amodimethicone... Jeigu sudėtyje randi panašių elementų, priemonę drąsiai padėk atgal į lentynėlę.

Jeigu nori tankių ir ilgų plaukų, teks ką nors daryti ir su plaukų slinkimu. Nesinori pripažinti, bet moterys dažnai per daug nesusimąstydamos griebia pirmą pasitaikiusį šampūno buteliuką arba užkimba ant reklamos kabliuko ir nė nepasivargina pasigilinti, ar priemonė iš tiesų tokia gera, kaip kad bandoma įteigti. Pasekmės būna liūdnos – kai kurioms iš visų plaukų per mėnesį lieka vos trečdalis. Jeigu nėra pinigų brangioms plaukų slinkimą stabdančioms procedūroms, teks pasikliauti liaudiškais metodais.

Viena iš efektyviausių, tačiau moteris labiausiai gąsdinančių priemonių – svogūnų sultys. Porą didelių svogūnų reikia sumalti mėsmale, nuspausti per marlę sultis ir masažuojant įtrinti jomis plaukų šaknis. Ant viršaus užvyniojamas rankšluostis ir užmaunamas polieteleno maišelis, po poros valandų plaukai išplaunami šampūnu. Džiovinama be feno. Kvapo paprastai nelieka.

Ši priemonė pasiteisina per labai trumpą laiką. Prireikia maždaug trijų procedūrų, kad slinkimas sustotų, ir apie poros mėnesių, kad visi prarasti plaukeliai vėl būtų savo vietoje.


Jeigu plaukai porėti ir blogai atspindi šviesą, nereikia nuleisti rankų. Už pastangas visada atlyginama. Štai keli patarimai ir receptai, kurie suteikia plaukams lygumo ir žvilgesio.

Kasdien gerk linų sėmenų aliejų. Jo sudėtyje yra nepakeičiamų Omega 3 riebalų rūgščių, būtinų kūno ląstelių veiklai. Mūsų organizmas šių rūgščių negamina. Jeigu visą mėnesį rytais išgersi po šaukštą šio aliejaus, pastebėsi, kad pagerės odos ir plaukų būklė. Žvilgesio bus 40 % daugiau.

Skalauk plaukus žolių nuovirais. Šio patarimo nauda niekas neabejoja, tačiau yra šiokių tokių niuansų. Reikia žinoti, kad skirtingiems plaukams reikia ir skirtingų vaistažolių. Tamsiems labiausiai tiks dilgėlės, ąžuolo žievė, apynių spurgai (jie, beje, puikiai didina plaukų apimtį), šalpusniai.

Šviesiems plaukams naudingi ramunėlių ir ajero šaknų nuovirai.

Labai svarbu tai, kad prieš skalavimą plaukai turi beveik visiškai išdžiūti – šlapia galvos oda ir plaukai prastai sugeria naudingąsias žolelių medžiagas.

Kaip paruošti nuovirą? Pavyzdys: į emaliuotą puodą įdėk tris šaukštus apynių spurgų, užpilk litru verdančio vandens, palik pritraukti 1 valandą. Nukošk per sietelį ir skalauk plaukus. Lygiai taip pat daroma ir naudojant kitokias vaistažoles.

Dar vienas paprastas, greitas ir efektyvus būdas suteikti plaukams žvilgesio – ant medinio plaukų šepečio su tankiais dantukais užlašinti kelis lašus mėgstamo eterinio aliejaus (pavyzdžiui, levandų) ir kruopščiai juos iššukuoti. Tai gera plaukų galiukų šakojimosi profilaktikos priemonė, tačiau jeigu plaukai yra linkę riebaluotis, jos geriau atsisakyti.

Maitinamoji ir žvilgesio suteikianti kaukė: sumaišyk šaukštą linų sėmenų aliejaus, porą šaukštų medaus ir 3–4 kiaušinių trynius. Ištepk šia mase plaukus, apvyniok juos maistine plėvele ir rankšluosčiu, išplauk po 40 minučių su šampūnu. Kaukė daroma du kartus per savaitę visą mėnesį. Poveikis greitai bus akivaizdus.

Ir dar šis tas. Jeigu naudosi aliejines kaukes ir tinkamai rūpinsiesi savo plaukais, balzamus ir kondicionierius galėsi pamiršti (jie nebebus būtini). Rinkdamasi priemones (šampūnus, balzamus) dėmesį kreipk ne į jų kainą, o į sudėtį – pastebėsi, kad ir gana pigios gali būti visai neblogos. Visos šiame straipsnyje išvardintos priemonės pasiteisina, yra mėgstamos ir vertinamos daugelio moterų visame pasaulyje. Išmėgink ir įsitikink!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Karolina
2022-06-13 17:36
Ar būtina dėti tą aliejų?
anonimė
2017-07-14 20:07
Norint turėti ilgus plaukus reikia jų nekaitinti- netiesinti ir nedžiovinti...
Evelina
2017-06-09 09:56
Neblogai čia
Viktoria
2016-04-30 22:31
Bet norėčeu dar sužinoti kaip usiauginti plaukus
Wiktoria
2016-04-30 22:25
Wisai neblogai reiks ižbandyti