Intymi moterų sveikata: pienligės pančiuose

Pienligė - bene dažniausiai pasitaikanti ginekologinio pobūdžio liga, taigi tikriausiai neatsiras nė vienos moters, kuris su šia problema nebūtų susidūrusi ar bent jau apie ją girdėjusi. Statistikos duomenimis, apie 75% moterų yra persirgusios šia grybelinės infekcijos liga, o daliai moterų – ji nuolatinė gyvenimo palydovė.

Medicininiais terminais pienligė vadinama makšties kandidoze, nes ją sukelia Candida albicans grybelis, randamas ne tik maiste ir dirvožemyje, bet ir sveikų žmonių kvėpavimo takuose, žarnyne, ant odos ir netgi makštyje (nors pienlige moteris neserga). Pats Candida grybelis nėra pavojingas, tačiau susidarius tinkamai terpei jis ima daugintis, sukeldamas uždegimą.

Kokios pienligės atsiradimo priežastys?

Candida albicans grybelio išplitimą iš esmės paskatina pakitusi moters mikroflora. Įprastomis sąlygomis ši bakterija gali tūnoti makštyje, tačiau būti “neveiksni” ir nekelti jokio pavojaus. Tačiau vos pajutusi atsiradusią tinkamą terpę, ji pradeda veikti.

Nustatyti tikslias pienligės priežastis gali būti neįmanoma, nes jų – daugybė:

 • Nusilpęs imunitetas
 • Hormoniniai preparatai
 • Įprasti vaistai ir antibiotikai
 • Netinkama mityba
 • Vitaminų trūkumas
 • Netinkamos higienos priemonės
 • Nepakankama arba perdėta higiena ir t.t.

Ar tai tikrai pienligė?

Ginekologinių susirgimų gali būti pačių įvairiausių, tačiau pienligė, kaip ir kitos moteriškos ligos, turi savus specifinius požymius. Žinoma, tikriausiai jums pačiai nustatyti ligos nepavyks, tačiau gydytojai ginekologai pienligę dažniausiai atpažįsta ir be specialių tyrimų. Jei kyla abejonių, diagnozei patvirtinti paimamas makšties tepinėlis.

Įprastiniai pienligės simptomai:

 • Varškės konsistencijos baltos išskyros iš makšties;
 • Išorinių lytinių organų niežulys;
 • Lytinių organų patinimas ir dirglumas;
 • Nemalonus jausmas šlapinantis;
 • Negausus kraujavimas iš gleivinėje susidariusių opelių (ne visais atvejais).

Kaip gydoma pienligė?

Pagydyti pienligę nėra sudėtinga, tačiau kai kurioms moterims ji atsinaujina ir netgi kartojasi nuolatos. Tokiais atvejais būtina gydyti ne tik moterį, bet ir jos partnerį, nes pienligė retais atvejais gali būti perduodama ir lytiniu keliu.

Įprastai pienligė gydoma vaistais nuo grybelio: makšties kremu, tabletėmis, žvakutėmis ar geriamomis kapsulėmis. Priklausomai nuo ligos stadijos ir moters organizmo, gydymas gali trukti nuo vienos dozės iki 6 mėnesių.

Pirmą kartą susirgus pienlige ginekologai pataria išbandyti žvakutes, kurios nepaveikia viso organizmo. Jei liga kartojasi, geriau gerti tabletes ar kapsules, veikiančias visą kraujotaką.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
sima
2013-04-26 10:31
Kaip man gydytoja aiškino, Floragyn žvakutės yra geresnės sudėties - ten ne vienos rūšies bakterijos gerosios. Ant informacinio lapelio nurodyta: laktobakterijų lizatai (palaiko normalų makšties pH), vitaminas C (eptelį makšties apsaugo), pieno rūgštis (su vitaminu C išlaiko normalią makšties rūgštinę terpę), jūros dumblių ekstraktas, kviečių gemalų gliceridai (turi gydomąjį ir regeneruojamąjį poveikį makšties epiteliui).
Jolanta
2013-03-19 09:09
Ecocillin man geriausiai padeda nuo pienliges - ypac po antibiotiku vartojimo.
ingrida
2013-03-18 17:24
gydziausi cesnaku, nepatikesit, bet padejo
to Juta
2013-01-22 14:26
Man irgi pienligė buvo linkusi kartotis, kai naudojau kontraceptines priemones. Tačiau atradau, kaip su tuo susitvarkyti ir be pasikartojančių vizitų pas ginekologę ir vaistų. Kai tik jaučiu negerumą - panaudoju Floragyn ovules, o kasdienai naudoju Floragyn Intimo prausiklį. Šios priemonės palaiko normalią makšties florą ir saugo nuo uždegimų, bakterijų suvešėjimo
Juta
2012-09-29 16:04
Man pienligė, kuri nuo karto į pusmetį, pradėjo kartotis kas mėnesį, praėjo tik tuomet, kai nustojau vartoti kontraceptines tabletes. Jau metus, laimei, liga nesirodo