Intymi nėščiosios higiena

Nėštumas – ne liga, todėl ypatingos priežiūros šiuo atveju tikrai nereikia. Ir vis dėl to... reikėtų nepamiršti, kad dabar nėščioji turi rūpintis ne tik savo, bet ir būsimo vaikelio sveikata, todėl asmens higienai turėtų būti skiriamas didesnis dėmesys, kad ne tik būsimoji mamytė, bet ir vaikelis būtų apsaugoti nuo kenksmingų poveikių.

Tikriausiai visos būsimos mamytės pastebėjo, kad nėštumo metu pagausėja makšties išskyrų. Neverta nerimauti, nes tai – visiškai normalus procesas. Žinoma, jausmas gal ir ne itin malonus, todėl praustis tenka dažniau nei įprastai, tačiau nereikėtų persistengti, nes pažeisi natūralią makšties terpę ir sudarysi sąlygas kauptis bakterijoms. Apsiprausti lytinius organus pakanka kelis kartus per dieną. Kai kurios moterys įpratusios praustis muilu, tačiau nėštumo periodu muilą naudoti patariama vieną kartą per dieną, o visus kitus kartus pakaks švaraus vandens. Intymiai higienai nenaudok įprasto muilo rankoms, nes jis ne tik džiovina odą, bet ir keičia makšties mikroflorą. Vietoje jo rinkis specialiai intymiai higienai skirtas prausimosi priemones, kurių pH atitinka fiziologinę makšties terpę. Jei iki nėštumo naudojai specialias priemones, kurios puikiai tiko tavo odai, gali naudotis jomis ir nėštumo metu. Tačiau atmink, kad dėl hormonų pokyčių gali keistis ir odos jautrumas ar atsirasti padidėjęs polinkis į alergines reakcijas, taigi, kad išvengtum nemalonumų, verčiau rinkis prausimosi priemones, kurių sudėtyje yra kuo daugiau natūralių ingredientų.

Prausiantis labai svarbu teisingai atlikti judesius, t.y. braukti nuo gaktikaulio link išeinamosios angos, kad bakterijos nepatektų į šlapimo takus ar makštį. Šluostytis rankšluosčiu reikėtų tokiu pačiu principu.


Nėščioms moterims nerekomenduojama maudytis vonioje, tačiau jei nenori atsisakyti šio malonumo, bent jau pasirūpink, kad vanduo nebūtų labai karštas. Prieš eidama į vonią ją gerai nuplauk specialiais šveitikliais ir kruopščiai nuskalauk, kad neliktų kenksmingų medžiagų. Į  vonią gali įsiberti specialių druskų, kurios atpalaiduoja raumenis, ramina nervinę sistemą, gerina kraujotaką, mažina patinimą ir padeda pašalinti susikaupusius toksinus. Vandens temperatūra neturėtų viršyti 37 laipsnių karščio. Atsargumo sumetimais einant į vonią ar į dušą rekomenduojama pasitiesti specialų grubaus pagrindo kilimėlį, kuris padės išvengti nelaimingų atsitikimų.

Intymiai moters higienai taip pat labai svarbūs apatiniai drabužėliai. Šiuo atveju natūralumas yra geriausias tavo draugas, taigi apatinius rinkis iš natūralių medžiagų, geriausia – iš medvilnės. Apatiniai drabužėliai turi būti keičiami kiekvieną dieną, o patalynė – bent kartą per savaitę. Jei tave kankina gausios išskyros, gali naudoti higieninius įklotus, kuriuos reikia keisti kas 3-4 valandas. Tik nepamiršk, kad įklotai, kaip ir visos kitos priemonės turi būti pagaminti iš natūralių medžiagų ir būtina be jokių kvapiklių ar kitų alergines reakcijas skatinančių priemonių.

Dar vienas labai svarbus dalykas – tai burnos higiena. Kadangi vaisiaus vystymuisi būtinos moters organizmo mineralinės medžiagos, tame tarpe ir fosforas bei kalcis, neretai nėštumo metu pablogėja moters dantų būklė, taigi burnos higienai reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Dantis valytis patartina du kartus per dieną, tačiau po kiekvieno pavalgymo reikėtų praskalauti burną, kad joje nesikauptų įvairios bakterijos. Būtina apsilankyti pas odontologą, kuris atliks patikrinimą. Sugedusius dantis reikia taisyti, nes tai gali būti infekcijos šaltinis, kenkiantis ne tik moteriai, bet ir augančiam vaisiui.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
elija
2012-12-17 12:11
Nuo gausių išskyrų ir pienligės profilaktikai gydytoja buvo patarusi naudoti Floragyn Intimo prausiklį. Labai padėjo, naudoju iki šiol. Po gimdymo irgi labai gerai su juo apsiprausti - neutralizuoja kvapą, užkertą kelią bakterijų dauginimuisi, normalią makšties florą atstato
nescia
2011-11-17 18:36
kad dar susilenkti eitu, tai isvis gerai butu