Japoniškas jūsų namų interjeras

Intensyvi Vakarų Europos ir Japonijos prekyba XIX amžiuje lėmė tai, kad europiečiai labai pamėgo japonų stilistiką ir pradėjo ją mėgdžioti. Mūsų dienomis taip pat netrūksta žmonių, norinčių paversti savo namus rytietiška harmonijos ir ramybės oaze.

Erdvė

Japonams gražu, kai derinamas paprastumas ir funkcionalumas. Dėl šios priežasties interjere turėtų būti tik tai, kas būtiniausia, kad liktų kaip galima daugiau erdvės. Viskas, ką galima paslėpti (rūbus, knygas), laikoma spintose, atskirose patalpose knygoms ir drabužiams.

Japoniškas interjeras patogus tuo, kad yra nesunkiai keičiamas – širmas ir pertvaras galima pastumti, atitraukti. Pavyzdžiui, dieną pertvara nuo pašalinių akių apsaugo miegamąjį, tačiau „sukuria“ vietos kabinetui, o vakare galima erdvę išplėsti – išeina erdvus miegamasis su namų kino teatru.

Spalvos

Japonų tradicijos glaudžiai susijusios su gamta, todėl interjere turėtų būti naudojamos natūralios (ruda, smėlinė) ir neutralios (balta, dramblio kaulo) spalvos. Įvairiems akcentams (keramikai, tekstilei ir langams) geriausia rinktis raudoną spalvą ir žalius atspalvius.

Šviesa


Patalpoje turėtų būti kaip galima daugiau natūralios šviesos, o vakare ją derėtų pakeisti prislopintu ir švelniu dirbtiniu apšvietimu. Rekomenduojama naudoti gaubtus.

Medžiagos

Paprastai jas galima vadinti ekologiškomis: tai džiutas, sizalis, nedažyta mediena, bambukai, linas, popierius.

Apdaila ir aksesuarai

Japoniškas interjeras yra griežtas ir minimalistinis, todėl kyla noras padaryti jį jaukesnį ir šiltesnį. Tradiciškai sienos puošiamos graviūromis, tačiau galima panaudoti ir gražaus peizažo nuotrauką.

Kambariniai augalai – būtinas japoniško interjero atributas. Tai gali būti bonsai ar jūsų mėgstamos vazoninės gėlės. Svarbu tik tai, kad erdvė nebūtų perkrauta, o vazonai – ne per dideli.

Šios paprastos taisyklės padės jums išsirinkti baldus ir medžiagas, jeigu savo namuose nuspręsite įsirengti ką nors panašaus. Vis dėlto aklai jų laikytis nereikia: leiskite pasireikšti savo fantazijai, drąsiai kurkite savo svajonių interjerą ir nebijokite suklysti – tik tada namai iš tiesų bus jaukūs ir mieli.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
noriuuuu
2014-05-02 13:03
wow! grazu labai
gabija123456
2012-10-17 20:29
labai labai grazus interjeras
gabija123456
2012-09-14 16:20
dabar kraustomes i nuosava nama zadam taip ir padaryti
Irma
2012-08-02 21:32
žavu... atkreipsiu dėmesį