Jei nėščiajai skauda dantį

Esi nėščia ir tau skauda dantį? Atrodytų, nieko čia keisto ar baisaus – juk toks dalykas visiems anksčiau ar vėliau pasitaiko... Tačiau iš tiesų viskas kiek sudėtingiau – šis skausmas gali reikšti, kad imunitetas nusilpęs, kad trūksta vitaminų, sutriko fosforo ir kalcio apykaita, siaučia hormonų audros ir panašiai. Tikslią šio nemalonaus negalavimo priežastį nustatys tik stomatologas.

Priežastys

Nėštumo metu su dantimis susijusių problemų kyla dėl didelio estrogenų ir progesterono kiekio – jie stimuliuoja apnašų kaupimąsi. Jeigu apnašų nepašalinsi, antrojo trimestro metu gali išsivystyti gingvitas (tikėtina, kad vėliau jis pereis į paradontitą).


Ką daryti?

Ne be reikalo rekomenduojama susitaisyti dantis dar prieš pastojant. Kaip ir visada, būtini reguliarūs vizitai pas stomatologą. Skausmo geriau išvengti, negu bandyti jį įveikti. Pasakojimai apie tai, kad apsilankymai pas gydytoją gali išprovokuoti priešlaikinį gimdymą, yra stipriai išpūsti ir perdėti, tačiau apie savo būklę vis dėlto reikėtų įspėti. Kaip jau tikriausiai žinai, nėštumo metu negalima balinti dantų (procedūrai naudojami UV spinduliai), tau gali pakenkti rentgenas ir kai kurios kitos gydomosios procedūros. Net jeigu kojos pirmąjį trimestrą labai tinsta, turėtum profilaktiškai apsilankyti pas šį specialistą bent kartą per mėnesį, ir dažniau, jeigu dantys kelia problemų. Esmė ta, kad dantų problemos gali reikšti netgi širdies ligas, o tai – ne juokai. Kad išvengtum komplikacijų, patartina išsigydyti dantis iki šešto mėnesio (jeigu to nepadarei dar prieš pastodama). Po šio laikotarpio rimtas dantų gydymas yra draudžiamas.

Skausmą numalšinti ir jo išvengti galima ne tik naudojant vaistus. Nėštumo metu galima išmėginti ir kitus būdus. Iš esmės tereikia laikytis individualios burnos higienos taisyklių:

  • Stenkis dantis valytis bent du kartus per dieną, o po to išskalauti burną virintu vandeniu;
  • Naudok šepetėlį su minkštais šereliais, kad nepažeistum jautrių dantenų;
  • Kai valaisi dantis, pirštais atlik ir dantenų masažą;
  • Kai pavalgai, pašalink iš tarpdančių maisto likučius naudodama dantų siūlą;
  • Kramtyk kramtomąją gumą be cukraus – tai padės išvengti apnašų susidarymo.

Ir pabaigai: nebijok vizitų pas stomatologą – šiuolaikinė medicina padės pasirūpinti būsimosios mamytės dantų sveikata taip, kad nenukentėtų jos mažylis.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Audra
2019-12-20 15:41
Tikrai taip, kai problema rimta, niekas nenores eksperimentuoti, tokiu atveju, norėsi konkretumo tikslumo ir saugumo būsimam vaikeliui. Mažai naudingos info.
Neringa
2019-09-14 18:11
Tikrai jokios konkrecios info
Niurzga
2019-04-10 19:31
Visiškai jokios naudingos informacijos...
Skauda
2017-03-18 16:12
Straipsnis apie nieka.
Vida
2012-03-15 14:00
O kokių natūralių priemonių žinote?