Jei vaiką kankina viduriavimas ir pykinimas

Gastroenteritas – dažniausia diarėjos (viduriavimo) ir vėmimo priežastis. Vaikams ligos eiga gali būti itin sunki, kadangi organizmui pradeda labai greitai trūkti skysčių. Maitinimas krūtimi yra puiki gastroenterito profilaktikos priemonė.

Gastroenterito simptomai

  • Vaikas viduriuoja, suvalgytą maistą išvemia;
  • Prieš tuštinimąsi jaučiami pilvo skausmai;
  • Pakyla kūno temperatūra, organizmas netenka daug skysčių.

Gastroenterito diagnostika

Paprastai atpažinti gastroenteritą nebūna sunku, o tikslų sukėlėją identifikuoti nėra būtina. Jeigu mažojo paciento būklė greitai nepasitaiso, gydytojas pasiūlys atlikti išmatų tyrimus. Gastroenteritą gali sukelti įvairūs virusai ir bakterijos, plintantys per užkrėstą maistą ir nešvarias rankas, todėl norint jo išvengti, labai svarbu laikytis asmens higienos, valgyti gerai termiškai apdorotą maistą.


Veiksmų planas

Kad atkurtumėte skysčių balansą, reikėtų vaikui duoti daugiau gerti. Daugeliu atvejų užtenka paprasčiausio vandens, tačiau kartais rekomenduojamas gliukozės tirpalas. Vyresniems nei 2 metų vaikams alternatyva būtų mineralinis negazuotas vanduo (jeigu turite tik gazuoto, reikia atsukti butelį ir kurį laiką palaikyti, kad išeitų dujos). Taip pat gydytojas gali išrašyti specialių preparatų, padėsiančių atkurti skysčių ir druskų pusiausvyrą. Šias priemones reikia vartoti trumpą laiką, nedidelėmis porcijomis ir dažnai, antraip jos gali išprovokuoti vėmimą.

Vaikas turi būti aprengtas lengva pižama. Jeigu jis iš sauskelnių jau išaugo, ligos laikotarpiu reikėtų ką nors patiesti po nugara, o prie lovos pastatyti kibirėlį (tam atvejui, jeigu mažylis vemtų). Dažniau aptrinkite ligoniuką drėgnu rankšluosčiu, kad jaustųsi gaiviau, esant būtinybei – sekite kūno temperatūrą. Dažnai plaukitės rankas (ypač – prieš valgį ir prieš keičiant sauskelnes, vystyklus ar patalynę).

Kvieskite gydytoją, jei:

  • Ligos simptomai pasireiškia mažesniam nei vienerių metukų amžiaus vaikui;
  • Pastebite dehidratacijos požymių;
  • Ligoniuko būklė negerėja;
  • Išmatose pastebėjote kraujo;
  • Kartojasi pilvo skausmai.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Pupa
2012-08-06 18:05
o be reikalo. Nebent pati mama yra diplomuota gydytoja
Birutė
2012-08-02 21:33
išsiverčiam ir be gydytojų