Ką daryti, kad nuotraukose atrodytum graži

Kiekvieną rytą prieš veidrodį stengiamės kuo labiau patobulinti savo veidą. Visos puikiai žinome, kad defektus reikia slėpti, o privalumus išryškinti. Ir tikriausiai kiekviena jau esame atradusi sau labiausiai tinkančius patarimus, kurie padeda atrodyti nepriekaištingai. Tačiau ruošiantis fotografuotis galioja šiek tiek kitokios išvaizdos tobulinimo taisyklės.

Pripažinkim, dažniausiai tinkamai nusifotografuoti iš pirmo karto nepavyksta, o pagrindinė problema  šiuo atveju – per liūdna veido išraiška. Taip nutinka dėl to, kad vieni žmonės prieš kamerą per daug atsipalaiduoja, o kiti, priešingai – per daug įsitempia. Kad tiksliai žinotum, kokius raumenis reikia atpalaiduoti, o kokius – įtempti, pasitreniruok prieš veidrodį. Žvelgdama į veidrodį tol keisk veido išraiškas, kol atrasi tau patraukliausią vaizdą. Tuomet užmerk akis ir kelis kartus visiškai atpalaiduok raumenis. Kai atsipalaiduosi, nežiūrėdama į veidrodį pasistenk atkartoti prieš tai tau patikusią veido išraišką. Iš pirmo karto tikriausiai nepavyks, tačiau su laiku šis procesas tarsi “automatizuosis”, taigi reikiami raumenys savaime įsitemps ir atsipalaiduos.

Dabar visą dėmesį sutelk į galvos padėtį. Deja, fotografuojantis dokumentams negali leisti sau labai improvizuoti, nes galva turi būti laikoma tiesiai. Taigi vienintelis dalykas, kuris tau lieka – išnaudoti galimybę labiau pakelti arba nuleisti galvą. Moterims, kurios turi didesnes nosis, patariama šiek tiek atlošti galvą, kad nosis nesimatytų visu savo ilgiu. Tiesa, tokioje pozoje akys atrodys šiek tiek didesnės. Tą pačią pozą gali išbandyti ir tos, kurių akių forma labai apvali. Beje, jei nori paslėpti savo nosį, fotografuokis su blykste, kuri suteikia papildomą apšvietimą ir neleidžia nosies šešėliui kristi ant veido.

Jei tavo veidas apvalus, susišukuok plaukus šiek tiek labiau į priekį, kad jie šiek tiek pridengtų apatinę veido dalį, o fotografuodamasi veido nenulenk į apačią. Jei tavo veidas pailgas – elkis priešingai, šiek tiek labiau nuleisk galvą, kad kakta atsidurtų priekyje. Didelio smakro savininkės galvą turėtų nuleisti žemiau, kad labiau išryškėtų kakta, o mažo smakro savininkės – priešingai, galvą turėtų šiek tiek atlenkti atgalios, kad išryškėtų smakras.

Menines fotosesijas atliekantys fotografai puikiai žino, kaip pakreipti apšvietimą, kad išryškintų visus privalumus ir paslėptų trūkumus. Deja fotografuojantis dokumentams apšvietimas būna labai ryškus ir negailestingai išryškina visus veido defektus, todėl jei tik turi galimybę, geriau rinkis nespalvotas nuotraukas.


Kad nuotraukose atrodytum idealiai, tikriausiai prireiks pasinaudoti ir makiažo paslaptimis. Paslėpti visus odos trūkumus padės toninis kremas. Pirmasis sluoksnis  turėtų būti keliais atspalviais šviesesnis nei natūrali veido odos spalva (jis užmaskuos paraudimus). Ant viršaus tepk antrą sluoksnį, šį kartą tau tinkančios toninio kremo spalvos. Nepamiršk ausų, kaklo ir dekolte sričių. Nosies ir kaktos sritį patepk biria pudra, kuri padės nuimti blizgesį, labai aiškiai matomą nuotraukose.

Jei nori, kad nuotraukose tavo nosis atrodytų mažesnė ir siauresnė, nosies viduriuką patepk šviesesniu toniniu kremu, o nosies sparnelius – tamsesne spalva. Savaime suprantama, skirtingos spalvos turi atrodyti pereinančios ir nesimatyti labai aiškiai.

Pasistenk išryškinti ir akis. Pakaks vos dviejų minučių, kad akys atrodytų didesnes. Visų pirma tau prireiks balto pieštuko: juo brėžk liniją nuo išorinio akies kampučio palei pat blakstienas. Jei akys ne per daug arti viena kitos, linija gali tęstis iki pat vidinių akių kampučių.

Kad lūpos atrodytų pilnesnės, naudok šviesesnius lūpų dažus. Nuo tamsių atspalvių veidas atrodys rūstesnis. Tačiau jei nuotraukos bus nespalvotos, lūpų dažų geriau išvis nenaudoti. Tačiau jei atsisakyti lūpų dažų neketini, turime patarimą: lūpų kampučius dažyk tamsesniu atspalviu, o vidurį šviesesniu. Toks makiažas visose nuotraukose atrodys tinkamai.

O štai keletas patarimų, ko reikėtų vengti:

  • Perlamutrinių dažų, ypatingai skaistalų, kurie nuotraukose atrodo kaip sumušimas;
  • Intensyvių mėlynos, žalios ir juodos atspalvių;
  • Apatinio voko išryškinimo pieštuku;
  • Ryškiai raudonų lūpų dažų ir tamsių kontūrų;


 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
nesakysiu
2012-04-15 18:38
nepadejo
secret
2011-12-09 02:14
mhm Lietuviskai prasau?
dzo
2011-12-03 16:33
visiskas bullshet
Liu
2011-12-01 21:19
Labai naudingi patarimai, nors dalį jau jau seniau žinojau iš patirties
Agne
2011-11-20 16:28
Labai labai teisingi patarimai!