Kokio moters aksesuaro negalima būtų pakeisti jokiu kitu? Sociologai ir psichologai įsitikinę, kad šiuolaikinei moteriai pats svarbiausias daiktas yra jos rankinė. Jei prieš kelis šimtmečius, damos, eidamos pasivaikščioti, su savimi pasiimdavo medžiaginį maišelį, kuriame laikydavo iškvėpintą nosinaitę, keletą monetų išmaldai ar meilės raštelį, tai šiais laikais rankinė pavirto į nedidelį namuką, su kurio silpnosios lyties atstovės juda po miestą.
Moters rankinė – moteriškų paslapčių sergėtoja
Ką mes nešiojamės su savimi? Sociologai taip susidomėjo moters rankinės turiniu, kad net išvedė vidutinę jos užpildymo formulę. Nustatyta, kad joje yra nuo 20 iki 30 daiktų. TOP 10 sudaro: kosmetika (iki 250 g), manikiūro rinkinys (220 g), nagų lakas (60 g), šukos (120 g), plaukų lakas (210 g), servetėlės (80 g), kvepalų buteliukas (200 g), užrašų knygutė (120 g), darbo kalendorius (280 g) arba notebukas (iki 1,5 kg), mobilus telefonas (120 g) ir piniginė (nuo 150 iki 300 g). Vadinasi, vidutinis kasdienis rankinės turinys sveria nuo 1,5 iki 3 kg.
Apie ką byloja rankinės dydis?
Sėkmingam savęs realizavimui visuomenėje, žmogui būtinas užtikrintumo savimi ir saugumo jausmas. Jeigu savo viduje žmogus nesijaučia tvirtas, tai tos tvirtybės pradeda ieškoti išorinėje aplinkoje, reikalaudamas išskirtinio dėmesio arba palankaus savo veiksmų įvertinimo. Mūsų kūnas savo nepilnavertiškumo kompleksą dėl papildomų kilogramų gali kompensuoti papildomu stabilumo pojūčiu, kuris mums yra būtinas. Psichologų nuomone, rankinė prisiima sau tam tikro skydo vaidmenį: kuo rankinė didesnė, tuo mažiau saugi jaučiasi jos savininkė ir tuo daugio vietos visuomenėje ji siekia užimti.
Sakoma, jei moteris renkasi mažą rankinę, tai ji yra organizuota, racionali, ekonomiška ir mokanti rinktis. Dideles rankines renkasi veiklios, siekiančios tikslo ir energingos moterys. Vidutinio dydžio rankinės byloja apie savo vertę žinančią moterį, kurios gyvenime (karjeroje ar meilėje) dominuoja nuoseklumas ir stabilumas.
Rankinės spalva atspindi šeimininkės nuotaiką
Spalvinė gama, kuri mus supa, daug pasako apie mūsų dvasinę savijautą tuo metu. Ryškios spalvos dažnai byloja apie pokyčių gyvenime troškimą. Pavyzdžiui, raudoną rankinę rinksis moteris, kuri ieško kažko naujo, ir gal būtent šiuo savo gyvenimo laikotarpiu pasiryžusi laužyti senus stereotipus ir nusistovėjusias tradicijas. Juoda ir ruda rankinė kalba apie šeimininkės praktiškumą ir taupumą. Šviesių atspalvių rankinės spinduliuoja moters norą išorinį pasaulį padaryti gražesniu. Šviesių spalvų rankinių šeimininkėms dažnai priskiriamos tokios savybės, kaip romantiškumas ir infantiliškumas: laukimas, kad pasirinkimą už jas padarytų kažkas kitas. Permatomos rankinės, kurios ypač populiarios vasarą, visiškai atskleidžia rankinės turinį, o tai reiškia, kad jų savininkė neturi jokių paslapčių nuo aplinkinių, o pati yra atvira naujoms pažintims.
Rankinės nešiojimo būdai
Jau senokai pastebėta, kad dauguma moterų rankinę nešioja ant dešinio peties. Manoma, jei moteris atsainiai „glostinėja“ rankinės dirželį, tai ji yra linksmo būdo, atvira pasauliui ir naujoms pažintims. Jei moteris rankinės dirželį „įsitveria“, vadinasi tą akimriką ji jaučiasi neužtikrinta savimi ir bijanti permainų.
Rankinę už rankenėlės nešioja labai punktualios moterys, ant peties – tos, kurios mėgsta tvarką ir turi išvystytą savigarbos jausmą. Psichologai pastebi, jei moteris šį aksesuarą atsainiai suima už kampo, tai ji jaučiasi nepriklausoma nuo aplinkinių nuomonės ir pakankamai pasitikinti savimi.
Rimtos ir santūrios moterys rankines nešiojasi pasikišusios po pažastimi, tarsi saugodamos jos turinį, o tuo pačiu ir savo asmeninį gyvenimą nuo pašalinių akių. Ant sulenktos rankos rankinę nešioja už save mokančios pastovėti moterys. Sakoma, kad jos protingos, praktiškos ir visiškai nemokančios meluoti.
Keletas faktų apie rankines
Mūsų laikais žmogus prie rankinės pratinamas jau nuo vaikystės. Mokyklinukui būtina kuprinytė, studentui – diplomatas arba kuprinė, sportininkui – sportinis krepšys, dalykiniam žmogui – portfelis. Tolimesnėms kelionėms žmogus renkasi lagaminą arba kuprinę.
Zigmundas Froidas tvirtino, jog dailioji lytis rankinę nesąmoningai sieja su intymiausia kūno dalimi.
Sakoma, jei moteris pasimatymo metu glosto savo rankinę – tai reiškia, kad ji simpatizuoja pašnekovui. O jei ji vyriškio prašo ką nors paduoti iš jos rankinės, tai reiškia, kad ji juo visiškai pasitiki ir trokšta artimų santykių.
Rankinė, sverianti virš 2 kg neigiamą poveikį daro ne tik laikysenai, bet gali sukelti ir galvos skausmą. Sveikatos požiūriu, geriausia rinktis vidutinio dydžio rankinę su plačiomis rankenomis arba pirmenybę teikti kuprinėms.
Ką rankinė galėtų papasakoti apie savo šeimininkę?

» Rašyti komentarą
» Komentarai
2012-06-05 23:48
sveikutes,as turiu apie 15 rankiniu,na gal dauguma ju mazos,taciau turiu ir didesniu...o jas derinu ne su nuotaika,o aprangos stiliumi...ir nesiuoju jas visaip,kaip tik man patogu...mokslininkai manau dar tikrai nevisai supranta moteris

2012-06-02 19:41
As jum merginos pritariu,as is kosmetikos rankineje tesinesioju tik lupu balzama arba riebesni lupdazi,jei kartais vejas nugairintu lupas.Veidrodeli kartu su sukom,pinigine,telefona ir ausinkes.Ka cia mokslininkai isdeste tikrai nesutampa,jei man rankine patiks tai neziuriu ar ji maza ar didele.
2012-06-01 10:03
Nelabai su tokiais psichologų vertinimais sutinku. Juk tuos pačius dalykus galima interpretuoti visiškai skirtingai. Nepažįstant žmogaus daryti tokias išvada nėra labai protinga
2012-06-01 09:02
Ir vėl tas Froidas
dieve, negaliu. skaitau ir juokiuosi. Ne iš straipsnio, iš froido

2012-07-06 19:44