Ką reikėtų žinoti apie juvelyrinius papuošalus (II dalis)

Kaip tvirtinami juvelyrinių dirbinių papuošimai?

Jei panorai įsigyti papuošalą su akmeniu, svarbiausia – atkreipti dėmesį į akmens tvirtinimo būdą. Juk juvelyrinis papuošalas nuo bet kokio neatsargaus judesio gali sulūžti. Pirmiausia, rinkdamasi papuošalus, atsižvelk į savo gyvenimo būdą.     

Įsižiūrėk į akmens tvirtinimo „lizdelį“. Jis paprastai būna iš metalo ir laiko akmenį iš visų pusių, tarsi apgaubdamas jį. Jis vizuliai padidina patį akmenį.  Spyruoklinis tvirtinimas sudaro vaizdą, tarsi akmuo būtų pakibęs ore, nors jis ir labai patvariai pritvirtintas. Be to, toks tvirtinimo būdas leidžia ant akmens patekti kur kas didesniam šviesos pluoštui ir, jei tai bus deimantas, jis žaižaruos visomis savo briaunomis.  

Akmens tvirtinimas ant kojyčių – pats populiariausias. Tokiu būdu dėmesys sutelkiamas tik į akmenį. Dažniausiai akmuo tvirtinamas ant 4 arba 6-ių kojyčių.

Kanalinis tvirtinimo būdas dažniausiai naudojamas vestuvinių žiedų gamyboje, kuomet akmnenukai (dažniausiai tai deimantai) sudėliomi į eilutę kanaliuko viduryje. Akmenukų gali būti keletas ar net ir aplink visą žiedą.   

Papuošalo dydis

Galiausiai, labai svarbu pasirinkti tinkamą papuošalo dydį. O jis, visų pirma, turi atitikti tavo išvaizdą. Grakščioms, liaunoms merginoms tiks dailūs, miniatiūriniai papuošalai, o stambesnėms moterims geriau būtų rinktis stambius ir masyvius brangakmenius. Jei nori išsirinkti papuošalą kasdienai, atkreipk dėmesį į tai, kad jis nebūtų itin didelis, kad netrukdytų ir netrintų.

Kaip nešioti juvelyrinius papuošalus?

Kas liečia juvelyrinius dirbinius, sakoma: „geriau mažiau, bet kokybiškiau“. Todėl venk apsikarstyti viskuo, ką turi savo papuošalų dėžutėje – tai prasto skonio ženklas. Be to, galioja keletas taisyklių, kurių derėtų paisyti, nešiojant juvelyrinius papuošalus:

1. Nešioti iš karto visus akmenis (tai liečia ir deimantus) gali tik ištekėjusi moteris. Jie tinka brandaus amžiaus moteriai. Išimtis taikoma tik žiedui su mažu deimantuku, užmautu ant kairės rankos bevardžio piršto. Jaunatviškumo suteikia turkis, koralai su sidabro ar aukso apdaila, perlai ar dailus laikrodukas ant plonos auksinės grandinėlės.      


2. Kas liečia sidabrinius dirbinius, tai jie priskiriami daugiau kasdieniam nešiojimui. Tačiau jei tavo sidabrinis papuošalas pripažintas meno kūriniu, drąsiai nešiok jį prie kokteilinės suknutės ar prie kitų puošnių apdarų.

3. Dar vienas niuansas papuošalų nešiojimo atžvilgiu – nereikia vienu metu užsidėti viso papuošalų rinkinio. Vienu metu užsidėk tik auskarus ir apyrankę arba žiedą ir vėrinį.    

4. O laikrodukas ar vėrinys, inkrustuotas deimantukais, užsidedamas tik per iškilmingus priėmimus, su sąlyga, jei dama bus apsivilkusi suknutę su iškirpte.   

Papuošalai vestuvėms

Toks įvykis, kaip vestuvės, reikalauja kruopštaus savo įvaizdžio sukūrimo. Tad ir papuošalų parinkimas neturėtų likti paskutiniame plane.  Atkreipk dėmesį į papuošalus su perlais arba briliantais – jie geriausiai tinka prie subtilaus nuotakos įvaizdžio. Renkantis žiedą, vėrinį, apyrankę ar diademą, būtina sąlyga, kad jie derėtų tarpusavyje ir tiktų prie vestuvinės suknelės. Jie neturi būti pernelyg ryškūs ar iššaukiantys. Norisi pažymėti, kad šiuo metu madingi pop-modern stiliaus papuošalai, o taip pat ir minimalistiniai iš platinos ir aukso. Populiarumo viršūnėje vintažiniai papuošalai.    

Jaunikis gali rinktis elegantiškus rankogalių segtukus  arba stilingą kaklaraiščio segtuką su inkrustuotu pusbrangiu akmeniu. Viskas priklauso nuo asmeninio požiūrio, tačiau šioje vietoje svarbiausia yra „nepersūdyti“, kitaip rizikuosi atrodyti nevykusiai ar net vulgariai. Be to, būtų gerai, jei jaunikio ir jaunosios papuošalai derėtų tarpusavyje – tai suteiks porai “išbaigtumo”. Atmink, kad pagrindinis papuošalas per vestuves yra vestuvinis žiedas.

Dovanojimui skirti papuošalai

Prieš dovanojant papuošalus, pravartu būtų pasidomėti būsimo jų savininko skoniu. Kokius papuošalus jis ar ji mėgsta – iš aukso ar iš sidabro, su briliantais, safyrais, o galbūt su perlais ar nefritu? Surinkus reikalingą informaciją, galima drąsiai keliauti  į juvelyrikos dirbinių saloną pirkti dovanos.
Profesionalūs konsultantai pataria renkantis papuošalus atkreipti dėmesį ir į aprangos stilių bei gyvenimo būdą. Dalykinei moteriai tiks dovanoti masyvius, taisyklingos formos auskarus su deimantais, kurie dar labiau paryškins jos dalykiškumą. Romantiškai poniai labai tiks širdies ar gėlių formos papuošalai su švelnaus atspalvio (rožinio, melsvo) pusbrangiais akmenimis. Taip pat reikėtų atsižvelgti į žmogaus amžių ir jo individualias  savybes.   

Jaunoms panelėms priimta dovanoti miniatiūrinius papuošalus su vos keliais brangakmeniais ar net vienu, tačiau nedideliu akmenuku. Brandaus amžiaus moteriai geriausiai tiks klasikinės formos papuošalai.  

Visos šios neįmantrios taisyklės padės išsirinkti tinkamus papuošalus tiek sau, tiek dovanojimui, kurie savo grožiu džiugins ilgą laiką. Ir kas žino, galbūt, neseniai tavo pirktas auksinis žiedelis su briliantu ar auskarai su topazu bus pirma relikvija tavo šeimos brangenybių dėžutėje.  

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Agnė
2015-02-20 11:40
Aš visada papuošalus perku iš www.papuosalaipigiau.lt ir bedos nematau, ten daug prekių, akcijų, taipogi papuošalai vaikams rekomenduoju visiems!
Augustė
2012-07-12 20:56
o man nėra nieko mieliau už žalvarį...
Izabelė
2012-07-12 18:05
apie deimantus galiu tik pasvajoti