Ką reikia žinoti apie vaikiškus batukus

Kai mažylis jau išmoksta savarankiškai dėlioti kojytes, sustabdyti jo tiesiog neįmanoma! Tuomet pats metas pasirūpinti, kad kojytėms būtų kuo patogiau! Juk vaikščioti teks labai daug!

Kodėl pėdutėms reikia daug vietos? Jei batukuose trūksta vietos, pėda negali teisingai judėti nuo kulno iki pirštukų, todėl pirštukai gali iškrypti. Galiausiai tai įtakoja ir kelius bei klubus, todėl iškreipiama visa eisena. Mokslininkai teigia, kad netinkamas apavas skatina venų išsiplėtimą ir stuburo problemas. Todėl renkant mažyliui apavą turėtum įsitikinti, kad tarp bato galiuko ir pirštukų lieka bent vienas centimetras laisvo ploto, o apavo padas yra lankstus ir netrukdo pėdai natūraliai judėti.

Kada metas įsigyti batukus? Skubėti tikrai nereikia, mat kūdikio kojytėms reikia judėjimo laisvės. Tik nevaržomai judėdamos pėdutės įgyja tinkamą formą lavėjant ir stiprėjant raumenims bei raiščiams. Pėdose yra daugybė nervų, todėl jausdamas savo žingsnius vaikas išmoks tinkamai remtis ir išlaikyti pusiausvyrą. Taigi kuo dažniau leisi mažyliui pabėgioti plikomis kojytėmis, tuo geriau jis jausis.


Ar reikia vaikučiui tapkučių? Tapkutės tikrai nėra būtinos, jei namuose yra pakankamai šilta. Tačiau jei grindys nešildomos, o namai dažnai vėdinami, reikėtų įsigyti arba nusimegzti šiltą naminį apavą. Juk ne veltui nuo seno žinoma, kad visos ligos prasideda nuo kojų!

Ar galima nešioti svetimus batukus? Namuose, kuriuose auga ne vienas vaikutis, jaunėliams dažniausiai tenka dėvėti vyresniųjų paliktus drabužėlius ir batukus. Tai nėra labai gerai, mat panešioti batukai išsikraipo pagal pirmojo savininko pėdos formą ir gali netikti mažyliui.

Ar greitai auga vaikučio koja? Kiekvieno mažylio pėdutės labai sparčiai auga, todėl batukus teks pirkti ganėtinai dažnai. 3-6 metų tarpe vaikučio koja paauga 2-3 išmeromis, o nuo 7 metų maždaug 1-2 išmeromis per metus. Taigi reikėtų kas 1-2 mėnesius patikrinti, ar batukai dar tinkami.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
nesvarbu
2013-02-12 20:46
Pasakysu taip na vaiko koja taip greitai neaugo nes po keliu dienu negali buti jau uzauges koja tiesok palauk kol uzaugs koja ir pas vaikas uzaugs tada zinosi koki reikia didzio
Vitamine
2011-11-23 15:48
Butu puiku sulaukti straipsnio kaip isrinkti vaikiskus batukus
Psi
2011-11-23 11:43
Aš taip pat nepritariu tokiam drabužių ėjimui per rankas. Visų pirma tai nehigieniška (ypač kalbant apie batus) ir gali pakenkti sveikatai. Antra - tai gali pakenkti vaiko pasitikėjimui savimi. Mes visi kur kas labiau pasitempiame ir pasitikim savim kai apsirengiam nauja grazu daikta, o vaikai nuo musu ne kuom nesiskiria. Isivaizduokit jei darzelyje visos mergaites ateina su naujom suknelem, o jusu dukra su nublukusia seses isaugtine.
Lina
2011-11-22 23:09
O aš prisimenu savo jaunėlę sesę. Ji būdavo baisiai nepatenkinta, kad turi nešioti kažką, ką aš išaugau, net jeigu to beveik ir nenešiodavau. O juk ir pati vilkėdavau tai, ką iš kitų gaudavau. Tiesiog tokia buvo mūsų padėtis. Taip kad tokie nauji daikteliai reikalingi ne tik higienos sumetimais
Mama
2011-11-22 22:46
Na, cia jau reikia pasirinkti kas svarbiau: sveikata ar taupumas. Is kitos puses nieko baisaus jie tie batai neisklampojami. As pati buvau jaunele seimoje, todel man tekdavo seses drabuzius ir batus nesioti, o ji stovedama pedas pakreipdavo i sona, todel batai ishsiklampodavo. Vaikscioti su tokiais batais tikrai nebuvo didelis malonumas