Kad darželių ligos pultų kuo rečiau

Roto virusas, gripas, angina, varvanti nosis, kosulys – tai problemos, su kuriomis neretai susiduria į darželį keliaujančių vaikų tėvai. Artėjant permainingiems rudens orams, specialistai pataria laiku imtis priemonių ir stiprinti mažųjų imunitetą.

Lieka stipriausi

Žmogaus imuninė sistema subręsta per tam tikrą laiką. Gimus kūdikiui, jo imunitetą palaiko su mamos pienu gaunamos medžiagos. Vaikui augant, jo organizmas ima "susipažinti" su svetimkūniais ir taip po truputį įgyja jiems atsparumą. Darželis – intensyviausias etapas, kai vaikas susiduria su įvairiais virusais.

"Neretai būna tokių atvejų, kai vieną savaitę tėvai savo vaikus veda į darželį, o kitą jau juos slaugo namuose. Pasveikus ir žengus pirmus žingsnius į klasę, dažnai vėl grįžtama į ligos patalą. Daugeliui sunku pasveikti be antibiotikų, kurie silpnina organizmą. Ir kartais ratas, rodos, neužsidaro. Taip nutinka dėl silpnos vaiko imuninės sistemos. Jei atkreipsite dėmesį, virusų protrūkių metu dažniausiai darželio klasėse lieka tie patys vaikai – stipriausi", – teigia farmacijos specialistas Mantas Jakimavičius.

Pavojus kyla visai šeimai


Maži vaikai per metus serga nuo šešių iki aštuonių kartų. Darželyje mažieji virusais nesunkiai užsikrečia nuo draugų. Medicinos specialistas pasakoja, kad dažnai tokiu atveju virusas išguldo visą šeimą.

"Vis dažniau keliama problema, kad dėl įvairių priežasčių tėvai į darželius veda jau sergančius vaikus. Didelė dalis darželių atsisako priimti negaluojančius mažuosius, tačiau kartais to išvengti tiesiog nepavyksta. Tuomet kyla didelė grėsmė, kad klasėje paplis virusas. Jei Jūsų mažylio imunitetas stiprus, ligos simptomai gali nepasireikšti, tačiau jis taps viruso nešiotoju, kas pavojinga šeimos nariams – ypač besilaukiančioms, savo pienu maitinančioms mamoms ar senyvo amžiaus žmonėms", – perspėja Mantas Jakimavičius.

Imunitetą palaiko vitaminas C ir bioflavonoidai

Tam, kad būtų išvengta ligų ar sušvelninta ligos eiga, rekomenduojama rūpintis vaikų imunitetu: užtikrinti tinkamą mažųjų mitybą, skatinti sportuoti, grūdinti organizmą. Medicinos specialistai rekomenduoja nepamiršti ir imunitetą stiprinančių preparatų. Viena iš efektyviausių priemonių – antioaksidantais laikomi vitaminas C bei bioflavonoidai.

"Organizme nuolat susidaro laisvieji radikalai, kurie dėl išorinio kenksmingų medžiagų poveikio sutrikdo organizmo veiklą. Antioksidantai yra medžiagos, kurios susijungusios su laisvaisiais radikalais, juos neutralizuoja ir palaiko stiprią imuninę sistemą, kas padeda išvengti chroniškų ligų recidyvų, peršalimo ligų. teigia specialistas.

Ligos eiga tiek vaikams, tiek suaugusiesiems priklauso nuo jų imuniteto. Medicinos specialistai rekomenduoja užkirsti kelią virusams ir stipria imunine sistema pasirūpinti laiku.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Rena
2012-05-10 17:29
manoji grūdintis baisiai nenori... Ką daryt?
Irena
2012-05-10 16:51
gerai, kad mėgstam česnakus - atsilaikom
mama
2012-04-27 15:50
Del serganciu ir lankanciu darzeli vaiku butina kreiptis (galima rasyti elektronini laiska vadovei) i Visuomenes sveikatos centra.
Liuse
2011-12-30 15:52
o mums nereikia jokiu specialiu priemoniu, esam sveiki kaip ridikai, nes daug sportuojame ir sveikai maitinames
Rita
2011-12-30 09:15
Ir man pačiai patinka o kalbant apie darželius - taip, sudėtinga situacija. Jeigu nėra senelių ir negalima imti biuletenio, kas gi daugiau belieka. Tikrai ne visi uždirbam tiek, kad galėtumėm mokėti už vaiko priežiūrą