Kad gėlės išsilaikytų ilgiau

Nesvarbu, ar gaunate didelę puokštę gėlių, ar vieną kvapnų gėlės žiedelį – tai visuomet labai pamalonina ir džiugiai nuteikia. Deja gėlės nėra amžinos... Tačiau yra būdų, padedančių skintoms gėlėms išsilaikyti ilgiau.

Gėlių puokštės apačioje įprastai būna surištos, kad išlaikytų pageidaujamą formą. Taigi pirmas dalykas, ką turi padaryti, tai jas išrišti ir nuo kiekvienos gėlytės stiebo nuskabyti apatinius lapus, kurie mirkdami vandenyje ima pūti. Tai ypatingai aktualu jei kalbame apie alyvas, jurginus ir chrizantemas.Tuomet panardinkite stiebų galiukus į gilų indą su vandeniu ir būtent vandenyje su aštriu peiliu (jokiu būdu ne žirklėmis) įstrižai nupjaukite stiebelių galiukus. Tai padeda gėlei lengviau įsisavinti vandenį. Jei kalbame apie rožės arba kitas gėles su storesniu stiebu – įstrižas nupjovimas turėtų būti didesnis. Jei kalbame apie gėles su plonu stiebu, pavyzdžiui, alyvas ar chrizantemas – verta šiek tiek apskutinėti pačius stiebo galiukus, kad vanduo galėtų įsigerti ne tik pro stiebo apačią, bet ir pro šonus.  Nupjautą rožės stiebo galiuką kelias sekundes palaikyk virš ugnies.Skintoms gėlėms reikia daug vandens. Išimtis taikoma tik gerberoms, kurių kotelis – plaukuotas. Jei gerberą pamerksi į didelį kiekį vandens, plaukeliais sugers vandenį ir ims pūti, suformuodami nemalonų kvapą skleidžiančias gleives. Vandenį vazoje reikėtų keisti kiekvieną dieną.

Beveik visos skintos gėlės mėgsta, kai jas kiekvieną dieną apipurškia vandeniu. Ši taisyklė negalioja tik orchidėjoms ir kalijoms. Skintų gėlių nereikėtų laikyti ant tiesioginių saulės spindulių.Naktimis gėles patariama išimti iš vazos, sandariai suvynioti į popierių ir tuomet jau sudėti į indą su vandeniu. Kitas paprastas būdas padėti gėlėms išsilaikyti ilgiau – įpilti į vandenį šiek tiek cukraus. Šis būdas itin padeda išlaikyti alyvas, gvazdikus, rožes ir tulpes.  
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
lacoste
2012-05-15 21:11
As gerberoms iberiu druskos , irgi pailgina gyvenima vazoje .
Rima
2012-04-13 12:49
Aš iš viso ir apie trąšas, ir apie aspirino tabletes girdėjau, kad neva padeda išlaikyti gėles ilgiau. Trąšų kažkada su puokšte pridėjo, o aspirino nenaudojam, tai išmėgint neteko
Julija
2012-04-13 10:58
Va, žinosiu, kaip gėles išsaugot
Brigitai
2012-04-12 21:58
Apdeginimas iš esmės pakeičia kitus būdus: cukrų vandenyje ir naktinius įvyniojimus
Brigita
2012-04-12 21:54
Viskas daug maž žinoma, tik nebuvau girdėjusi, kad rožių kotus apdeginti reikia