Kada metas gerti vitaminus?

Mes nuolatos primename, kad pilnaverčiam mažylio vystymuisi būtini vitaminai ir mineralai, kuriuos organizmas pasisavina iš maisto. Todėl vaikučio mityba turi būti gerai subalansuota. Tačiau gyvenime būna akimirkų, kuomet vitaminų ir mineralų, gaunamų iš maisto, tiesiog nepakanka. Ką daryti? Gal metas keliauti į vaistinę ir organizmui padėti nenatūraliu būdu?

Vasara ir ankstyvas ruduo – derliaus metas, todėl mažylio maisto racione gausu šviežių daržovių ir vaisių, iš kurių pasisavinamas didžiausias vitaminų kiekis. Tačiau rudenėliui artėjant link pabaigos, organizmui gali prireikti papildomos vitaminų dozės, kuri padėtų išlaikyti stiprų imunitetą ir sėkmingai įveikti šaltąjį žiemos periodą. Tikriausiai vitaminų prireiks ir pavasarį, nes per žiemos sezoną imunitetas bus šiek tiek nusilpęs, o iš pavasarį siūlomų vaisių ir daržovių didelio kiekio natūralių vitaminų tikėtis nereikėtų.

Daugumai mažylių po paprasčiausių peršalimų prasideda lėtiniai susirgimai. Tai – pirmasis signalas apie vitaminų trūkumą organizme. Po peršalimo organizmas būna nusilpęs, todėl jam reikia daugiau maistinių medžiagų nei įprastai. Vitaminai ir mineralai padeda atsistatyti imunitetui, taigi sustiprina visas organizmo funkcijas. Be to, vitaminai mažina stresą, todėl jie ypatingai svarbūs mokyklinukams, kuriems reikia ne tik fizinės, bet ir psichologinės stiprybės bei ištvermės.


Dauguma mamyčių puikiai žino, kaip vaikai nemėgsta gerti tablečių, kurios asocijuojasi su karčiais vaistais. Todėl neretai pasitaiko, kad net ir puikaus skonio vaikiškų vitaminų mažyliai tiesiog atsisako. Tačiau šiuolaikiniai vitaminų gamintojai iš tiesų išradingi: jų siūloma prekė dažniausiai būna labai patraukli išoriškai, nes tabletės primena spalvingus saldainiukus, o ne paprasčiausius vaistus. Be to, vitaminai gali būti ir kitokio pavidalo, pavyzdžiui tirpstantys vandenyje ir iš paprasto vandens padarantys gazuotą vaisių skonio gėrimą.

Tačiau renkantis vitaminus savo vaikui, visų pirma turėtum atkreipti dėmesį į sudėtines medžiagas. Pavyzdžiui alergiškiems vaikams dauguma vitaminų gali netikti dėl juose esančių neorganinių druskų. Šios druskos gali sukelti pykinimą, vėmimą ar viduriavimą. Jei ir tu augini alergišką mažylį, rinkis vitaminus, kuriuose neorganinės druskos pakeičiamos organinėmis.

Ir nepamiršk, kad vaikiški vitaminai yra labai patrauklaus skonio, todėl mažylis gali jų prašyti kaip paprasčiausių saldainių. Nors vitaminai – sveikas ir būtinas maisto papildas, vis dėl to jų kiekis turi būti ribojamas. Taigi prieš vitaminų vartojimą atidžiai perskaityk informacinį lapelį ir neduok vaikui didesnės dozės, nei rekomenduoja gamintojai, vaistininkė ar gydytojai.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Gilė
2011-11-24 20:27
O aš geriu vitaminą C tik tada, kai susergu. Jo perteklius vis tiek pasišalina iš organizmo, tad jo atsargų neprikaupsi. Bet kadangi mano mėgstamuose produktuose jo ir taip per akis, gal ir to nereikėtų.
Šarūnė
2011-11-24 20:12
Mano sūnus geria tik vitaminą C. Labai padeda stiprinti imunitetą ir apsisaugot nuo ligų. Vitaminą C geriu ir pati
Justei
2011-11-24 20:07
O kokias pertraukas jūs darote? Mėnesio ar didesnes?
Justė
2011-11-24 20:05
Nematau ko čia taip pergyventi. Aš savo vaikui vitaminus duodu ir kol kas tikrai neturėjome jokių problemų. Svarbiausia daryti pertraukas.
Nerile
2011-11-24 19:56
As vaikams vitaminu neduodu. Mano manymu tai yra sintetika ir nesveika