Kada reikia nusitraukinėti pieną?

Visos krūtimi maitinančios mamytės yra girdėjusios apie pieno nutraukinėjimą. Apie tai papasakos medicinos seselė gimdymo namuose, o po to ir pediatrė, pas kurią reguliariai lankysiesi su mažyliu. Kartais mamytėms susidaro įspūdis, kad pieną nutraukinėti reikia absoliučiai visoms.

Žinoma, per visą maitinimo krūtimi periodą praktiškai kiekvienai mamytei pasitaiko situacijų, kuomet tenka atsitraukti nuo mažylio kelioms valandoms ir tam laikotarpiui būtina palikti natūralaus pienuko, tačiau tai nereiškia, kad nusitraukinėti pieną reikia kiekvieną dieną.

Pieno nutraukinėjimas būtinas tik pirmomis 3-4 dienomis po gimdymo, kuomet pienelis pasirodo tik po priešpienio ir įprastai dideliais kiekiais. Krūties visiškai “ištuštinti” nereikia, nes kuo daugiau pieno nutrauksite, tuo daugiau jo vėl pasigamins.


Nutraukinėti pienelį teks ir tuo atveju, jei su kūdikiu reikės išsiskirti ilgesniam laikui. Tokiais skubiais atvejais pienas nutraukinėjamas 6-10 kartų per dieną. Dar viena situacija, reikalaujanti pieno nutraukimo – tai laktostazė, kurios metu krūtinė patinsta, o mažylis negali pienelio “iščiulpti” savarankiškai. Pasitaiko, kad krūtinėje prisikaupia tiek daug pieno, jog speneliai patinsta ir sukietėja, taigi kūdikis ir vėl negali žįsti. Tokiu atveju pieno nutraukimas – geriausia pirmoji pagalba, padedanti sumažinti krūties patinimą ir suminkštinti spenelius.

Nutraukti pieną galima dviem metodais: rankomis arba specialiu pientraukiu. Laktostazės atveju geriausia rinktis rankinį metodą: krūtinę apiplauk šiltu vandeniu ir pirštų galais lengvai spausk spenelio aureolę įvairiomis kryptimis. Rankinis metodas padeda geriau stimuliuoti laktaciją, nei naudojimasis prietaisais.

Vis dėl to pientraukiai taip pat turi savų privalumų. Šis prietaisas tiesiog nepakeičiamas tuo atveju, jei mamai dažnai tenka palikti kūdikį. Pavyzdžiui, natūraliu pienuku maitinanti mamytė nori sugrįžti į darbą, tačiau maitinti mišinukais nesinori. Kokybiški pientraukiai nėra pigūs, tačiau jeigu tikrai yra poreikis tokį prietaisą įsigyti – pinigų taupyti geriau nereikia.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
zivile
2018-10-27 21:32
man yra broblema mano spenelei niekam tike ir vaikiukas nepajema spenelio patarkyt ka daryt nes as nezinau padekit
ernesta
2012-07-07 20:15
kaip nemolonu
Justė
2012-04-26 15:51
Tie uždegimai ir pieno sąstoviai - nemalonus, bet išsprendžiamas dalykas
Goda
2012-04-26 12:07
pasiskaitau, plaukai šiaušiasi. Man dar tokios problemos nebuvo, bet aš tiesiog paniškai bijau, "kas bus, jei bus"
Mama
2012-04-25 21:35
Taip, ir man buvo ši problema. Gydytoja parekomendavo specialų masažą, kuris padėdavo. Bet kankintis kelis mėnesius reikėjo