Kai gimus vaikeliui užklumpa nemenkos išlaidos

Dalis besilaukiančių moterų iš principo nieko neperka prieš vaikelio gimimą. Jos taip elgiasi besivadovaudamos prietaro, kad kūdikio kraitelio pasiruošimas gali prišaukti nelaimes pačiam vaikui. Savaime suprantama, kad gimus kūdikiui visokių priemonių ir daiktų prireikia iš karto. Vien tik įsigyti svarbiausius, reikalingiausius daiktus prireikia ne menkos sumos. Rūbeliai, sauskelnės, vežimėlis ar lovytė, higienos priemonės – viskas kainuoja ne kelis šimtus litų, tad ne vienai šeimai prireikia pasinaudoti greitaisiais kreditais. O šią paslaugą siūlančių bendrovių yra tikrai daug, tad vertėtų sužinoti pagrindinę informaciją, kaip ir kas gali gauti vartojimo ar kitas paskolas.

Visų pirma reikia išsiaiškinti, kokius kriterijus turi atitikti asmuo ar šiuo atveju šeimos narys. Retai kuri įmonė suteikia trumpalaikę paskolą užsienio piliečiams, vadinasi, šeimos narys privalo turėti Lietuvos Respublikos pilietybę. Be to, kreditoriams yra svarbu ar asmuo yra bent 18 metų amžiaus, nors kai kurios kreditų bendrovės taiko ir griežtesnį amžiaus cenzą. Taip pat svarbu, kad bent vienas iš šeimos narių turėtų nuolatines pajamas. Pagal Vartojimo kredito įstatymą visi šeimos finansiniai įsipareigojimai per mėnesį negali sudaryti daugiau nei 40% šeimos gaunamų pajamų.

Čia iškyla kitas svarbus faktorius – sugebėjimas atsakingai tvarkyti savo turimus finansus, t.y. kredito reitingas. Kredito bendrovės itin kruopščiai tikrina asmenų mokumą, ar jie įtraukti į prasiskolinusių sąrašus, prieinamus kiekvienam. Tad jei yra oficialiai užfiksuota, kad nesumokėta laiku finansiniai įsipareigojimai ar tiesiog laiku nesugebėta atsiskaityti už įvairias būsto paslaugas, abejotina, kad kreditorius suteiks paskolą, reikalingą šeimos pagausėjimui.


Jei šeimos mokumas yra tinkamas kreditoriui belieka turėti tam tikras susisiekimo priemones – telefoną ir el. paštą ir, žinoma, privaloma turėti asmeninę banko sąskaitą. Kalbant apie susisiekimo priemones reikia pabrėžti, kad jos yra reikalingos ne tik įmonei bet ir besiskolinančiam asmeniui, nes tiek telefonu tiek paštu yra suteikiama pagrindinė informacija, siunčiami įmokos grąžinimo priminimai ar iškilus vienai ar kitai pusei problemų būtų galima susisiekti. Tuo tarpu banko sąskaita privaloma tam, kad registracijos metu būtų patvirtinta besiskolinančiojo tapatybė ir vėliau pasirašoma sutartis. Savaime suprantama sąskaita bet kuriame Lietuvoje esančių bankų reikalinga, kad būtų galima pervesti paskolą, o vėliau ir grąžinti ją mėnesinėmis įmokomis.

Atitikus visus reikalavimus belieka išsirinkti vieną tinkamiausią iš visų kredito bendrovių sąrašo ir atlikti formalumus. Asmuo su savo duomenimis privalo užsiregistruoti įmonės internetiniame puslapyje, pervesti iš savo sąskaitos registracijos mokestį ir pateikti paraišką reikiamai sumai gauti.

Vadovaujantis šia informacija turėtų būti nesunku jaunai šeimai gauti paskolą, kuri reikalinga įvairioms kūdikio reikmėms įsigyti. Tik svarbu prieš skolinantis kreditą apgalvoti savo mokumą bei gaunamą finansinių įsipareigojimų naštą.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Jonė
2014-09-01 12:36
Kraitelis ruošiamas iš anksto, nereikia čia prietarų kišti. Tik rūbeliai perkasi paskutinį mėn., kai daugmaž aiškus vaikučio dydis.