Tikriausiai nėra tokios mamos, kurios vaikučiui nebūtų nutikusi kokia nors nelaimė. Nelaimingų atsitikimų pasitaiko net ir patiems atsakingiausiems tėveliams, juk mažylio neįmanoma stebėti visą laiką, o jam taip įdomu ištyrinėti šį naują, dar neatrastą pasaulį. Kad tokių nelaimių pasitaikytų kuo mažiau, siūlome atkreipti dėmesį į mūsų patarimus, tuomet ir vaikelis bus saugesnis, ir tėveliai bus ramesni.
Kaip išvengti elektros smūgių ir nudegimų?
Vaikų nudegimai – vieni iš dažniausiai pasitaikančių nelaimingų atsitikimų, juk namuose apstu įvairiausių laidų, elektros lizdų ir tiesiog karštų įrenginių.
- Uždenk visus nenaudojamus elektros lizdus specialiais apsauginiais kištukais.
- Nepamiršk išjungti visų nenaudojamų elektros prietaisų, juk puikiai žinai, kaip mažiesiems knieti paspausti kokį nors mygtuką ir pasižiūrėti, kas tuomet bus.
- Saugok vaiką nuo radiatoriaus, karštos viryklės ir šildytuvo. Suprantame, tai padaryti nėra labai lengva, tačiau bent jau pirmaisiais metais turėtum būti labai atidi. Parduotuvėse galima įsigyti specialių apsauginių tvorelių, kurios neleis mažyliui prieiti prie pavojingų daiktų.
- Gamindama maistą vaikutį pasodink kur nors atokiau ir neleisk jam bėgioti aplink, kad išvengtum nelaimių su netyčia išpiltu karštu aliejumi ar verdančiu vandeniu.
- Jei tik įmanoma, vandens šildytuve nustatyk 40 laipsnių maksimalią temperatūrą, kad netyčia atsukęs kraną, vaikas nenusidegintų rankyčių.
- Elektros prietaisų laidus stenkis paslėpti, nes mažylis gali juos nutraukti ar netgi nuspręsti paragauti.
Kaip išvengti susižalojimų nukritus?
Griuvinėjimas yra kasdienis mažylio palydovas. Puiku, jei po nesėkmingo bandymo eiti ar bėgti liks tik mėlynė ant kojų, tačiau pasitaiko ir didesnių sužalojimų, todėl reikėtų pasistengti apsaugoti mažylį visais įmanomais būdais.
- Kasdienių mažylio priežiūros ritualų yra labai daug, todėl mamytės neretai ką nors pamiršta. Pavyzdžiui pervystant kūdikį pastebi, kad kitame kambaryje paliko pudrą ir lekia jos pasiimti, juk per 5 sekundes nieko nenutiks… Deja, nutikti gali ir 1 sekundę, todėl niekuomet nepalik vaikučio vieno tokioje vietoje, nuo kurios jis gali nukristi ir užsigauti.
- Įsitikink, kad visi langai turi apsauginius skydus, arba nuo vaikų apsaugotus užraktus. Kol langai bus atidaryti, kad namai prasivėdintų, išeik su vaikučiu pasivaikščioti lauke. Taip bus ne tik saugu, bet ir naudinga sveikatai.
- Jei namuose yra laiptų, būtinai įsigyk specialius turėklus, kurie būtų vaiko aukštyje. Išmokyk vaiką lipti laiptais atbulomis, keturpėsčiomis.
Kuo dar reikia pasirūpinti, kad mažylis būtų saugus?
Visko numatyti ir suplanuoti tikrai neįmanoma, tačiau yra dar keletas patarimų, kurie padės išvengti nepageidaujamų ir pavojingų situacijų.
- Namuose nelaikyk jokių tepaluotų skudurų ir skysčių, jautriai reaguojančių į karštį. Žinoma, ne visų daiktų įmanoma atsisakyti, tačiau pavojų keliančius daiktus laikyk vienoje, vaikui neprieinamoje vietoje, pavyzdžiui rakinamame sandėliuke.
- Pirkdama žaislus įsitikink, kad jie yra aukštos kokybės ir neturi aštrių briaunų ar sulaužytų detalių, galinčių sužaloti vaiką. Nepamiršk, kad mažas vaikas viską bando paragauti, todėl stenkis vengti žaislų, kuriuose yra smulkių detalių.
- Paslėpk visus politileninius maišelius esančius namuose.
- Baldus, kurie turi aštrius kampus, apdenk specialiais arba savo pagamintais minkštais užklotėliais. Taip netgi atsitrenkęs į juos vaikutis liks sveikas.
2012-12-22 10:57