Kaip apsaugoti vaikus nuo dažniausių vasaros problemų?

Vasaros karščiai kartais tampa tikru išbandymu suaugusiesiems. Ką jau kalbėti apie vaikus... Pakalbėkime apie tai, kaip apsaugoti savo atžalas nuo dažniausiai pasitaikančių problemų.
 
Be galvos apdangalo – nė žingsnio
 
Mažų vaikų termoreguliacijos mechanizmas veikia visai kitaip, nei suaugusiųjų, ir jiems perkaisti yra daug paprasčiau. Perkaitus gali patinti smegenys, mažylis dėl padidėjusios temperatūros tampa neramus, jam ima skaudėti galvą. Aukšta temperatūra kelia itin didelį diskomfortą, todėl tėveliai turi būti labai dėmesingi.
 
Mažas vaikas nepasakys, kad blogai jaučiasi, tačiau parodys tai kitais būdais (pavyzdžiui, verksmu). Atvėsinkite jį: naudokite šlapius rankšluosčius, duokite karščiavimą mažinančių preparatų, pridėkite prie galvos ir pagrindinių kraujagyslių ką nors šalta – tai palengvins vaiko būklę.
 

Saulės smūgis – taip pat pavojingas dalykas, tačiau jo galima išvengti: svarbiausia, kad vaikučio galva būtų pridengta, nepriklausomai nuo to, ar esama saulėje, ar pavėsyje. Po 11 valandos nepatartina eiti į lauką.
 
Kaip išvengti nudegimų
 
Kad išvengtumėte perkaitimo ir nudegimų, vaiko drabužėliai turi būti tik iš natūralių medžiagų (sintetiniai rūbeliai praleidžia 10–50 % UV spindulių, natūralių pluoštų – tik 2 %), šviesių spalvų, kad geriau atspindėtų saulės spindulius. Net ir vandenyje būtina apsauga: vandens lašeliai ant odos veikia kaip didinamasis stiklas, todėl nudegti saulėje visai paprasta. Būtinau naudokite specialias apsaugines priemones su SPF filtrais (vaikams – apie 50).
 
Maistas ir gėrimai
 
Jei keliaujate į karštus kraštus (pavyzdžiui, į Turkiją arba Egiptą), turėkite omenyje, kad „švediškas stalas“ čia su švedų virtuve nieko bendra neturi. Vaikams tokio maisto siūlyti negalima – jie turėtų valgyti daugiau daržovių ir lengvų patiekalų, mažiau mėsos ir saldumynų (tokiems produktams suvirškinti išeikvojama labai daug energijos, be to, neįprastas kitų šalių maistas – tai neišvengiamos virškinimo ir kitokios problemos). Na, o kalbant apie gėrimus viskas ir taip aišku: duokite gerti daugiau vandens, kad išvengtumėte dehidratacijos.

» Rašyti komentarą