Kaip atnaujinti keturkojų apdergtus baldus?

Shutterstock

Augintiniai užima ne tik ypatingą vietą šeimininkų širdyse, bet ir namuose. Jei tik katė ar šuo randa mėgstamą kampelį, jį tarsi okupuoja ir nekeičia į jokį kitą. Dažnai tai būna ne šiaip kampelis, o pats geriausias ir patogiausias fotelis ar sofa. Po kiek laiko baldas apsišeria augintinių gaurais, patamsėja, o dažnai ir ištepamas jų žaidimų metu. Kaip tokį baldą prikelti antram gyvenimui ir tinkamai išvalyti? Tam gali pasitarnauti ne tik cheminis valymas, brangūs valikliai bet ir liaudiškos priemonės, kurias lengvai rasite ir savo virtuvės spintelėje. Tereikės įdėti pastangų šveičiant ir laiko.

Vienas efektyviausių būdų pašviesinti patamsėjusius dėmėtus baldus – soda. Į Valgomąją sodą tereikia įlašinti porą vandens lašų ir šiuo tirštu tirpalu ištrinti baldą. Palaikius gerą pusvalandį, su dulkių siurbliu sodos miltelius kruopščiai išsiurbti. Išsiurbtą baldą pakanka pravalyti drėgna šluoste. Itin dėmėtiems baldams išvalyti gali prireikti kelių tokių valymų, tačiau pasidarbuoti tikrai verta. Soda yra viena efektyviausių natūralių valomųjų priemonių, nekenkiančių audiniui.


Kita gera priemonė taip pat slepiasi virtuvės spintelėje. Tai – actas. Jo naudoti negalima tik valant medvilnę ar liną. Visgi valant actu patariama jį skiesti vandeniu, kad nepakenktumėte audiniui. Tiesa, nors ši priemonė efektyvi, kurį laiką gali būti juntamas jo specifinis kvapas. Tačiau drėgna, acto tirpale išmirkyta šluoste išvalytas baldas sublizgės nauja šviesa - rezultatas baldui išdžiūvus atpirks neitin malonų acto kvapą.

Prieš pradedant valyti baldą, patariama pasirinktą priemonę išbandyti ant mažiausiai matomos jo vietos, o jei baldo instrukcija dar įmanoma rasti, geriausia paskaityti, iš kokios gi medžiagos jis pagamintas. Tai padės pasirinkti tinkamiausią valymo būdą. Na, o paplušėjus pats metas augintiniams parodyti jų vietą ir užsiimti keturkojų pratinimu prie jiems skirtų guolių ir taip atpratinti nuo patogių įsirangymų ant švariai išvalytų baldų.

Visgi geriausia bent kartą tokio, dažnai atrodytų, nepataisomai susidėvėjusio baldo priežiūrą patikėti į profesionalų, naudojančių specialią techniką, rankas. Specialūs įrenginiai, kuriuos naudoja valymo ekspertai, sukurti taip, kad nepakenktų audiniui, jo „nesuburbuliuotų“ ir efektyviai pašalintų dėmes. Be to, įgudusių specialistų akys iš karto pamatys, kokios sudėties yra baldas ir kokia chemija jam visiškai nepakenks. Taip išvalytas baldas tarnaus ilgiau ir atrodys it naujas.
 

» Rašyti komentarą