Kaip atpratinti šunelį kandžiotis?

Visi maži šuniukai  mėgsta pakramtyti ne tik žaisliukus ir kitus daiktus, bet ir šeimininkų rankas. Labai svarbu imtis priemonių, kad ši pramoga netaptų įpročiu – juk atpratinti nuo to suaugusį šunį vargu ar pavyks.
 
Visų pirma būtina suprasti, kad kandžiojimas ir kramsnojimas šuneliui – tai būdas susipažinti su jį supančiu pasauliu, todėl barti jo už tai ar tuo labiau bausti fiziškai – negalima.
 
Auklėjimas turėtų prasidėti nuo pakelto balso – šunys yra labai protingi gyvūnai ir lengvai skiria net menkiausius intonacijos pasikeitimus, todėl jei šeimininkas griežtai pasakė „negalima“, žaidimas turi baigtis. Duoti tokią komandą reikia tik tada, kai šunelis žaisdamas pamėgins paleisti į darbą dantis.
 

Jei šunelis kandžiojasi nuolat, reikia pasirūpinti, kad auklėjimo procese dalyvautų visi šeimos nariai. Kai tik augintinis ims suprasti komandą „negalima arba „fu“, jį reikia girti ir pasistengti, kad jis sutelktų visą dėmesį į žaislą.
 
Yra ir kitas būdas: kai tik žaidimo metu šunelis ims kandžioti šeimininką, reikia tylint nutraukti žaidimą, atsistoti ir išeiti iš kambario.
 
Labai greitai mažylis ima suprasti, kad kai tik jis žaidimo metu ims kandžiotis, mylimas šeimininkas nustos žaisti.
 
Jei pasisemsite kantrybės ir reguliariai laikysitės šių rekomendacijų, jūs labai greitai atpratinsite mažąjį augintinį nuo šio įpročio.

» Rašyti komentarą