Kaip atsiauginti plaukus?

Eidama į grožio saloną tikriausiai neretai mąstote: kirpti tik plaukų galiukus ar nurėžti daugiau, su kokia šukuosena jaustumėtės ypatingai, kokiai reikia mažiau priežiūros, ar geriau atrodyti praktiškai, ar elegantiškai... O gal geriau plaukus atsiauginti? Juk, anot kai kurių tyrimų, tokios moterys vyrams patinka labiau?

Nustatyta, kad stiprioji lytis nesąmoningai linkusi pasirinkti ilgaplaukes – viena versija teigia, kad taip yra dėl to, jog jos atrodo sveikesnės. Kita versija tikina, kad ilgi plaukai padaro veidą ovalesnį, vizualiai pailgina figūrą ir daro moterį estetišką, gundančią ir trokštamą.

Tikėti šiomis teorijomis ar ne – jūsų teisė rinktis, tačiau nusprendusios atsiauginti kasas pro šalį neprašausite.

Turėkite omenyje, kad tai truks ne mėnesį ir ne du. Augimo fazė yra genetiškai užprogramuota: plaukai vidutiniškai išsilaiko nuo 3 iki 8 metų. Per tą laiką jie gali užaugti labai ilgi, tačiau ne visada spėja tai padaryti dėl sezoninio ar kitokio slinkimo ir įvairių išorės veiksnių, verčiančių juos trupėti ir skilinėti.

Jei norite, kad plaukai ilgiau liktų ten, kur jiems ir vieta, reikėtų laikytis šių specialistų rekomendacijų.

 

  • Vartokite pakankamai baltymų – jie sudaro 80 % jūsų plaukų. Kasdien valgykite mėsą, žuvį ir kitus baltymingus produktus. Vaisiai ir daržovės reikalingi hipovitaminozės profilaktikai, o su riešutais, džiovintais vaisiais ir kruopomis gausite visų reikalingų mikroelementų.
  • Labai svarbu tai, kaip ir kuo plaunate, šukuojate plaukus. Rekomenduojama šampūnu trenkant galvą juos plauti nutekančiomis putomis, be to, pirštais paskleisti taip, kad šie kuo mažiau veltųsi.
  • Šukuotis galima tik tada, kai plaukai išdžiūsta. Labai ilgiems ir tiesiems ypač tiks natūralių šerių šepetys, o nailoninis ir mišrus – ploniems ir banguotiems. Sausiems ir linkusiems lūžinėti plaukams šepetys arba šukos turėtų būti retais dantukais.
  • Plaukų džiovintuvas – jūsų priešas, tad laikykite jį nuo savęs kaip galima toliau.
  • Ir galiausiai – nepamirškite, kad reguliarus plaukų galiukų pakirpimas yra būtinas. Galite rinktis karštas žikles – jos užkirs kelią galiukų skilinėjimui.

 

Jeigu visi šie patarimai nepadeda sustabdyti plaukų slinkimo ir lūžinėjimo, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju ir imtis papildomų priemonių: gerti papildus, daryti aliejaus kaukes ir galvos masažą.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
nine
2012-10-25 15:33
ka naudoti,kad plaukai augtu greit?
Graske
2012-05-11 21:18
As ir domiuosi ir skaitineju ir perku labiausia isrekomentuotus vitaminus, priemones, kaukes ir pan. Plaukai naturaliai ploni ir linke sauseti. plaukus dazau kas kelis menesius, bet plaukai paprasciausia turi savo natural breaking point. Ypatingai naturalus sviesus ir ploni plaukai, jie pasiekia tam tikra ilgi ( zemiau peciu) ir ima skilineti, nes paprasciausia neatlaiko svorio, per ploni- o pacio plauko nepastorini, gali tik plauku turi padidinti.
to sima
2012-05-04 17:35
na zinai, pasiziurejus i straipsnio pavadinima is karto iejau paziureti '#039tebuklu'#039; kaip atsiauginti tuos plaukus
sima
2012-05-01 21:42
Na, tai tau ir duoda nurodymus kaip rupintis plaukais, kad jie pagaliau normaliai ataugtu.
delle
2012-05-01 16:39
na straipsnio pavadinimas, tai visiskai neatitinka to, kas parasyta paciame straipsnyje. Nes parasyta kaip priziureti plaukus, o ne kaip juos atsiauginti. Del feno - plauku dziovintuvo, drysciau priestarauti. Pati jau daaaug metu, kiekviena karta issiplovus galva, dziovinu plaukus plauku dziovintuvu, o plaunu kas antra, trecia diena. Ir plaukai mano tikrai ne sausi, ir zvilga. Beje, kartais uzsidedu aliejaus kauke. Plaukai mano iki liemens.