Kaip berniuką užauginti tikru vyru?

Už atsiųstą laišką dėkojame Pasmama.lt skaitytojai Ritai

Šiais laikais klausimas, kaip iš berniuko išauginti tikrą vyrą - ypač aktualus. Juk kaip kartais mus erzina savų vyrų neryžtingumas, negebėjimas priimti sprendimus arba noras pasislėpti nuo problemų. O juk visas žmogaus elgesio pagrindas susiformuoja dar vaikystėje. Jau pirmaisiais gyvenimo metais reikėtų mokyti mažylį būti drąsiu ir ryžtingu, kad su laiku iš jo išaugtų  pagarbos vertas vyriškos giminės atstovas. Tad ir pakalbėkim apie tai, kaip berniuką išauklėti vyru.      

KAIP REIKĖTŲ AUKLĖTI BERNIUKĄ, NORINT, KAD JIS TAPTŲ TIKRU VYRU

1. Būtų idealu, jei berniuką suptų kuo daugiau vyrų. Tai gali būti tėtis, dėdė, senelis, pažįstamas. Ypač tai svarbu, jei vaiką augina viena motina. Šiuo atveju savo elgesiu jis lygiuosis į juos. Atkreipk dėmesį, kaip bendrauja tėveliai su savo vaikais. Ką jie jiems leidžia ir ką draudžia. Skirtingai nuo mamų, jie leidžia kur kas daugiau ir nesako: “ten nelįsk, čia nevaikščiok”. Atvirkščiai, net skatina savo sūnaus smalsumą ir padeda įveikti jam iškilusias kliūtis. Žinoma, tai pateiktas tik vyriško elgesio pavyzdys. Šiais laikais ne visi tėčiai tokie, nes atsiliepia vienišų mamų  ir stiprių moterų, įpratusių viską laikyti savo rankose, įtaka. Berniuko auklėjimui taip pat didelę įtaką daro knygos ir filmai, kuriuose figūruoja įvairūs herojai, tik filmus reikėtų rinktis labai atidžiai. Tegu jo sektinais herojais bus riteriai, muškietininkai ir kiti personažai, kovojantys su neteisybe. Šiuolaikiniai komiksai ir koviniai filmai vargu ar pasitarnaus geru pavyzdžiu.       

2. Tegu berniukas pasijaučia vyru. 3-4 metų vaikui pirk daugiau berniukiškų žaislų. Tokie žaislai neturėtų būti labai ryškių spalvų. Rinkis ramius tonus, juk ryškios spalvos ir margumas – mergaičių sritis. Norint, kad iš berniuko išaugtų tikras vyras, jau 5-6 metų berniuką galima sudominti  kokia nors vyriška veikla, pavyzdžiui, įduoti jam į rankas plaktuką, kad padėtų tėtei ar dėdei įkalti vinį. Išmokyti jį ką nors sumeistrauti, suprantama, prižiūrint suaugusiam. Kuo anksčiau berniukas pradės padėti suaugusiam vyrui, tuo geriau. Tai padidins jo pasitikėjimą savimi, berniukas pajaus savo reikalingumą ir dalyvavimą “vyriškoje” draugijoje. Vyresnio ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus berniukams reikia pradėti skiepyti mandagaus  elgesio su mergaitėmis įgūdžius: praleisti mergaitę pirma savęs pro duris, pasisiūlyti panešti sunkią rankinę.  Paauglystės laikotarpiu geriau būtų sūnui suteikti šiek tiek daugiau laisvės. Tegu jis pats renkasi draugus ir priima sprendimus. Taip jis greičiau išmoks atsakyti už savo elgesį ir taps savarankišku.         

3. Stenkis pagirti jį kiekvieną dieną. Kai vaikas įveikia kokią nors kliūtį, pagirk jį, atkreipdama dėmesį į jo vyriškumą: “Šaunuolis, štai taip elgiasi tikri vyrai”. Ir apskritai, berniuką reikia girti kuo dažniau, sakant, koks jis stiprus, drąsus, kantrus, atkaklus ir ryžtingas. Net vienerių metų berniukas geba suvokti koks jis “vyriškas”.   


4. Būk moterimi. Kad ir kaip norėtųsi būti stipria, tačiau ruošiant berniuką tapti tikru vyru, jis turėtų nepamiršti, kad tu pirmiausia esi moteris. Tegu sūnus tave mato švelnia, mylinčia, kartais silpna. Taip berniukas išmoks užjausti, pagailėti, būti atviras, palaikyti mamą ir padėti jai, o tai leis jam išsiugdyti stipraus, pasitikinčio savimi, gebančio pastovėti už save ir apginti moterį, vyro tipą.       

KO NEREIKĖTŲ DARYTI AUKLĖJANT BERNIUKĄ

1. Nežlugdyk jo iniciatyvos. Šiandien gana dažnai galima išgirsti motinas tiesiog grubiai šaukiant ant savo vaikų: “Kur tu nulindai, kvailį?? Kam pasakiau, kad ten neitum! Nėra ko bliauti, pats kaltas! Kas per neklaužada vaikas!” Suprantama, kad mamos pergyvena, jog vaikui kas nenutiktų. Tačiau kartais jos neleidžia berniukui parodyti iniciatyvos, pasidžiaugti vaikyste. Pirmiausia todėl, kad tai NEPATOGU pačiai mamai. Juk, tam, kad berniukas galėtų duoti atkirtį skriaudikui, įveikti sunkumus ir suprasti kuo pavojingas vienas ar kitas veiksmas, su juo reikia apie visa tai kalbėtis, aiškinti jam. O juk kaip patogu vietoj lakstymo su vaiku ir žaidimo drauge, pasėdėti ramiai sau ant suoliuko ir paplepėti su pažįstama, o jei vaikas bus nepaklusnus, pakanka šūktelti jam ar pagrasinti. Štai taip mama išsiauklėja vaiką sau, savo patogumui, užslopindama jame vyriškumą ir savarankiškumą. Taip užauginami netikri vyrai – skystablauzdžiai mamyčių sūneliai.      

2. Pernelyg nelepink. Auginant berniuką, nereikėtų jo labai lepinti manant, kad “tegu sūnus turės tai, ko neturėjau aš”. Tokie tėvai stengiasi viską už vaiką nuspręsti patys, taip atimdami iš jo individualumą ir pasirengimą savarankiškam gyvenimui.      

3. Neauklėk sūnaus pagal sistemą. Daugelis mamų daro klaidą maitindamos ir migdydamos vaiką griežtai tuo pačiu laiku, leisdamos žaisti tik konkrečius žaidimus. Žingsnis į kairę, žingsnis į dešinę – “sušaudymas”. Vaiko verksmas ignoruojamas, o užgaidos žiauriai slopinamos. Toks berniukas užaugęs būna užsidaręs, neryžtingas, o kartais net neapkenčiantis visos moteriškosios giminės. Pabaigai norėtųsi pasakyti: mamos, laikykitės aukso viduriuko!  

Pasmama.lt už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė! Jeigu ir Jūs norite pasidalinti savo pastebėjimais ar patarimais, rašykite mums laiškus elektroniniu paštu [email protected]

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Ramunė
2012-08-01 15:40
Neblogas straipsniukas. O kaip užauginti mergaitę tikra moterimi?
Irena
2012-07-31 16:57
na, tvarka turi būti, bet styguoti vaiko gyvenimo per daug nereikia