Kaip būsimajai mamytei iškęsti žiemą?

Žiema daugeliui iš mūsų kelia asociacijas su pusnimis, naujametinėmis eglutėmis, šerkšnu ant langų, mandarinais... Tačiau bet be visų grožybių ir pramogų šiuo metu taip pat labai daug įvairių pavojų, tykančių nėščiųjų.

Infekcijos: kaip apsiginti?

Nutinka taip, kad net visiškai sveiki žmonės prasidėjus dideliems šalčiams pastebi, kad jų organizmo apsauga nuo infekcijų susilpnėja. Ką jau bekalbėti apie būsimąsias mamytes...

Kad apsisaugotum nuo rimtų ligų, reikia iš anksto pasirūpinti, kad natūraliais būdais sustiprintum savo imunitetą. Valgyk kaip galima daugiau vaisių ir daržovių, gerk specialius vitaminų papildus nėščiosioms, lankyk beseiną. Sek, kad namuose visada būtų maloni temperatūra. Kai išeini į lauką, saugok gerklę, galvą ir ausis, kad nesušaltum. Prieš einant į masinių susibūrimų vietas, patartina pasitepti nosies gleivinę oksolino tepalu, o prieš miegą paskalauti burną eukaliptų arba medetkų arbata, kad pribaigtum per dieną susikaupusius mikrobus.

Apie rūbus

Rengtis einant į lauką reikia keliais sluoksniais. Taip galėsi nusivilkti nereikalingą dalį, jeigu bus per karšta, o keli sluoksniai padės geriau išsaugoti šilumą.

Nereikėtų pamiršti, kad per šilta apranga žiemą gali pridaryti tiek pat problemų, kaip ir per lengva. Esmė ta, kad iš šalto oro į patalpą įėjusi moteris greitai perkaista ir ima prakaituoti (juk kiekvienai nėštukei tenka bent retkarčiais nueiti į parduotuvę), o išėjusi vėl – neadekvačiai vertina temperatūrą.

O po to stebimasi, iš kur visos tos infekcijos... Patarimas labai paprasta: jeigu yra galimybė, parduotuvėje ar kitoje patalpoje viršutinius rūbus geriau nusivilkti.

Mityba


Taisyklinga mityba – viena iš būtinų sklandžios nėštumo eigos sąlygų. Atmink, kad šaltuoju metų laiku tai tampa dvigubai svarbiau!

Tavo racione turi būti vaisių, pieno, salotų – šiuose produktuose yra vitamino A, didinančio organizmo atsparumą infekcijoms ir peršalimo ligoms. B grupės vitaminai mažina nuovargį. Jų yra juodoje duonoje, piene, mėsoje, kruopose, vaisiuose ir daržovėse. Vitaminas C sumažina persileidimo ir kraujavimo iš nosies tikimybę – jo rasi pomidoruose, citrinose, paprikose. Vitaminas D dėl saulės spindulių poveikio organizme gaminasi natūraliai – jis reikalingas kalcio ir fosforo apykaitai.

Grožis

Žiemą būsimosios mamytės plaukų ir odos priežiūrai reikia skirti ypatingą dėmesį. Atmink, kad šaltuoju metų laiku drėkinamąjį kremą galima teptis tik tuo atveju, jeigu iki išėjimo į lauką likusi bent valanda ar dvi. Naudok maitinamąsias ir odą nuo šalčio apsaugančias priemones. Geriausiai tiks kosmetiniai, migdolų ir abrikosų kauliukų aliejai, riebūs kremai.

Prieš eidama į lauką būtinai pasitepk lūpas vazelinu, lūpų balzamu – tai apsaugos nuo šerpetojimo ir trūkinėjimo. Biure, kur oras išsausintas kondicionierių, veidą ir kaklą reikėtų periodiškai suvilgyti mineraliniu arba terminiu vandeniu.

Kad plaukai žiemą būtų stiprūs, naudok varnalėšų arba linų sėmenų aliejaus kaukes, skalauk juos ramunėlių arba dilgėlių nuoviru.

Keli naudingi patarimai nėščiosioms

  • Kadangi nėščiosioms didesnė rizika patirti traumą, šaltuoju metų laiku geriau atsisakyti žiemos sporto rūšių.
  • Venk per karštų vonių ir saunų, ypač grįžusi iš lauko.
  • Ilsėkis kaip galima dažniau. Jei tik yra galimybė, pamiegok dieną porą valandų.
  • Žiemą nėščiosios pavargsta greičiau nei įprastai, todėl nepersitempk, atlik tik tuos veiksmus, kurie yra būtini.
  • Kai lauke šviečia saulė, stenkis jos nepraleisti, pasimėgauk saulės voniomis. Atmink, kad dėl vitamino D trūkumo žiemą daugelis žmonių serga depresija, o tokios „dovanėlės“ nėštukei tikrai nereikia.
  • Venk vietų, kur gali būti ligonių, kur renkasi daug žmonių.

Ką apsiauti?

Bene didžiausią pavojų būsimosioms mamytėms kelia ledas ir plikledis – juk net ir toms, kurios nesilaukia, neretai būna sudėtinga tokiomis sąlygomis išlaikyti pusiausvyrą. Traumų tikimybė žiemą yra itin didelė, todėl būtina ypatingą dėmesį atkreipti į avalynę. Geriausia, kad apavas nebūtų labai minkštas – gal puikiai prigludę ir mėgstami batai tau atrodo gražiau, tačiau dabar svarbiausia stabilumas. Kulnas turi būti platus, maždaug 3 cm aukščio. Rinktis avalynę plokščiu padu nepatartina – tai daro įtaką plokščiapėdystės vystymuisi.

Svarbu atminti, kad ankšti batai sudaro nepalankias sąlygas pėdoms, neleidžia joms sušilti, trikdo kraujo cirkuliaciją, o tai nėštumo metu yra tiesiog neatleistina klaida. Tavo kojų pirštams turi likti vietos, kad susidarytų oro pagalvėlė ir tu nesušaltum.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Kristina
2014-11-30 22:45
Beveik visas nėštumas papuolė šaltuoju metų laiku, tai su virusinėm infekcijom kovojau arbatėlėm ir šitais homeopatiniais http/evaistine.camelia.lt/lt/vaistai/nuo-persalimo/kombinuoti-vaistai/oscillococcinum-doses-n6
Mystic
2012-12-04 16:12
Sunku man save isivaizduoti, su visiskai lygais batais, nemoku eiti, vercia atgal
liups
2012-02-09 20:53
o as visuomet ziema prie bato pado prilipinu svitrinio popieriaus gabaliuka. Tada neslista batukai
Gudulė
2012-02-09 20:39
O man su nedideliu kulniuku patogiau
Milka
2012-02-09 18:21
O man vientisu padu kaip tik patogiau. Svarbiausia, kad jis būtų karbuotas (kad ant sniego nepaslysčiau).