Kaip įkalbėti vaiką išbandyti naują maistą?

„Pampers“ pataria: daugelis mažų vaikų nenori išbandyti naujo, jiems neįprasto maisto, todėl neįsižeiskite, jei jūsų mažylis raukys nosį ir išspjaus rūpestingai paruoštą maistą. Jo pirminis atsisakymas nėra galutinis nuosprendis patiekalui.

Seni metodai geriausi


Kaip parodė tyrimai, savo mažyliui pasiūlę naujo maisto kelis kartus, kartą per dieną ar kas kelias dienas, greičiausiai sulauksite sėkmės. Sena pediatrų patarlė sako, kad septintas kartas nemeluoja, kai kalbama apie naujo maisto įrašymą į priimtinų dalykų sąrašą.

Kaip įkalbėti paragauti (ir suvalgyti)

Pirmą kartą duodami mažyliui naujo maisto, pasiūlykite šaukštelį ar du arba leiskite jam nedidelį kiekį išbandyti pačiam. Jei sulauksite neigiamos reakcijos, daugiau nesiūlykite. Sulaukite geros progos ir įtraukite patiekalą į meniu po dienos ar dviejų. Priverstinis maitinimas ir dažni siūlymai vers vaiką priešintis maistui. Iš pradžių užtenka tik pabandyti.Vertingos bet kokios jūsų pastangos. Tyrimai parodė, kad noras išbandyti naują maistą ir įvairus valgiaraštis lemia sveikesnius tolimesnio mažylio gyvenimo mitybos įpročius.

Naudingas patarimas

Vaikai labiau linkę išbandyti naują maistą, jei mato, kad jį valgo artimieji suaugusieji bei pažįstami vyresni vaikai. Taigi, jei patys sukate nosį nuo špinatų, nesitikėkite įsiūlyti juos savo mažyliui. Geri mitybos įpročiai yra visos šeimos reikalas, todėl pasirūpinkite sveikais produktais ir savo valgiaraštyje - daržovėmis, vaisiais ir pilno grūdo kruopomis.

 

Šaltinis: pampers.com

» Rašyti komentarą