Kaip įrengti teminį vaikų kambarį?

Princesių, piratų, džiunglių gyvūnų, „Ledo šalies“ ar „Žaibo Makvyno“ įkvėpti teminiai kambariai labai patinka vaikams! Tačiau tėveliams svarbu pasirūpinti ne tik kambario estetika, bet ir funkcionalumu. Įrengiant teminį kambarį vaikams siūlome atsakyti į kelis pagrindinius klausimus, padėsiančius priimti teisingiau sprendimus.

Kaip išsirinkti geriausią temą?


Vaikai greitai susižavi garsenybėmis, animacinių filmukų ar kompiuterinių žaidimų personažais, tačiau jų pomėgiai keičiasi taip pat sparčiai. Pavyzdžiui, filmuką ką tik pasižiūrėjusi mergaitė apsidžiaugs „Ledo šalies“ kambariu, tačiau ar po 2-3-ejų metų jis kels tiek pat teigiamų emocijų?

Gerokai saugesnis ir ilgaamžiskesnis variantas yra platesnę temą atspindintys vaikų kambariai. Romantiškoms mergaitėms patiks „princesiškas“, o automobiliais besižavintiems berniukams - lenktynininko kambarys. Visi vaikai smagiai jausis leisdami laiką miško, džiunglių ar jūros temą atspindinčiuose kambariuose.

Teminį, tačiau neutralesnį kambarį, bus gerokai lengviau keisti pagal vaiko įgeidžius. Pavyzdžiui, „princesiškame“ kambaryje pakaks „Ledo šalies“ patalynės, kelių naktį šviečiančių snaigių ir dailiai įrėminto plakato, kad mergytė pasijustų tikra Elza!

Romantiškoms mergaitėms patiks „princesiškas“ kambarys. Vaiko kambario baldų gamintojas „Cilek“, nuotraukos šaltinis: www.smartbaldai.lt

Vaiko kambario baldų gamintojas „Cilek“, nuotraukos šaltinis: www.smartbaldai.lt

Daugiau: https://pasmama.tv3.lt/straipsnis/kaip-isrinkti-rasomaji-stala-vaikui-4408?category=46&utm_source=copy&utm_medium=txt&utm_campaign=copy-txt
Vaiko kambario baldų gamintojas „Cilek“, nuotraukos šaltinis: www.smartbaldai.lt

Daugiau: https://pasmama.tv3.lt/straipsnis/kaip-isrinkti-rasomaji-stala-vaikui-4408?category=46&utm_source=copy&utm_medium=txt&utm_campaign=copy-txt


Kiek laiko vaikas gyvens šiame kambaryje?

Planuojant remontą, o ypač įrengiant teminį vaikų kambarį, labai svarbu apgalvoti, kiek laiko vaikas gyvens šiame kambaryje, t.y. ar ketinate ateityje kraustytis į kitą būstą, kada galėsite ir vėl remontuoti kambarį arba įsigyti naujus baldus.

Jeigu turite pankamai lėšų ir noro vaikui augant vis atnaujinti jo kambarį, tuomet pirmyn, įrenkite teminį kambarį nuo a iki z! Pavyzdžiui, daugelyje didesnių baldų parduotuvių tikrai rasite įvairių gamintojų kuriamų laivų, lenktyninių automobilių, raketų, gyvūnėlių ir kitokių formų lovų, prie jų derančių stalų, spintų ir spintelių...

Jeigu vaikas šiame kambaryje, jį keičiant tik minimaliai, turės gyventi tikrai ne vienerius metus, o gal ir visą dešimtmetį, ieškokite klasikos arba minimalizmo ir maksimalaus funkcionalumo, o įspūdį kurkite lengvai pakeičiamomis dekoracijomis.

Minimalistinis interjeras tiks įvairaus amžiaus vaikams. Jaunuolio kambario baldų gamintojas „Cilek“, nuotraukos šaltinis: www.smartbaldai.lt
 

Kokio masto remontą planuojate?

Planuodami vaiko kambario atnaujinimą, visų pirma, turėtumėte apsvarstyti, kokio masto remontas vyks. Ar tai tik kelių išaugtų ir nusibodusių baldų pakeitimas? Ar ketinate perdažyti arba iš naujo tapetuoti sienas, dažyti grindis ar keisti laminatą? O galbūt laukia rimti griovimo, elektros instaliacijos, langų ar durų keitimo darbai?

Jeigu ketinate ne remontuoti kambarį, o tik pakeisti vaiko baldus, pasirinktą temą išpildysite pasirinkę bent kelis ypatingesnius baldus, pakeitę kambario tekstilę ir parinkę dekoracijas.

Jeigu planuojate atnaujinti sienas ir grindis, tai jų spalvas derinkite prie pasirinktos temos. Norimą efektą pasieksite ir sienos piešiniu ar fototapetu, temą atspindinčiu kilimu ar užuolaidomis.

Kapitaliniam remontui pasiryžusieji turės išsirinkti ne tik sienų ir grindų spalvą, bet ir pagalvoti apie rozečių ir elektros jungtukų vietas ir aukščius, kambario apšvietimą, langų ir durų spalvas. Vaikai auga labai greitai, todėl visus „techninius“ sprendimus rekomenduojame pritaikyti suaugusiojo ūgiui, o vaikui nupirkti kelerius metus praversiančią taburetę-laiptelį.

Vos keli ypatingi baldai kambariui suteiks išskirtinumo. Vaiko kambario baldų gamintojas „Cilek“, nuotraukos šaltinis: www.smartbaldai.lt
 

Kaip suskirstyti kambarį zonomis?

Kurdami vaiko kambario interjerą turėtumėte pagalvoti apie tai, ką vaikas veiks kambaryje. Ar tai tik miegamasis? Ar vaikas kambaryje ir mokysis, ruoš namų darbus, o galbūt gros ar tapys paveikslus? Ar vaikas žais šiame kambaryje, o galbūt žaislams turite atskirą kampą svetainėje? Ar norite įrengti vietą, kur galėtų nakvoti vaiko draugai ar giminaičiai?

Atsakę į šiuos klausimus žinosite, kiek zonų reikėtų suplanuoti vaiko kambaryje. Planuodami zonas atsižvelkite į nepajudinamus kambario objektus, t.y. į langus, duris, sienų išdėstymą, nišas (jeigu jos yra), kintantį lubų aukštį (jeigu kambarys palėpėje).

Daugiausiai šviesos reikalaujančią mokymosi zoną su rašomuoju stalu įrenkite šalia lango. Tamsiausioje ir atokiausioje kambario vietoje galėtų stovėti spinta, šalia jos, truputėlį arčiau lango - lova. Įvairiose kambario nišose arba kampuose labai patogu įrengti lentynėlės, kuriose gali apsigyventi knygos, žaislai, į dėžutes sudėtos smulkmenos.

Kambarį svarbu suskirstyti miegojimo, mokymosi ir kt. zonomis. Vaiko kambario baldų gamintojas „Cilek“, nuotraukos šaltinis: www.smartbaldai.lt


Kaip išsirinkti geriausius vaikų kambario baldus?

Gražaus atspalvio sienos ir grindys, žinoma, svarbu, tačiau baldams reikėtų skirti gerokai daugiau dėmesio - juk vaikui turi būti patogu miegoti, mokytis, susidėti savo daiktus. Rinkdamiesi vaikų kambario baldus būtinai įvertinkite ne tik jų grožį, bet ir funkcionalumą.

Įsitikinkite, kad baldai tvirti, turintys gamintojo suteikiamą garantiją, kad juose tilps visas vaiko turtas. Pageidautina, kad jie būtų multifuknciniai, pavyzdžiui, kad po lova būtų įrengti stalčiai patalynei arba „išvažiuojantis“ čiužinys nakvoti pasilikusiems vaiko draugams. Ypač patogūs ir praktiški - „augantys“ baldai: lovos, kurias galima prailginti; stalai ir kėdės, kuriuos galima pakelti; lentynos, kurioms galima prijungti papildomą bloką ir pan.

Stalčiai arba papildomas iš po lovos išvažiuojantis čiužinys - praktiškas sprendimas. Vaiko kambario baldų gamintojas „Cilek“, nuotraukos šaltinis: www.smartbaldai.lt

 

Rinkdamiesi vaikų kambario baldus, ieškokite kuo daugiau „sandėliavimo“ vietų ir nedidelių „slėptuvių“ turinčius. Vaikai dažniausiai turi labai daug daiktų: knygų, sąsiuvinių, meniniam ugdymui skirtų priemonių, skirtingo sporto inventoriaus, žaislų ir žaidimų, smulkių elektronikos prietaisų... Stokojant vietos jiems susidėti, visos gėrybės dažniausiai atsiduria ant grindų, stalo, fotelio ar lovos ir sukuria nesibaigiančios betvarkės įspūdį.

Įrengdami ar atnaujindami vaikų kambarį nepamirškite, kad tai jų asmeninė erdvė, kurioje mažyliai turi jaustis saugiai bei patogiai. Planuodami ar jau pirkdami medžiagas bei baldus, nevenkite pasitarti su vaikais. Prie savo kambario kūrimo prisidėję vaikai jį labiau vertins ir gaus naudingą savarankiškumo pamoką!Parengta remiantis „Smart baldai“ informacija

» Rašyti komentarą