Kaip išrinkti lėlę?

Vaikų psichologai tikina, kad kiekviena mergaitė turi savo lėlės istoriją, ir kad kiekvienu vaiko gyvenimo periodu žaisliukai asmenybės formavimuisi daro labai didelę įtaką.

Tai, kad mažoji dama žaidimuose vaidina dukrelę arba mamytę, kad ji renka savo Barbei gražius rūbelius, yra ne šiaip sau laiko švaistymas – visa tai labai svarbu jos raidai. Dėl šios priežasties einant į parduotuvę pirkti lėlytės reikėtų atsižvelgti į dukters amžių ir pomėgius.

  • Jeigu tavo mažajai dar nėra pusantrų metukų, išrink minkštą siūtą lėlytę. Ji turi būti ryški ir gana nedidelė, lengva, kad būtų patogu laikyti rankose. Tavo dukrytė ją maitins, sups prieš miegą, vežios vežimėliu, trumpai tariant – ims iš tavęs pavyzdį, kartos tuos veiksmus, kuriuos mato ir prisimena. Pageidautina, kad lėlytę būtų galima skalbti (tokio amžiaus vaikai dar nemoka saugoti daiktų).
  • Per antrąjį gimtadienį galima padovanoti lėlę-kūdikį. Jos rankutės turi lengvai lankstytis, o rūbeliai – būti keičiami. Tokio amžiaus mergaitėms labai patinka perrenginėti savo „vaikus“. Jeigu leidžia finansinės galimybės, gali dukrytei nupirkti lėlytę, kuri ir verkia, ir valgo, ir daro į puoduką (tai, beje, labai naudinga, jeigu tavo mažoji vis dar ant jo nesėdi ir nesupranta, kam jis reikalingas). Žinoma, galima apsiriboti ir tradiciniu variantu – paprastų lėlyčių-kūdikių tikrai netrūksta, be to, jos pigesnės, tad už tą pačią kainą galima nupirkti ne vieną (tam atvejui, jeigu žaislas atsibostų arba su juo nutiktų kokia nelaimė).
  • Apie trečiuosius gyvenimo metus dukrytę greičiausiai pradės dominti gražios lėlės, panašios į tikras mergaites. Esmė ta, kad tokio amžiaus vaikams patinka daryti šukuosenas ir perrenginėti lėlytes.
  • Ketvirtaisiais gyvenimo metais teks paieškoti lėlės-modelio. Tokiu metu labai mėgstamos Barbės ir kitos panašios lėlės. Dabar tavo mažoji princesė nori, kad aplinkiniai atkreiptų į ją dėmesį, gėrėtųsi jos išvaizda ir elgesiu. Savo troškimus mergaitė išreiškia žaidimuose: ji kuria drabužėlius savo lėlytei, sužaidžia skirtingas situacijas (pavyzdžiui, lėlė ruošiasi į svečius arba į pokylį).
  • Tiesa, psichologų nuomonė dėl Barbių nesutampa. Vieniems atrodo, kad mergaitės, žaidžiančios su tokiomis gražuolėmis, mokosi prisižiūrėti save. Kiti gi pabrėžia, kad lėlės kūno proporcijos yra nerealios, „nežmogiškos“, tad mergaitėms gali išsivystyti nevisavertiškumo kompleksas, paauglystėje kilti mitybos problemų. Išvada: kai perki Barbę, paaiškink dukrelei, kad lėlytę puošia jos elgesys (mandagumas, atidumas), skoningai parinkti rūbai.
  • Ikimokyklinukės ir pradinių klasių mergaitės nori lėlių su paauglišku garderobu. Beje, svarbūs ne tik rūbai, bet ir avalynė, aksesuarai, baldai ir kiti reikmenys.
  • Žaislą reikėtų vertinti pagal tai, ar jis ekologiškas, ar pagamintas iš kokybiškų medžiagų. Svarbus ir pedagoginis aspektas – lėlė turi kelti tik teigiamas emocijas. Svarbu, ko šis žaislas išmokys, kokias vaiko vertybes padės puoselėti.

Jeigu žinosi šiuos kelis pagrindinius dalykus, pradžiuginti atžalą tikrai nebus sudėtinga.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Liepa
2022-10-18 19:01
Padėjot man išsirinkti lėle
Liepa
2012-01-24 18:49
Grazios leles!o tau grazios?