Kaip išrinkti rašomąjį stalą vaikui?

@ Shutterstock

Vaikas tikrai gali miegoti truputį didesnėje lovoje arba trumpam pažaidimui įsitaisyti ant mažyčio foteliuko, bet rašomojo stalo dydis privalo būti pritaikytas jo ūgiui bei poreikiams.

Vaiko rašomasis stalas turi atlikti pagrindinę, atrodytų, labai paprastą, tačiau dėmesingo pasirinkimo reikalaujančią funkciją: būti patogus ir ergonomiškas. Tik prie tinkamai parinkto ir „sureguliuoto“ stalo vaikas sėdės taisyklingai, formuosis graži laikysena, neįsitemps raumenys, mažiau vargs akys, kvėpavimas bus tolygus ir gilus, vaikui bus lengviau susikaupti ir mokytis seksis geriau.

Svarbiausia - reguliuojamas rašomojo stalo aukštis

Taisyklingą vaiko sėdėjimą užtikrinantis rašomasis stalas turi būti reguliuojamo aukščio - tai svarbiausia sąlyga! Praverčia galimybė reguliuoti ne tik stalo aukštį, bet ir stalviršio kampą, ant kampu kilstelėto stalviršio vaikui patogu rašyti, skaityti, o nuleidus horizontaliai - braižyti, piešti, naudotis kompiuteriu.

Atvykę į baldų saloną paskatinkite vaiką „pasimatuoti“ keletą stalų ir stebėkite jo laikyseną sėdint. Taisyklingas sėdėjimas prie rašomojo arba kompiuterio stalo atrodo taip:

  • Blauzda turi būti vertikali grindims (pakojui), šlaunis - horizontali, keliai - sulenkti 90- 100° kampu.
  • Pėda turi pilnai remtis į grindis (pakojį).
  • Dilbiai turėtų patogiai ir laisvai gulėti ant stalo, alkūnės - sulenktos 90-100° kampu, padėtos ant stalo arba kėdės ranktūrių.
  • Kėdės sėdimoji dalis turėtų būti horizontali arba vos pasvirusi priekin, tiesi arba vos išlenkta, nugarėlė - išlenkta, kad remiantis atkartotų natūralius stuburo linkius.
  • Dirbant kompiuteriu, jo ekranas turėtų būti nutolęs per vaiko ištiestos rankos atstumą, o jo aukštis turėtų būti vaiko akių lygyje.


Nepamirškite praktiškų ir džiuginančių detalių

Taisyklingą ir patogią vaiko sėdėjimo pozą užtikrinantis stalo ergonomiškumas tėveliams turėtų rūpėti labiausiai, tačiau reikėtų atsižvelgti ir į tai, kas pasirinktą stalą išskiria iš kitų.

Rinkdamiesi rašomąjį stalą vaikui taip pat atkreipkite dėmesį į šias detales:

Dizainas. Prie gražaus stalo vaikui bus maloniau darbuotis! Mažyliai tikriausiai apsidžiaugtų teminiu lenktynininko ar „princesišku“ stalu, o paaugliams labiau patiks visame pasaulyje madingas minimalizmas ar grubesnis „grunge“ stilius.

Paaugliams patiks madingas, grubesnis „grunge“ stilius. Jaunuolio kambario baldų gamintojas „Cilek“, nuotraukos šaltinis: www.smartbaldai.lt

 

Dydis. Ikimokyklinukui ar pradinukui tikslinga ieškoti didesnio stalo - mažylių pratybos dažnai didesnio formato, jie mėgsta piešti, kurti meninius darbelius. Vyresnėliams stalas dažniau tarnauja, kaip vieta pasidėti kompiuterį, tad plataus ir ilgo stalo nebereikia (nebent vaikas turi meniškų hobių).

Vyresniam vaikui pakaks nedidelio stalo. Jaunuolio kambario baldų gamintojas „Cilek“, nuotraukos šaltinis: www.smartbaldai.lt

 

Stalčiai. Kiekvienas rašomasis stalas turėtų turėti bent vieną stalčių į kurį būtų galima susidėti popierius, sąsiuvinius, mokyklines knygas, rašymo priemones ir pan. Jeigu vaiko kambaryje nėra daug vietos „sandėliavimui“ arba jeigu jis turi daug daiktų, vertėtų pagalvoti apie daugiau stalčių ar papildomą spintelę pastalėje turintį stalą.

Vietos smulkiems daiktams. Pravartu, jeigu rašomajame stale yra smulkesnių stalčiukų, dėkliukų rašymo priemonėms, šone įtvirtintų kabliukų kuprinei ir pan. Ypač patogu, jeigu papildomą vietą ar funkcionalumą suteikiančias detales galite rinktis savo nuožiūra, t.y., jeigu gamintojas suteikia galimybę stalą susikomplektuoti pagal poreikius.

Papildoma vieta smulkiems daiktams yra labai patogu ir užtikrina kambario tvarką. Vaiko kambario baldų gamintojas „Cilek“, nuotraukos šaltinis: www.smartbaldai.lt

 

Vieta kompiuteriui. Nešiojamasis kompiuteris tilps ir ant nedidelio staliuko, tačiau jeigu turite didesnį, stacionarų kompiuterį, įsitikinkite, kad jis tilps. Atkreipkite dėmesį į po stalviršiu montuojamas nedideles lentynėlės klaviatūrai - tai labai patogu, nes stalviršis lieka laisvas, be to spausdinant žemiau esančia klaviatūra mažiau vargsta pirštai, riešai.

Išmanieji priedai. Šiuolaikiniai vaikai labai anksti susiduria su kompiuteriais ir įvairiais išmaniaisiais įrenginiais, kurie integruojami net į rašomuosius stalus. Pavyzdžiui, originalių vaikiškų baldų gamintojai „Cilek“ siūlo vaikiškus rašomuosius stalus, turinčius USB jungtį bei suteikia galimybę į juos įmontuoti garso sistemą!

USB jungtis - praktiška šiuolaikinio rašomojo stalo detalė. Jaunuolio kambario baldų gamintojas „Cilek“, nuotraukos šaltinis: www.smartbaldai.lt

 

Stalo medžiagos. Absoliuti dauguma šiuolaikinių rašomųjų stalų yra gaminami iš laminato, tačiau galite rasti metalinių, nerūdijančio plieno stalų. Mediniai stalai yra gerokai brangesni ir paprastai gaminami tik suaugusiems. Stalo medžiaga - jūsų asmeninis pasirinkimas, tačiau rekomenduojame prieš perkant pasikonsultuoti dėl stalo priežiūros, įsitikinti, kad jis lengvai valomas, pasidomėti, kokius valiklius galima naudoti. Juk net ir atsargiems vaikams pasitaiko nelaimių, na o meniškos prigimties išdykėlis gali nuspręsti padailinti stalą savo piešiniais.

Svarbu, kad stalas būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas, lengvai valomas. Vaiko kambario baldų gamintojas „Cilek“, nuotraukos šaltinis: www.smartbaldai.lt

 

Stovimasis darbo stalas. Pasaulyje vis labiau populiarėja stalai, kuriuos galima pakelti tiek, kad būtų patogu dirbti stačiomis. Neginčijamų duomenų, įrodančių jų naudą vaikams dar trūksta, tačiau kai kurių tyrimų duomenimis vaikai, periodiškai keičiantys sėdėjimą prie stalo į stovėjimą, pasiekia geresnių akademinių rezultatų, mažiau pavargsta, lengviau susikaupia ir labiau mėgaujasi mokymosi procesu.

Kėdė. Kėdė nėra stalo detalė, tačiau tai neatsiejama jo dalis, kuri vaiko sveikatai ir gerai savijautai svarbi tiek pat, kiek ir pats stalas. Rinkdamiesi kėdę prie rašomojo stalo vadovaukitės tokiais pačiais kriterijais - ji turėtų būti „auganti“, ergonomiška, užtikrinanti taisyklingą sėdėjimo pozą.

Svarbu išrinkti ne tik stalą, bet ir patogią kėdę. Vaiko kambario baldų gamintojas „Cilek“, nuotraukos šaltinis: www.smartbaldai.lt

 

Rinkdamiesi rašomąjį stalą, kaip ir bet kurį kitą vaikų kambario baldą, pasitarkite su mažyliu - juk prie paties išsirinkto ir patinkančio stalo norėsis sėdėti taisyklingai, o namų darbus pavyks atlikti dvigubai sparčiau!


Parengta remiantis „Smart baldai“ informacija

» Rašyti komentarą