Kaip išrinkti vaikui vardą?

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: vaiko vardo pasirinkimas labai svarbus žingsnis - juk vardas augantį mažylį lydės visą gyvenimą! Dalinamės naudingais patarimais, palengvinsiančiais vardo rinkimo procesą.

Susitarkite, kas dalyvaus vardo rinkime.
Nėra universalios taisyklės, kas turėtų dalyvauti vaiko vardo rinkimo procese. Pavyzdžiui, vienos šeimos į geriausio vaiko vardo paieškas įtraukia daug žmonių - vardą renka ne tik mama ir tėtis, bet ir vaiko broliukai ir sesutės, seneliai ir močiutės, dėdės ir tetos. Kitos šeimos apsiriboja tik mamai ir tėčiui labiausiai patinkančiais vardais, o kartais poros susitaria, kad pirmajam vaikui vardą renka tik mama, o antrajam - tik tėtis (arba mergaitei vardą išrenka mama, o berniukui - tėtis ar atvirkščiai).

Užsirašykite jums patinkančius vardus. Sužinoję apie į pasaulį besibeldžiantį vaikutį, pradėkite galvoti apie jums gražius vardus, atkreipkite dėmesį į vardus skaitomoje knygoje, žiūrimame filme ir jums patikusius užsirašykite. Jeigu vaiko vardo rinkime dalyvauja daugiau žmonių, paprašykite ir jų surašyti jiems gražius vardus ir šiuos raštelius palyginkite - galbūt atrasite vieną ar kelis vardus, kurie patinka visiems ir taip palengvinsite sprendimą.

Peržvelkite šeimos medžius. Renkant vardą verta pagalvoti apie vaiko tėvelių šeimos medžius. Galbūt vaiko vardo suteikimas gali tapti proga pagerbti mylimus senelius, brolius ar seseris arba kitus giminaičius, užimančius svarbią vietą jūsų širdyje.


Pasidomėkite vardo reikšme. Daugelis tiki, kad vardas nėra vien gražus žodelis, bet ir tarsi tėvų palinkėjimas vaikui. Pavyzdžiui, pastaruoju metu išpopuliarėjęs vardas Herkus reiškia „namų valdovas, šeimininkas“, tad jį savo vaikui suteikiantys tėvai tikriausiai berniukukui linki stiprybės, gebėjimo suburti šeimą ir būti jos galva.

Įvertinkite vardo ir pavardės sąskambį. Retai kada prisistatome tik vardu, todėl vertėtų atsižvelgti ir į vardo bei pavardės sąskambį. Pavyzdžiui, jeigu pavardė labai ilga ir sudėtinga, galbūt prie jos labiau derės ilgesnis vardas, o gal atvirkščiai - jums gražiau skambės trumpas, paprastesnis ir tarsi sudėtingą pavardę atsveriantis vardas.

Atsižvelkite į gyvenamąją vietą ir vaiko ateitį. Pastaruoju metu populiariausių vardų dešimtukuose dominuoja tarptautiniai arba sulietuvinti, bet užsienio kalbose atitikmenis turinys vardai. Pavyzdžiui, Lukas, Matas, Jonas arba Sofija, Lėja, Amelija. Tai natūralu, nes daugėja santuokų tarp skirtingų tautų atstovų, nemažai žmonių emigruoja, galvoja apie emigraciją ateityje arba „apsidraudžia“, jeigu paaugęs vaikas nuspręstų emigruoti.

Apsvarstykite galimus vardo iškraipymus, pravardes, neigiamas asociacijas. Naivu tikėtis, kad vaiko vardo mokykloje neiškraipys arba kad prie jo „neprisegs“ sąskambį turinčių žodžių - juk sunkiai atrasime Justę, kuriai neteko pabūti Kopūste... Pagalvokite, kaip jums patinkantis vardas dažniausiai yra trumpinamas, kokios pravardės ar iškraipymai prie jo „limpa“ ir pasvarstykite, ar jis nekelia nemalonių asociacijų su jums nemielais žmonėmis.

Jums mielą vardą (ar vardus) vis garsiai pakartokite. Patikusį vardą (ar kelis vardus) vis ištarkite garsiai - kokius jausmus tai sukelia jums? Ar galite įsivaizduoti, kad šis žodelis netrukus taps vienu iš pačių svarbiausių ir vienu iš dažniausiai kartojamų? O gal net jaučiate, pilvelio gyventojo reakciją į garsiai tariamą vardą?

» Rašyti komentarą