Kaip išrinkti vaikui žieminę avalynę?

Taisyklingos pėdos formavimas, apsauga nuo drėgmės ir šalčio – tai pagrindinės vaikų žieminės avalynės užduotys. Tik ar žinai, kaip išrinkti idealią? Juk ji turi būti daug kokybiškesnė, negu suaugusiųjų...

Štai pagrindiniai kokybiškos vaikiškos avalynės žiemai kriterijai:

 • Vaikiškos žieminės avalynės padas vaikštant turi išlaikyti fiziologiškai taisyklingą vaiko kojytės padėtį. Kaip patikrinti, ar jis kokybiškas? Paimk batą abiem rankom ir palankstyk padą. Jis turi linkti lengvai.
 • Padukas turėtų būti reljefiškas, kad bėgiodamas mažylis nepaslystų.
 • Būtų labai gerai, jeigu padas ties kulnu būtų truputį aukštesnis – taip vaikščiodamas vaikutis negrius atbulas.
 • Medžiagos, iš kurių gaminami vaikiški žieminiai batukai, turi būti itin kokybiškos. Pageidautina, kad viduje būtų vilnos.
 • Batų išorė turi atitikti ekologinius kriterijus. Geriausia, kad tai būtų natūrali oda – ji sukurs vaikučio kojytėms palankų mikroklimatą, sušildys, tačiau leis kvėpuoti, užkirs kelią grybeliui.
 • Platformos aukščiui nėra keliama didelių reikalavimų – svarbiausia, kad konkrečiam mažyliui būtų patogu. Pakilimo vieta neturi raukšlėtis, batukai turi būti pakankamai laisvi – per daug suveržta ir aptempta avalynė sutrikdys vaikučio apatinių galūnių kraujotaką.
 • Atkreipk dėmesį į batų priekinę dalį. Idealu, kad galai būtų platūs ir apvalūs – taip kojų pirštukams liks daugiau vietos. Kai mažylis matuojasi batukus, apčiupinėk juos – turi likti bent 8 mm laisvos vietos. Ši oro pagalvėlė leis ne tik patogiau vaikščioti, bet ir išsaugos šilumą.
 • Vaikiškos žieminės avalynės kulnas turėtų būti kietas, kad išlaikytų stabilioje padėtyje blauzdą ir kad formuotųsi taisyklinga mažylio eisena.
 • Avalynės užkulniai turėtų būti tvirti, kad fiksuotų kojytes. Tai ypač svarbu tiems vaikučiams, kurie dar tik mokosi vaikščioti.
 • Kam žieminei avalynei liežuvėlis? Jis padeda patogiau įkišti į batą koją ir ją pridengia. Geras liežuvėlis turi būti platus, minkštas ir ilgas. Būtinai patikrink, kad jis nebūtų trumpesnis už bato kraštus – antraip jis smuks žemyn ir trins vaikučio kojytes.
 • Vaikiška žieminė avalynė turi būti greitai ir patogiai užsegama. Patogiausia, kad ji būtų su prikimbančiomis juostelėmis – jos ne tik fiksuoja batukus, bet ir leidžia reguliuoti jų plotį. Visada patikrink, ar suveržei ne per stipriai, kad nesutrikdytum kraujotakos – tarp vaiko kojos piršto ir bato turi likti truputis laisvos vietos, kad jis galėtų laisvai judėti. Užtrauktukas tiks nelabai – jis nepaslankus, su juo negalėsi reguliuoti batukų pločio ir pritaikyti jų pagal vaiko poreikius. Išimtimi galima laikyti tik tokį atvejį, jeigu batukas iš tikrųjų puikiai tinka ir priglunda prie odos idealiai.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
1
2012-11-29 11:42
naudinga!