Kaip išsirinkti idealų drabužį

Kiekvienai moteriai bent retkarčiais pasitaiko nusipirkti rūbą, kuris iš pradžių ir tinka, ir patinka, bet dėl kažkokių priežasčių (pavyzdžiui, dėl vėliau pastebėtų defektų) taip ir lieka gulėti spintoje. Ką daryti, kad dėl pirkinio netektų gailėtis?

Perskaitykite priežiūros instrukcijas

Paklauskite savęs: „Ar audinys reikalauja ypatingos priežiūros – plovimo rankomis, sauso valymo – ir ar aš pasiruošusi vykdyti tokias instrukcijas?“, pataria Carol Davidson „Styleworks“ atradėja bei vienos garsios Niujorko kompanijos veidas. Taip pat nepamirškite sauso valymo ir plovimo rankomis kainos faktoriaus, bei kitų kliūčių ir nepatogumų, kuriuos tokia drabužio priežiūra gali jums sukelti. Sausas valymas per metus gali kainuoti apie 30 dolerių. Jei visa tai apsvarsčiusios vis dar norite drabužio, tai tvirtas ženklas, kad turėtumėte jį nusipirkti.

Atlikite raukšlių testą

Norėdamos įsitikinti, kad medžiaga atrodys puikiai visą dieną, Davidson pataria jums: „sugniaužkite gabalėlį drabužio rankoje ir palaikykite kelias sekundes. Jei medžiaga nesusiraukšlėja, jūsų drabužis neturėtų būti susiraukšlėjęs ir dienos pabaigoje,“ – sako ji. Jeigu medžiaga susiraukšlėja, ar drabužis jau susiraukšlėjęs ant pakabos – verčiau šio pirkinio atsisakykite.

Išbandykite drabužį kaip aprangos detalę

„Kai kurios moterys matuojasi puošnią palaidinę prie džinsų, su kuriais tvarkosi namus. Tai sudaro tam tikrų keblumų vertinant potencialų pirkinį“, – sako Dawn Del Russo, žymi mados ir gyvenimo būdo stilistė Niujorke. „Verčiau pasimatuokite drabužį avėdamos tinkamus batelius bei vilkėdamos prie jo derančią aprangą“, – rekomenduoja ji. Jei pastebėjote drabužį, kuris traukia jūsų akį, paimkite į persirengimo kabiną dar kelis prie jo derančius drabužius, kad užbaigtumėte įvaizdį, ar tiesiog paprašykite pardavėjos, kad sukomponuotų jums visą  komplektą iš parduotuvėje esančių drabužių. Kai kuriuose persirengimo kambariuose būna netgi aukštakulniai, kad galėtumėte įvertinti įvairias sukneles bei sijonus.

Mintimis perbėkite per savo spintą


Dauguma iš mūsų labai prisirišame prie savo mėgstamiausio stiliaus ar spalvų. Pagalvokite, ar perkamas drabužis jūsų spintoje neatras brolio dvynio. Taip pat įsitikinkite, kad naujasis pirkinys galės nesunkiai būti integruotas į jau turimą garderobą. „Naujai nusipirkti drabužiai turi būti lengvai priderinami prie jau turimų“, – sako Melagro. Permeskite akimis savo spintos turinį prieš eidamos apsipirkti, kad turimų drabužių vaizdas išliktų ryškus jūsų mintyse.

Pažvelkite į drabužį iš nugaros

Nesvarbu, kaip jūs staipysitės prieš veidrodį persirengimo kabinoje, noras pamatyti savo nugarą pareikalaus didelių pastangų. Tačiau tai padaryti tikrai verta. Įdėmiai apsižvalgykite tripusiame veidrodyje, kai tai yra įmanoma. Arba pasinaudokite savo pudrinės veidrodėliu ir apsisukite nugara į veidrodį persirengimo kambaryje. Jeigu turite laiko, įvertinkite pirkinį dar geriau, pasimatuodamos du skirtingus pasirinkto drabužio dydžius.

Siekite kuo natūralesnio apšvietimo ir veidrodžių, neiškraipančių vaizdo

Apšvietimas persirengimo kambaryje gali pakeisti jūsų nuomonę apie tai, kaip drabužis jums tinka. „Ypač ryški šviesa gali priversti drabužį atrodyti šiek tiek išblukusį“, – sako Del Russo, – „tačiau prieblandoje jūs galite nepastebėti itin ryškios spalvos ar perregimo audinio.“ Pakreipti veidrodžiai taip pat gali sukelti apgaulingą vaizdą, prailginti jūsų figūrą bei tokiu būdu sukurti įspūdį, kad drabužis jus lieknina. Suraskite veidrodį, kuris atrodo plokščias lyginant su siena, kad pamatytumėte realų vaizdą. Saugokitės gudraus parduotuvių triuko: kai kurie persirengimo kabinose kabantys veidrodžiai yra su plonu rėmeliu, dėl kurio veidrodis atrodo plokščias, nors iš tiesų yra išgaubtas. Tokiu atveju, tikrą vaizdą pamatysite vieną žingsnelį išėjusios iš persirengimo kabinos.

Pajudėkite

Maivymasis prieš veidrodį persirengimo kabinoje nepadės įsitikinti, ar drabužis iš tiesų jums tinka. Verčiau atsisėskite ir pasėdėkite ant suolelio, pasistiebkite ant pirštų galų, jei avite ne aukštakulnius. „Išmėgindamos tinkamumą, plotį, ilgį bei patogumą, tikrai galite atrasti stebinančių smulkmenų, kaip saga, kuri duria jums į pilvą, ar švarkelis, kuris sukausto ranką. Atsisėsti matuojantis kelnes ar sijoną yra būtina, nes drabužis, kuris atrodo tinkamo dydžio stovint, gali tapti per siauras, kai norėsite atsisėsti. Jeigu planuojate drabužį rengtis į vakarėlį, tikriausiai norėsite šokti (atlikti kelis šokio judesėlius pasislėpus nuo kitų pirkėjų – tikrai gera mintis).

Patikrinkite detales

Tikriausiai žinote, kad perkant drabužį reikia patikrinti, ar veikia užtrauktukas, ar visos sagos vietoje ir ar nekybo išsipešioję siūleliai. Tačiau jūs taip pat turite patikrinti ar yra pakankamai medžiagos, jei kada norėsite jį praplatinti. Keli smulkūs patobulinimai gali padaryti taip, kad drabužis ant jūsų atrodys tobulai, taip pat pridėti ilgaamžiškumo jūsų pirkiniui. Todėl išverskite drabužį ir patikrinkite, ar ties siūlėmis kraštuose yra bent centimetras laisvos medžiagos.

» Rašyti komentarą