Kaip išsirinkti lygintuvą?

Shutterstock

Lygintuvas - buitinis prietaisas be kurio neapsieina nė vieni namai, tad ypač svarbu išsirinkti patogų, praktišką ir ilgai tarnausiantį lygintuvą. Atėjus į buitinių prekių parduotuvę akys raibsta nuo pasirinkimo gausos, tad kaip išsirinkti gerą lygintuvą? Kuo jie skiriasi ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Lygintuvo padas. Buitinės technikos specialistai sutinka, kad svarbiausia lygintuvo dalis yra jo padas - juk tai ir yra paviršius, kuriuo lyginame.

Kokybiškos ir patrauklios kainos buitinės technikos „Standart“ specialistų teigimu vertėtų rinktis keramikinį paviršių turintį lygintuvą. Ši danga yra pati praktiškiausia - ji tolygiai ir greitai įkaista, puikiai išlaiko šilumą, yra atspariausia braižymui, prie jos nelimpa įvairūs lyginami audiniai, ją, reikalui esant, lengva nuvalyti paprasčiausia šluoste.

Aliumininiai, nerūdijančio plieno ar teflonine danga padengti lygintuvai linkę braižytis, tad reikia būti ypač dėmesingiems, lyginant įvairių metalinių detalių (sagutės, užtrauktukai, dekoratyvios aplikacijos, karoliukai) turinčius drabužius. Dar vienas didelis šių dangų minusas - prie jų gerokai labiau limpa įvairūs sintetiniai, elastingi audiniai, tad, pavyzdžiui, sportinių drabužių tokią dangą turinčiais lygintuvais geriau nelyginti arba tą daryti labai atsargiai.

Garų sistema. Bene visi šiuolaikiniai lygintuvai turi vienokią ar kitokią garų sistemą, kuri užtikrina greitesnį ir kokybiškesnį įvairių audinių lyginimą.

Skiriasi lygintuvų vandens indų talpų tūriai bei prietaiso generuojamas garų srautas. Buitinės technikos „Standart“ specialistai pasakoja, kad reikėtų įvertinti kokius audinius dažniausiai lyginsite - kuo audinys labiau linkęs glamžytis, tuo didesnis lygintuvo generuojamas garų srautas yra reikalingas. Ypač susiglamžiusiems audiniams pasitarnaus vertikali garų srovės funkcija - tai vienkartinė, stipri garų srovė, kuria lyginama tiesiog ore, prietaisu neliečiant audinio.

Taip pat vertėtų dar kartą dėmesingai apžiūrėti lygintuvo padą - ant noselės esančios smulkios skylutės užtikrins, kad pro jas sklindantys garai pravers lyginant smulkių detalių turinčius drabužius.

Galingumas. Lygintuvo galingumas - svarbus parametras, turintis įtakos tiek prietaiso ekonomiškumui, tiek ir atliekamo darbo kokybei.

Galingi lygintuvai greičiau įkaista, tad sunaudoja mažiau elektros energijos, jie taip pat efektyviau generuoja garų srautą.

Kokybiški lygintuvai pasižymi dideliu galingumu, tad vertėtų atkreipti dėmesį į tuos buitinius prietaisus, kurie pasižymi 2000 W ar didesniu galingumu.

Ergonomiškumas. Lygindami atliekame tokius judesius, kurie nėra kasdieniški ir įprasti, tad, jeigu lygintuvas nepatogus, mums gali greitai pradėti mausti nugarą, rankas. Rinkdamiesi lygintuvą būtinai jį paimkite, pajudinkite - visi esame skirtingi, tad svarbu išsirinkti jums patogiausią modelį, tačiau, žinoma, egzistuoja ir bendros gairės.

Lyginimas teiks malonumą, jeigu lygintuvo padas bus pakankamai platus, patogus lyginant didelius audinius. Reikalinga ir siaura noselė. Pastaroji labai svarbi lyginant smulkias detales, tarpelius tarp marškinių sagų, rankogalius ir apykakles, vaikiškus drabužėlius.

Atkreipkite dėmesį ir į lygintuvo svorį, įprastai svyruojantį nuo 700 g iki 1,5 kg. Lengvesnis lygintuvas patogus, jeigu dažniau lyginate vaikiškus ar daug smulkių detalių turinčius drabužius, kuomet lygintuvą tenka dažnai kilstelėti, perkelti. O štai sunkesnis lygintuvas pravartus, lyginant, pavyzdžiui, patalynę, rankšluosčius ar sunkiau lyginamus audinius, tokius, kaip linas. Pasvarstykite, kokius daiktus ir audinius lyginate dažniau.

Papildomos funkcijos ir detalės. Atkreipę dėmesį į pagrindinius lygintuvo pasirinkimo kriterijus nepamirškite ir kitų papildomų funkcijų bei detalių, galinčių labai palengvinti darbą.

Visų pirma, pagalvokite, kurioje namų vietoje lyginsite ir išmatuokite atstumą iki rozetės - galbūt jums reikės ilgesnį laidą ar net belaidę lyginimo funkciją turinčio lygintuvo. Taip pat svarbu, kad laidų sistema būtų paslanki, keičianti kryptį, tuomet galėsite laisvai judėti, lyginti įvairiomis kryptimis.

Savaiminio išsivalymo funkciją turintys lygintuvai yra kiek brangesni, tačiau ją periodiškai taikant prietaisas tarnaus ilgiau, lygins taip pat efektyviai, kaip ir vos įsigijus. Kalkių šalinimo sistema taip pat užtikrina lygintuvo ilgaamžiškumą, ypač įvertinus, kad Lietuvoje iš čiaupų tekantis vanduo yra pakankamai kietas.

Buitinės technikos „Standart“ specialistai siūlo atkreipti dėmesį į kokybišką ir ekonomišką lygintuvo modelį ST-AJ2078, turintį išskirtinę funkciją - išimamą vandens talpą. Ją patogu greitai pripildyti bei išvalyti nuo susikaupusių nešvarumų, dėl kieto vandens susidarančių nuosėdų, kalkių.  

Praverčia ir automatinio išsijungimo funkcija, užtikrinanti savaiminį lygintuvo išsijungimą po tam tikro laiko - gulimoje padėtyje esantis lygintuvas išsijungia ir greitai atvėsta po, pavyzdžiui, 30 sekundžių, o pastatytoje - kiek vėliau, po 5 - 15 minučių. Ši funkcija labai reikalinga užmaršiems žmonėms, o taip pat ir mamytėms, kurioms kartais tenka skubiai palikti lygintuvą ir bėgti į pagalbą vaikučiams.

 

» Rašyti komentarą