Kaip išvirti spalvotus makaronus

Yra daugybė paprastų būdų, kaip nudažyti makaronus. Žinoma, geriausia naudoti natūralius dažiklius – tada maistas bus ne tik gražus, bet ir naudingas sveikatai.
 
Žalią spalvą makaronams suteiks špinatai ir brokoliai. Juos reikia sumalti arba sutrinti smulkintuvu ir sudėti į verdantį vandenį su makaronais. Priklausomai nuo to, kiek daržovių dėsite, makaronai bus šviesiai arba tamsiai žali. Suprantama, skonis taip pat šiek tiek pasikeis.
 
Raudoną spalvą suteiks burokėliai. Juos reikia išvirti atskirai nuo makaronų, sutrinti ir sudėti į puodą su verdančiu vandeniu ir makaronais. Spalva bus nuo blyškiai rausvos iki tamsiai raudonos. Taip pat galima įpilti braškių sulčių – spalva nebus labai ryški, tačiau skonis – įdomus ir neįprastas.
 
Oranžinę spalvą suteiks morkos, raudonos saldžiosios paprikos, kario prieskoniai ir pomidorai. Kiekvienas iš šių produktų suteikia vis kitokį oranžinį atspalvį. Pavyzdžiui, pomidorų pasta suteiks raudoną-oranžinę, smulkintos virtos morkos arba morkų sultys – gryną, kario milteliai – degtą, paprikos – ryškiai oranžinę spalvą.

 
Šafranai ir citrinos nudažys makaronus geltonai. Jei naudosite šafranus, makaronai bus ryškiai geltoni, su lengvu prieskonių aromatu, o citrinos sultys arba žievelės padės išgauti geltoną spalvą ir citrusinį skonį.
 
Jei česnakų susmulkinsite ir sudėsite į verdamus vermišelius, šie bus nuo grietinėlės baltumo iki smėlio spalvos, o jei įmesite ir smulkintų žalumynų (bazilikų, petražolių, rozmarinų, peletrūnų), galėsite nustebinti šeimą ir svečius išties ypatingu patiekalu.
 
Dar vienas įdomus variantas – makaronai su šokoladu. Į makaronų tešlą įdedami keli šaukštai kakavos miltelių ir cukraus pudros (jei kakava nesaldi). Makaronai išeina rudi, šokolado skonio. Juos galima patiekti desertui, apipilti tirštintu pienu ar tirpintu šokoladu.
 
Jei jaudinatės dėl dirbtinių dažiklių ir priedų maiste, išbandykite natūralius: tada jūsų kulinariniai eksperimentai bus dar įspūdingesni!

» Rašyti komentarą