Kaip nepaklysti langų dekoravimo džiunglėse?

Vertikalios, horizontalios, plisuotos žaliuzės, roletai, romanetės, širmos, užuolaidos... Nuo tokios pasirinkimų gausos ir galva gali susisukti! Ypatingai, jei "rūbus" langams renkatės pirmą kartą. Tad pabandysime padėti Jums nepaklysti šiame pasirinkimų labirinte ir rasti tinkamiausią sprendimą. Juk lango dekoras yra visavertė interjero dalis, galinti suteikti novatoriškumo ar žaismingumo, vizualiai praplėsti erdvę bei suteikti patalpai naują gyvesnį veidą.

Prieš apsisprendžiant, kurį langų dekorą pasirinkti, svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų:

  • Biudžetas. Ketinate „aprengti“ tik vieną ar visus langus, esančius namuose? Jei ieškotesprendimo visiems namams, galite svarstyti apie netolygų lėšų paskirstymą: galbūt Jums labai svarbu, kad svetainės langų dekoras išraiškingai prisidėtų prie interjero, o virtuvės langui ieškote tik praktiškumo? Atminkite, jog langų uždangalų kaina priklauso nuo lango dydžio. Nestandartiniai dydžiai, audiniai bei modeliai taip pat kelia kainą, tad prieš pradėdami rinktis, apgalvokite, kiek norite ir galite skirti lėšų, pasidomėkite kaip skiriasi skirtingų gaminių kainos ir kas labiausiais atitinka Jūsų galimybes bei poreikius.
  • Laikas, kurį planuojate/galite skirti priežiūrai. Standartinės žaliuzės gali būti lengvai valomos namuose, tačiau yra tikras dulkių magnetas, o štai  dauguma roletų bei romanečių audinių yra padengti specialiais impregnantais, todėl nerenka dulkių, nebijo drėgmės, yra lengvai valomi. Lengva priežiūra turėtų būti pagrindinis kriterijus renkantis virtuvės lango dekorą, kadangi būtent virtuvėje nuolat tvyro drėgmės bei karšto oro kontrastai, dažnai tyko riebalų ir kitokių sunkiai valomų dėmių pavojus.
  • Interjero stilius. Ar Jūsų interjeras formalus, klasikinis, o gal minimalistinis? Kokios spalvos dominuoja: ryškūs, tamsūs tonai ar švelnūs pasteliniai atspalviai? Subtilios langų dekoro spalvos bei raštai puikiai derės prie neutralių, žemiškų spalvų interjero, o štai ryškūs tonai sukurs išskirtinį ir drąsų namų stilių.


Žemiau aprašomi populiariausi langų dangų ir dekoravimo būdai. Vieni labiau tinka kuriantiems originalų ir modernų stilių, kiti – jei svarbesnis ekonomiškumas ir lengva priežiūra. O gal Jums pavyks visus šiuos aspektus suderinti?

RoletaiRoletai - tai viena populiariausių lango uždangų, kurios audinys naudojant mechanizmą suvyniojamas į ritinėlį ant vamzdžio lango viršuje. Roletai valdomi grandinėle ar spyruokliniu mechanizmu, tinka ne tik įprastiems stačiakampiams, tačiau ir palėpiniams, trapeciniams ar trikampiams langams. Roletai pasižymi gausiu medžiagų, spalvų, raštų ir tekstūrų pasirinkimu, tad sau tinkantį ir patinkantį išsirinks net pats įnoringiausias.

RomanetėsRomanetės - tai klostėmis pasikeliančios romėniškos užuolaidos, valdomos grandinėle arvirvele, išsiskiriančios elegancija bei stilingumu. Kaip ir roletai, jos gali būti gaminamos iš įvairaus audinio. Romanetės - puiki alternatyva įprastoms užuolaidoms, tik nepalyginamai praktiškesnė: naudojant specialų mechanizmą romanetę galima pakelti klostėmis į norimą aukštį ir užfiksuoti, audinys lengvai nuimamas nuo mechanizmo ir skalbiamas. Tad jei siekiate sukurti jaukius, elegantiškus, o kartu ir modernius namus – romanetės tikrai tinkamas sprendimas.

Plisuotos žaliuzėsPlisuotos žaliuzės – klostuoto audinio žaliuzės norintiems išskirtinai papuošti langus ar išspręsti išskirtinio dizaino langų apipavidalinimo problemas. Dėl savo funkcionalumo, patikimos konstrukcijos, užtikrintos kokybės ir išskirtinio dizaino plisuotos žaliuzės vis labiau konkuruoja su kitais langų uždangalais, o spalvų ir raštų įvairovė leidžia rasti tinkamą sprendimą kiekvienam interjerui.

Horizontalios žaliuzėsHorizontalios žaliuzės – tai praktiškumo, modernumo ir funkcionalumo sąjunga.Horizontaliosžaliuzės ypač populiarios biuruose, tačiau neabejotinai savo vietą atras ir Jūsų namuose. Naudojant šias žaliuzes, patalpos apšvietimas reguliuojamas itin patogiai, nepriklausomai nuo to, ar jūsų langai mediniai, plastikiniai ar aliumininiai. Žaliuzės nesunkiai valdomos rankenėle bei virvele arba grandinėle. Šis langų uždangalas papildys interjerą, nereikalaudamas didelių investicijų. Be to, horizontalios žaliuzės nenublunka dėl saulės spindulių poveikio bei nerūdija. Taigi, jomis galėsite džiaugtis metų metus.

Vertikalios žaliuzėsVertikalios žaliuzės – optimalus kainos ir kokybės derinys. Šios žaliuzėsįvairiausios paskirties patalpose. Jomis nesunkiai suteiksite solidumo biurui arba sukursite jaukią ir ramią aplinką savo namuose. Šios žaliuzės švelniai išsklaido ir sureguliuoja per langus sklindantį šviesos srautą, sukuria išskirtinį interjerą. Vertikalios žaliuzės gali būti tekstilinės, virvelinės, plastikinės arba iš natūralių medžiagų, tas jas puikiai pritaikysite prie bet kokio interjero.

Širma langamsŠirma – tai modernus ir praktiškas sprendimas, norintiems uždengti didelius panoraminius langus. Tai tarsi tarpinis variantas tarp užuolaidų bei vertikalių žaliuzių - ir modernu, ir jauku. Širmas be vargo galima pritaikyti tiek namie, tiek biure, jos dera prie pačių įvairiausių stilių interjero, todėl tai taps idealiu pasirinkimu siekiantiems suderinti praktiškumą, stilingumą ir funkcionalumą.

Vis dar kyla abejonių dėl išmintingiausio ir patikimiausio pasirinkimo? Jums mielai pagelbės žaliuzių centro „Lauresta“ konsultantai. Kad ir kurį langų dekoravimo būdą pasirinksite, būkite tikri – „Lauresta“ pasiūlys didžiausią spalvų, medžiagų, tekstūrų ir mechanizmų įvairovę. Žaliuzių centro „Lauresta“ salonus rasite didžiausiose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

» Rašyti komentarą