Kaip nėštukei tinkamai pasirūpinti savo higiena

Nėštumas – ne liga, ypatingos priežiūros nereikia. Vis dėlto asmens higienai turėtų būti skiriamas kiek didesnis dėmesys, nes dabar nėščioji turi rūpintis ne tik savo, bet ir mažylio sveikata.

Tikriausiai visos nėštukės pastebi, kad pagausėja makšties išskyrų. Tai nėra malonu, apsiplauti tenka dažniau, tačiau tai normalu. Svarbiausia nepersistengti, nes pažeidusi natūralią makšties terpę sudarysi sąlygas kauptis bakterijoms. Apsiprausk keliskart per dieną – to pakaks. Vienoms patinka muilas, bet jį naudoti galima ne dažniau kaip kartą per dieną, kitos labiau vertina intymiai higienai skirtas priemones (jų pH atitinka fiziologinę makšties terpę, tad tai – pats geriausias pasirinkimas). Jei iki nėštumo naudojai specialias priemones, kurios puikiai tiko tavo odai, gali naudotis jomis ir pastojusi, tačiau nepamiršk, kad dėl hormonų pokyčių gali keistis ir odos jautrumas ar padidėti polinkis į alergines reakcijas. Tai reiškia, kad turėtum rinktis kuo natūralesnę produkciją.

Prausiantis reikia braukti nuo gaktikaulio išeinamosios angos link, o ne atvirkščiai, kad į šlapimo takus ar makštį nepatektų bakterijų. Šluostykis ta pačia kryptimi.


Nėščiosioms nerekomenduojama maudytis vonioje, tačiau jei negali be jos gyventi, prieš lipdama į ją gerai nušveisk ir kruopščiai nuskalauk, kad neliktų kenksmingų medžiagų, pasirūpink, kad vanduo nebūtų labai karštas (ne daugiau kaip 37 laipsnių). Gali įsiberti druskų: jos atpalaiduoja raumenis, ramina nervų sistemą, gerina kraujotaką, mažina patinimą ir padeda pašalinti susikaupusius toksinus. Pasitiesk neslidų kilimėlį, kad išvengtum nelaimingų atsitikimų.

Intymiai moters higienai taip pat labai svarbūs ir apatiniai drabužiai. Geriausia rinkis medvilninius ir keisti juos kasdien, o patalynę – bent kartą per savaitę. Jei tave kankina gausios išskyros, gali naudoti higieninius įklotus. Keisk juos kas 3–4 valandas. Jie, kaip ir visos kitos priemonės, turi būti pagaminti iš natūralių medžiagų ir be jokių kvapiklių ar kitų alergizuojančių priemonių.

Nepamiršk tinkamai pasirūpinti ir savo burnos higiena. Kad vaisius galėtų vystytis, naudojamos moters organizmo mineralinių medžiagų (pavyzdžiui, fosforo ir kalcio) atsargos, tad neretai nėštumo metu pablogėja dantų būklė. Valytis juos patartina dukart per dieną, o po valgio – paskalauti burną, kad joje nesikauptų įvairios bakterijos. Būtina pasitikrinti pas odontologą taisyti sugedusius dantis – tai gali būti tiek moteriai, tiek vaisiui kenksmingas infekcijos šaltinis.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Roberta
2012-09-18 10:14
Zinokit dantys sugenda ir nestumo metu nuo to nepabegsi , o taisyti tenka
Regina
2012-08-27 17:38
šiaip jau tokiais dalykais reikia pasirūpinti dar prieš pastojant