Kaip nėštumo periodu kovoti su nugaros skausmais

Šiuo nelengvu periodu nėščiosios priauga svorio – kas 10–15 kg, o kas ir daugiau. Suprantama, kad papildomi kilogramai pagrinde pasiskirsto pilvo srityje, ir kūno svorio centras pasislenka į priekį. Kad tai kompensuotų, moterys išlenkia nugaros apačią, o viršutinę jos dalį ir galvą atkiša į priekį. Būtent tai ir tampa viena iš problemų su nugara priežasčių.
 
Dar viena priežastis – relaksinas. Šis hormonas atpalaiduoja viso kūno raiščius. Dėl jo praplatėja dubuo, kad vaikučiui būtų daugiau vietos, dėl jo tenka įtempčiau dirbti nugaros raumenims.

 
Kai kuriais atvejais nugaros skausmų priežastimi tampa ankstyvas gimdymas. Pasikonsultuokite su gydytoju, jeigu jaučiate stiprius skausmus (ypač pačioje nugaros apačioje), dubens spaudimą, atsiranda kraujingų arba neįprastų išskyrų.
 
Naudingi patarimai:

  • Skirkite daugiau dėmesio savo laikysenai: daugeliu atveju nemalonius pojūčius galima sušvelninti, jeigu atkreipsite dėmesį į tai, kaip sėdite ir stovite. Galva ir krūtinė turi būti pakelta, o nugara – neišlenkta.
  • Nors nėščiosioms ilgai stovėti negalima, kartais aplinkybės susiklosto nelabai palankiai. Stovėti bus lengviau, jei avėsite nėščiosioms arba bėgimui skirtą avalynę. Geriausia rinktis tokią, kuri užtikrins amortizaciją, stabilumą ir atramą. Jeigu reikia ilgai sėdėti, rinkitės patogią poziciją: atisėskite taip, kad apatinė nugaros dalis remtųsi į atlošą. Taip pat patartina pasikišti po nugara pagalvėlę.
  • Nėštumo periodu būkite aktyvi – reguliarūs fiziniai pratimai padės sustiprinti nugarą.  Geriausiai nėštumo periodu tinka joga ir plaukiojimas, tačiau net ir prieš tokius užsiėmimus būtina pasikonsultuoti su gydytoju.
  • Ir dar vienas patarimas: vėlyvuoju nėštumo periodu miegokite ant kairiojo šono – taip gimda neužspaus dešinėje pilvo pusėje esančios venos, palaikančios kraujo cirkuliaciją.
» Rašyti komentarą