Taip ilgai laukta saulutė pasirodė ir kiekvieną dieną kaitina vis labiau. Iš vienos pusės, vasara – nuostabus metas, iš kitos – suteikiantis nemažai nepatogumų ir netgi pavojingas patiems mažiausiems. Todėl šį kartą norime pasidalinti patarimais, kurie padės apsaugoti tavo vaiką didžiųjų karščių metu.
Kaip vėdinti namus? Žinoma, būtų puiku, jei karštąsias dienas leistumėte ne mieste, o gamtoje, tačiau tai ne visuomet pavyksta, taigi lieka tik pasistengti ir savo namuose sukurti optimalias sąlygas. Pirmiausia ką turi padaryti, tai pasirūpinti gaiviu gyvenamosios patalpos oru: anksti ryte ir vėlai vakare, kai oras nėra įkaitęs, plačiai praverk langus, kad namai išsivėdintų. Pasirūpink, kad vėdinimo metu mažylio neperpūstų. Po vėdinimo sandariai uždaryk langus ir užbrauk užuolaidas ar užverk žaliuzes, kad saulės spinduliai negalėtų prasiskverbti ir neprišildytų patalpų. Gyventi patamsyje gal ir ne itin malonu, bet vis geriau, nei versti vaiką kankintis karštyje.
Gerai savijautai svarbi ne tik oro temperatūra, bet ir drėgmė. Jei oras labai sausas, patalpas reikėtų papildomai drėkinti. Tai padaryti visai nesudėtinga: tiesiog pastatyk indelius pripildytus vandens. Karštis garins vandenį ir oras bus drėgnesnis. Taip pat patartina kiekvieną dieną drėgnu skudurėliu nuvalyti dulkes.
Eiti į lauką ar likti namuose? Jei lauke temperatūra pakilusi virš 30 laipsnių – geriausia pasilikti namuose. Pasivaikščiojimams labiausiai tinka rytinis laikas iki 11 valandos, bei vakarinis – nuo 16 valandos. Žinoma, einant į lauką būtina pasitepti apsauginiu kremu ir reikėtų stengtis vaikščioti ar žaisti tik pavėsyje.
Ką apsirengti? Jei nuspręsite likti namuose, leisk vaikui bėgioti nuogam arba su apatiniais. Jei keliausite į lauką, pasirūpink, kad drabužėliai būtų iš natūralios, orui laidžios medžiagos ir šviesios spalvos, kuri mažiau traukia saulės spindulius. Nepamiršk, kad galvos apdangalas – būtinas. Nors vasarą visi stengiasi kuo labiau išsirengti, vis dėl to kalbant apie vaikus to reikėtų vengti, nes mažo vaiko oda labai jautri, taigi ir saulės spinduliai ją veikia kur kas labiau, nei suaugusio žmogaus.
Patiems mažiausiems sauskelnes patariama dėti tik pasivaikščiojimų metu ir nakčiai. Esant aukštai temperatūrai ilgai nešiojamos sauskelnės gali sutrikdyti organizmo termoreguliaciją.
Kaip atsivėsinti? Vaikams iki metukų tiks aptrynimai ir apliejimai: sudrėkink šiltame vandenyje marlės gabaliuką ir švelniai patrink bei patapšnok mažylio odelę. Tuomet pasodink vaikutį į vonelę ir atsargiai laistytuvėliu užpilk šiek tiek vandenuko. Labai karštomis dienomis šią procedūrą atlik kas 2-3 valandas.
Maudytis vandens telkiniuose vaikams iki 3 metų nepatariama, nes paprasčiausiai labai sunku stebėti, kad vaikas neperkaistų ir neperšaltų nuolatos laviruodamas tarp kaitrių saulės spindulių ir gaivinančių maudynių šaltame vandenyje. Vyresniems nei 3 metų vaikams maudytis galima, tačiau po truputėlį pratinantis: iš pradžių reikėtų vandenyje pabūti porą minučių, palaipsniui laiką ilginant iki 10minučių.
Kuo maitinti vaiką? Jei kūdikis maitinamas krūtimi, tuomet ir toliau reikėtų daryti tą patį. Tačiau tau pačiai reikia gerti daugiau skysčių, tuomet pienukas taps vandeningesnis, taigi ir mažylio organizmui bus kompensuojamas skysčių trūkumas. Papildomai duoti vandens tikrai nėra būtina.
Karščių metu vyresnių nei metukų vaikų apetitas gali pastebimai sumažėti, taigi neturėtum vaiko versti valgyti per prievartą. Pasiūlyk jam lengvesnių patiekalų: daržovių ir vaisių salotų, varškės, grikių ar sorų košės. Mėsos produktų reikėtų stengtis duoti mažiau, nes karščio metu organizmas sunkiai virškina baltymus. Nepamiršk, kad vaikui reikia duoti daugiau skysčių. Geriausia – vandens. Gėrimai turi būti vėsūs, bet ne šalti.
Kaip padėti vaikui karštomis dienomis?

» Rašyti komentarą
» Komentarai
2012-05-25 09:57
vaje, jei reiketu vasara su vaiku leisti Vilniuje, sitose dulkese ir dumuose - tai nuprotetume. Gerai, kad turime sodyba 

2012-05-25 08:50
aš stengiuosi vietoje sauskelnių naudoti paprastus vystyklus, bent jau per karščius
2012-05-25 12:22